Česká republika ocení firmy v Programu Národní ceny kvality ČR

04. listopadu 2011, 11:22 - Profit, TZ
04. listopadu 2011, 11:22

Rada kvality České republiky si Vás dovoluje pozvat na tiskovou konferenci konanou při příležitosti udílení ocenění v programech Národní ceny kvality ČR a Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost.

Foto: Národní cena kvality ČR

Česká republika ocení nejlepší firmy a organizace v Programech Národní ceny kvality ČR.  Tato ocenění, která jsou ve více než 80  zemích světa považována za nejprestižnější, jaké může firma či organizace získat, jsou udělována v celém světě podle prakticky totožných kritérií. V Evropě jsou firmy hodnoceny na základě modelu excellence EFQM, vyvinutého Evropskou nadací pro management kvality, a vítězové národních kol se mohou zúčastnit soutěže o Evropskou cenu kvality. Vzhledem k vysoké prestiži Národních cen se jejich udělování ujímají předsedové vlád nebo hlavy států či monarchií. V USA je Národní cena kvality zakotvena federálním zákonem.

Zatímco všechny ostatní soutěže hodnotí jen jeden vybraný parametr, nebo jsou ve skutečnosti jen „anketou diváků či čtenářů“, Národní ceny kvality posuzují organizaci komplexně, podle všech možných hledisek: je hodnocena nejen kvalita produktů - výrobků či služeb, ale i úroveň managementu, vztah k zákazníkům, k zaměstnancům a dodavatelům, vztah k životnímu prostředí a k celé společnosti. A nejde jen o soutěž. Firmy, které se hodnocení zúčastní, získávají v modelu EFQM silný nástroj ke zlepšování své práce i ekonomických výsledků. Využívání modelu podle studií zlepšuje výsledky firem o desítky procent, což je prokázáno mnoha praktickými příklady.

Společenská odpovědnost organizací nabývá na významu zejména v posledních letech. S tím, jak je kladen stále větší důraz na udržitelný rozvoj a zejména na ochranu životního prostředí, jsou firmy nuceny ke stále šetrnějšímu chování ke svému okolí. Progresivní firmy již pochopily, že koncept společenské odpovědnosti je také příležitostí, jak se odlišit od konkurence a získat nové zákazníky zejména z řad zákazníků, kterým záleží na odpovědném chování firem ke společnosti. Národní cena ČR za společenskou odpovědnost (CSR) bude udělena již počtvrté. Její pravidla jsou stanovena v souladu se současnými trendy EU a s její snahou o prohlubování kontaktů a spolupráce mezi státy a podnikatelskou sférou, snahou o zvyšování péče o životní prostředí, odstraňování diskriminace a zlepšování kvality života společnosti.

Ocenění v 17. ročníku Národní ceny kvality ČR a 4. ročníku Národní ceny ČR za CSR budou předána na slavnostním večeru 10. listopadu 2011 ve Španělském sále Pražského hradu. Vítězům je předají nejvyšší představitelé vlády, parlamentu a další významné osobnosti. Současně budou na večeru předána i nová oprávnění k užívání značek v Programu Česká kvalita, Cena Anežky Žaludové a další ocenění.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s…
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery? Možná se budete divit
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Technologie
Xiaomi by mohlo nabídnout bezdrátové nabíjení. Zapojilo se do vývoje Qi
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít