Česká republika ocení firmy v Programu Národní ceny kvality ČR

04. listopadu 2011, 11:22 - Profit, TZ
04. listopadu 2011, 11:22

Rada kvality České republiky si Vás dovoluje pozvat na tiskovou konferenci konanou při příležitosti udílení ocenění v programech Národní ceny kvality ČR a Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost.

Foto: Národní cena kvality ČR

Česká republika ocení nejlepší firmy a organizace v Programech Národní ceny kvality ČR.  Tato ocenění, která jsou ve více než 80  zemích světa považována za nejprestižnější, jaké může firma či organizace získat, jsou udělována v celém světě podle prakticky totožných kritérií. V Evropě jsou firmy hodnoceny na základě modelu excellence EFQM, vyvinutého Evropskou nadací pro management kvality, a vítězové národních kol se mohou zúčastnit soutěže o Evropskou cenu kvality. Vzhledem k vysoké prestiži Národních cen se jejich udělování ujímají předsedové vlád nebo hlavy států či monarchií. V USA je Národní cena kvality zakotvena federálním zákonem.

Zatímco všechny ostatní soutěže hodnotí jen jeden vybraný parametr, nebo jsou ve skutečnosti jen „anketou diváků či čtenářů“, Národní ceny kvality posuzují organizaci komplexně, podle všech možných hledisek: je hodnocena nejen kvalita produktů - výrobků či služeb, ale i úroveň managementu, vztah k zákazníkům, k zaměstnancům a dodavatelům, vztah k životnímu prostředí a k celé společnosti. A nejde jen o soutěž. Firmy, které se hodnocení zúčastní, získávají v modelu EFQM silný nástroj ke zlepšování své práce i ekonomických výsledků. Využívání modelu podle studií zlepšuje výsledky firem o desítky procent, což je prokázáno mnoha praktickými příklady.

Společenská odpovědnost organizací nabývá na významu zejména v posledních letech. S tím, jak je kladen stále větší důraz na udržitelný rozvoj a zejména na ochranu životního prostředí, jsou firmy nuceny ke stále šetrnějšímu chování ke svému okolí. Progresivní firmy již pochopily, že koncept společenské odpovědnosti je také příležitostí, jak se odlišit od konkurence a získat nové zákazníky zejména z řad zákazníků, kterým záleží na odpovědném chování firem ke společnosti. Národní cena ČR za společenskou odpovědnost (CSR) bude udělena již počtvrté. Její pravidla jsou stanovena v souladu se současnými trendy EU a s její snahou o prohlubování kontaktů a spolupráce mezi státy a podnikatelskou sférou, snahou o zvyšování péče o životní prostředí, odstraňování diskriminace a zlepšování kvality života společnosti.

Ocenění v 17. ročníku Národní ceny kvality ČR a 4. ročníku Národní ceny ČR za CSR budou předána na slavnostním večeru 10. listopadu 2011 ve Španělském sále Pražského hradu. Vítězům je předají nejvyšší představitelé vlády, parlamentu a další významné osobnosti. Současně budou na večeru předána i nová oprávnění k užívání značek v Programu Česká kvalita, Cena Anežky Žaludové a další ocenění.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Víte, kdo vlastní vaši banku? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Auta
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do…
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Nokia 8 je tady. Znovuzrozená značka konečně představila špičkový telefon
Continental znovu vynalezl kolo, aby mohly elektromobily lépe brzdit
Technologie
Na počítače míří nový Skype. Nebude to taková divočina jako mobilní verze
Asus se úplně zbláznil. Uvedl 6 až 12 nových Zenfonů 4
GPS, laser a bohatá sklizeň: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Postrach fotografů a fotobank. Google umí perfektně odstranit vodoznak
Intel: top Coffee Lake má o 11 % lepší výkon v jednom vlákně. Kvůli AMD přejmenuje čipset
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít