Canon: Rok 2011 a 2012 v oblasti dokumentových skenerů

10. února 2012, 16:53 - Profit, kmb
10. února 2012, 16:53

Organizace si uvědomují, že chytřejší přístup a detailní promyšlení toho, jak dokumenty vstupují do jejich byznysu a jak jsou postupně zpracovávány, může díky vyšší efektivitě přinést významné úspory nákladů.

Foto: Canon

V roce 2011 jsme zaznamenali oživení a růst trhu se skenery a přístroji pro elektronické snímání dokumentů. Bankovní instituce a finanční a vládní sektor v době ekonomické recese výrazně omezovaly nebo zcela rušily řadu projektů. Nelehká situace se velmi výrazně dotkla právě těchto organizací, což mělo dopad na trh se zpracováním dokumentů. Pro mne osobně byl minulý rok obdobím, kdy se mnoho malých a středních podniků, stejně jako korporací, začalo vážně zajímat o to, jak jim nové technologie mohou pomoci v racionalizaci a optimalizaci podnikových procesů,“ říká Jiří Jedlička, produktový manažer divize skenerů společnosti Canon CZ

Zkrácení času potřebného pro zpracování dokumentů, jakými jsou zákaznické faktury, objednávky anebo prodejní smlouvy, může výrazně vylepšit cash-flow, což představuje zejména pro menší podniky kritický parametr. Organizace nemusejí pouze zkracovat lhůty splatnosti, mohou platit svým dodavatelům rychleji, čímž ve výsledku dosáhnou na slevy z fakturovaných částek.

Organizace častěji skenují dokumenty v geograficky rozptýlených pobočkách. Ve stejný čas mobilní a vzdálení pracovníci skenují dokumenty přímo do centrálních informačních systémů. “Je to efektivnější, než je do kanceláří centrály převážet a následně zpracovávat. Podobný postup nepřináší pouze úsporu času, ale rovněž snižuje riziko ztráty dokumentů nebo jejich nežádoucích změn. Očekáváme, že tento trend bude pokračovat,“ pokračuje Jiří Jedlička a dodává: “Pro organizace, které se pokoušejí zdokonalit a optimalizovat toky svých informací, představuje elektronické snímání dokumentů nejvýznamnější první krok v tomto procesu. Přímým napojením na podnikové sítě a systémy a do cloudových aplikací a technologií mohou skenery a multifunkční zařízení přinést podnikům a pracovním skupinám významnou konkurenční výhodu.“

Společnosti budou v roce 2012 pokračovat v přejímání webových a cloudových technologií. Průmysl elektronického snímání dokumentů s tím musí počítat. Podniky začnou vyžadovat kompatibilitu s cloudovými aplikacemi a z tohoto důvodu i s čímkoli dalším, co přinesou vývojáři v blízké budoucnosti. Výrobci hardwaru musí úzce spolupracovat s producenty softwaru, aby byli schopni reagovat na nejnovější vývoj. Jen tak si udrží konkurenceschopnost a nabídnou svým zákazníkům skutečnou hodnotu.

Očekáváme rovněž větší cenovou konkurenci, zejména v tržním segmentu levnějších osobních a týmových skenerů. To je dobrá zpráva pro domácí uživatele, kteří si budou moci dovolit profesionální skenery. Ty jim nabídnou rychlejší a kvalitnější skenovací technologie. Odvětví elektronického zpracování dokumentů jasně pociťuje dopady konzumerizace informačních technologií,“ komentuje Jedlička. Díky novým přístrojům jako jsou iPhone, iPad nebo smartphony a tablety jsou totiž spotřebitelé schopni bez omezení přistupovat k informacím a dokumentům kdykoli a odkudkoli. Tato situace povzbudí další rozvoj trhu stránkových skenerů, jež najdou uplatnění v domácnostech a v domácích kancelářích.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít