Česká pojišťovna změnila za miliardu logo i slogan

07. října 2011, 19:33 - MediaFax, Miloslav Hamřík
07. října 2011, 19:33

Česká pojišťovna, která příští rok oslaví 185. výročí od svého založení, mění logo i slogan. Vedení pojišťovny o tom informovalo s tím, že změny mají stabilizovat podíl ČP na trhu a akcelerovat další růst firmy.

 

Foto: Česká pojišťovna

Nový slogan „Pomáháme vám jít dál“ podle vedení pojišťovny lépe vyjadřuje základní princip pojišťovnictví – pomoc druhému. Kromě těchto nejviditelnějších změn ČP v minulých měsících už představila nové produkty či zjednodušila některé procesy včetně hlášení pojistné události.

Na přípravě a realizaci změn pracujeme už déle než rok a vytváříme firmu, která pomáhá lidem v klíčových okamžicích jejich života, ať už se jedná o nečekanou drobnost nebo řešení závažné životní situace. Změna České pojišťovny byla nezbytná. Trh se neustále vyvíjí, rostou očekávání klientů i tlak konkurence. Změnit se však nejde ze dne na den – jde o proces, který potrvá ještě dalších 12 až 18 měsíců. Jsme připraveni do roku 2013 investovat do změn v České pojišťovně více než jednu miliardu korun,“ prohlásil generální ředitel ČP Pavel Řehák.

Novou tvář České pojišťovny nyní veřejnosti představujeme prostřednictvím zcela nového komunikačního konceptu a zároveň měníme také logo a slogan. Ale nejpodstatnější změny a zlepšení jsou v tom, co děláme, co každý den dodáváme klientům a obchodním partnerům,“ dodal Řehák.

Česká pojišťovna pomáhá svým klientům a stojí při nich v obtížných okamžicích už 184 let. Když v roce 1881 vyhořelo Národní divadlo, vyplatila na jeho obnovu tehdy závratných 300 tisíc zlatých. I v současnosti je Česká pojišťovna lídrem domácího pojišťovacího trhu s tržním podílem 25,4 procenta ke konci loňského roku.

Naším cílem je, abychom během následujících let stabilizovali podíl na trhu a začali opět růst směrem k 30procentnímu tržnímu podílu. Chci, aby Česká pojišťovna byla firmou, která pomáhá klientům, partnerům i svým zaměstnancům jít dál a je ctí pro ni pracovat. K dosažení těchto cílů nyní disponujeme vším, co potřebujeme. Máme jasnou strategii, zásadně inovujeme produkty, zrychlujeme služby a zjednodušujeme procesy, máme dobré tempo, skvělý tým a díky úsporným opatřením i potřebné zdroje na realizaci změn. Chceme celé veřejnosti říci, proč je výhodné mít Českou pojišťovnu za partnera na celý život. Jsme připraveni a není tedy nač čekat,“ informoval Řehák.

Kromě nového poslání a vize společnosti se Česká pojišťovna hlásí také k novým hodnotám. Jsou jimi jednoduchost, rychlost, férovost, profesionalita a vždy něco navíc. Právě na těchto hodnotách stojí nedávné i chystané změny a novinky. Obsahovou změnu ČP podtrhuje inovované logo a nový komunikační koncept. S novým logem se bude veřejnost seznamovat postupně; uvidí jej například v nové reklamní kampani, klienti se s ním zase setkají na veškeré korespondenci s pojišťovnou či na webu. ČP také chystá zásadní změnu vzhledu a obslužnosti všech svých poboček tak, aby plně korespondovaly s představami a požadavky klientů. S první pobočkou v novém hávu se lidé seznámí už v příštím roce, celý proces inovace distribuční sítě pak bude ukončen do tří let.

Kvůli logu se ale možná bude muset Česká pojišťovna soudit. Akademický malíř Zdeněk Kolářský totiž míní, že Česká pojišťovna neměla právo upravit jím navržené logo. Kolářský tvrdí, nové logo vzniklo z jeho původního návrhu bez jeho vědomí, a poukazuje na to, že logo má smluvně autorsky chráněné. “ČP o změně původního loga jeho autora informovala a právo logo upravit či změnit je samozřejmě právně zakotveno,“ reagoval pro server Lidovky.cz Jan Marek z tiskového oddělení ČP. 
 

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ocitli jste se v cizině bez peněz? Banka pomůže, ale ne zadarmo
Nezdravé české zdravotnictví I: 4 důvody, proč odcházejí čeští lékaři do zahraničí?
Právník se slevou anebo rovnou zdarma? Víme, kde ho sehnat
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
Auta
Audi radikálně mění číselné značení modelů. Bude v tom…
Opět na scéně. Umělý benzín má zachránit spalovací motory
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry. Překvapením nebude ani jedna
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Technologie
Vylepšený NaSvah.cz vám poradí, kde si zalyžovat i v létě
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít