Česká republika ocení firmy v Programu Národní ceny kvality ČR

04. listopadu 2011, 11:22 - Profit, TZ
04. listopadu 2011, 11:22

Rada kvality České republiky si Vás dovoluje pozvat na tiskovou konferenci konanou při příležitosti udílení ocenění v programech Národní ceny kvality ČR a Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost.

Foto: Národní cena kvality ČR

Česká republika ocení nejlepší firmy a organizace v Programech Národní ceny kvality ČR.  Tato ocenění, která jsou ve více než 80  zemích světa považována za nejprestižnější, jaké může firma či organizace získat, jsou udělována v celém světě podle prakticky totožných kritérií. V Evropě jsou firmy hodnoceny na základě modelu excellence EFQM, vyvinutého Evropskou nadací pro management kvality, a vítězové národních kol se mohou zúčastnit soutěže o Evropskou cenu kvality. Vzhledem k vysoké prestiži Národních cen se jejich udělování ujímají předsedové vlád nebo hlavy států či monarchií. V USA je Národní cena kvality zakotvena federálním zákonem.

Zatímco všechny ostatní soutěže hodnotí jen jeden vybraný parametr, nebo jsou ve skutečnosti jen „anketou diváků či čtenářů“, Národní ceny kvality posuzují organizaci komplexně, podle všech možných hledisek: je hodnocena nejen kvalita produktů - výrobků či služeb, ale i úroveň managementu, vztah k zákazníkům, k zaměstnancům a dodavatelům, vztah k životnímu prostředí a k celé společnosti. A nejde jen o soutěž. Firmy, které se hodnocení zúčastní, získávají v modelu EFQM silný nástroj ke zlepšování své práce i ekonomických výsledků. Využívání modelu podle studií zlepšuje výsledky firem o desítky procent, což je prokázáno mnoha praktickými příklady.

Společenská odpovědnost organizací nabývá na významu zejména v posledních letech. S tím, jak je kladen stále větší důraz na udržitelný rozvoj a zejména na ochranu životního prostředí, jsou firmy nuceny ke stále šetrnějšímu chování ke svému okolí. Progresivní firmy již pochopily, že koncept společenské odpovědnosti je také příležitostí, jak se odlišit od konkurence a získat nové zákazníky zejména z řad zákazníků, kterým záleží na odpovědném chování firem ke společnosti. Národní cena ČR za společenskou odpovědnost (CSR) bude udělena již počtvrté. Její pravidla jsou stanovena v souladu se současnými trendy EU a s její snahou o prohlubování kontaktů a spolupráce mezi státy a podnikatelskou sférou, snahou o zvyšování péče o životní prostředí, odstraňování diskriminace a zlepšování kvality života společnosti.

Ocenění v 17. ročníku Národní ceny kvality ČR a 4. ročníku Národní ceny ČR za CSR budou předána na slavnostním večeru 10. listopadu 2011 ve Španělském sále Pražského hradu. Vítězům je předají nejvyšší představitelé vlády, parlamentu a další významné osobnosti. Současně budou na večeru předána i nová oprávnění k užívání značek v Programu Česká kvalita, Cena Anežky Žaludové a další ocenění.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít