Česká značka Ospap je příkladem zvládnutí krizového řízení

Komerční sdělení

Když v roce 1958 vznikla značka Ospap jako český symbol pro velkoobchod papírem, poté i pro obalové materiály a prostředky vizuální komunikace, nikdo určitě po téměř 60 letech její existence nečekal, že bude bojovat o přežití. Dnes česká pobočka australského vlastníka PaperlinX zůstavá jako jeho poslední „ostrov“ v Evropě a prochází nelehkým obdobím, ke kterému se ale postavila čelem.

Australská mateřská společnost, která doplatila na chybná manažerská rozhodnutí udělaná v minulosti, prodává, popř. dává do insolvenčního řízení, své pobočky po celé Evropě. Prakticky jedinou pobočkou, o jejímž osudu není ještě rozhodnuto, je právě český Ospap. Značka, která by v roce 2018 mohla oslavit 60 let na trhu.

Tým soustředěný okolo zkušeného generálního ředitele Petra Breburdy a všichni stávající zaměstnanci se semkli a předvádějí na české podmínky něco, co můžete vidět jen málokdy a o čem řada firem pouze teoretizuje. Ukazují, jak by měl vypadat skutečný krizový management v praxi. Firma už několik měsíců jede naplno bez ohledu na složitou situaci a nejistotu, bez ohledu na spekulace a na skutečně tvrdý konkurenční boj. Jede dál, přestože musí platit předem svým dodavatelům, kteří ztratili v australský PaperlinX důvěru, což samozřejmě způsobuje občasné výpadky dodávek. Je příkladem skutečného engagementu zaměstnanců, o kterém mnoho firem pouze sní, příkladem, že zákaznická spokojenost se projeví v loajalitě.

Trh znalý situace nechápe, jak je to vůbec možné, protože podle běžných zvyklostí by firma už dávno skončila. Celý krizový model je postaven právě na věrných zákaznících, na loajálních stávajících zaměstnancích, kteří jsou profesionály ve svém oboru, na dodavatelích, kteří firmu neodepsali a samozřejmě na tvrdém ekonomickém řízení, bez kterého by v této době nebylo možné ani přežít, natož dosahovat obrat téměř na úrovni plánu. Krizový management je samozřejmě podpořen krizovou komunikací, ve které firma své zaměstnance, zákazníky a dodavatele pravdivě a otevřeně informuje o dění.

Generální ředitel Petr Breburda k současnému dění říká: „ Vede nás profesionální hrdost a hrdost na značku Ospap. Věřím, že i kdyby vše nedopadlo podle našich představ, po managementu a zaměstnancích sáhne kterýkoliv zaměstnavatel, protože dokázali, že jsou profesionálové.“

Pokud Vás zajímají produkty nabízené pod značkou Ospap, podívejte se na www.obchod.ospap.cz nebo navštivte právě zmodernizovanou maloobchodní prodejnu v Praze2, Václavské ulici (www.svet-papiru.cz).

Martina Koutníková, Marketing and Company Communication Manager

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Auta
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Technologie
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Otázky a odpovědi: Jak vybrat pneumatiky na auto?
Google prý po dvou letech uvede další vlastní počítač
Stvořen k přetaktování. HP představilo svůj nejlepší notebook pro hráče
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít