Canon: Rok 2011 a 2012 v oblasti dokumentových skenerů

10. února 2012, 16:53 - Profit, kmb
10. února 2012, 16:53

Organizace si uvědomují, že chytřejší přístup a detailní promyšlení toho, jak dokumenty vstupují do jejich byznysu a jak jsou postupně zpracovávány, může díky vyšší efektivitě přinést významné úspory nákladů.

Foto: Canon

V roce 2011 jsme zaznamenali oživení a růst trhu se skenery a přístroji pro elektronické snímání dokumentů. Bankovní instituce a finanční a vládní sektor v době ekonomické recese výrazně omezovaly nebo zcela rušily řadu projektů. Nelehká situace se velmi výrazně dotkla právě těchto organizací, což mělo dopad na trh se zpracováním dokumentů. Pro mne osobně byl minulý rok obdobím, kdy se mnoho malých a středních podniků, stejně jako korporací, začalo vážně zajímat o to, jak jim nové technologie mohou pomoci v racionalizaci a optimalizaci podnikových procesů,“ říká Jiří Jedlička, produktový manažer divize skenerů společnosti Canon CZ

Zkrácení času potřebného pro zpracování dokumentů, jakými jsou zákaznické faktury, objednávky anebo prodejní smlouvy, může výrazně vylepšit cash-flow, což představuje zejména pro menší podniky kritický parametr. Organizace nemusejí pouze zkracovat lhůty splatnosti, mohou platit svým dodavatelům rychleji, čímž ve výsledku dosáhnou na slevy z fakturovaných částek.

Organizace častěji skenují dokumenty v geograficky rozptýlených pobočkách. Ve stejný čas mobilní a vzdálení pracovníci skenují dokumenty přímo do centrálních informačních systémů. “Je to efektivnější, než je do kanceláří centrály převážet a následně zpracovávat. Podobný postup nepřináší pouze úsporu času, ale rovněž snižuje riziko ztráty dokumentů nebo jejich nežádoucích změn. Očekáváme, že tento trend bude pokračovat,“ pokračuje Jiří Jedlička a dodává: “Pro organizace, které se pokoušejí zdokonalit a optimalizovat toky svých informací, představuje elektronické snímání dokumentů nejvýznamnější první krok v tomto procesu. Přímým napojením na podnikové sítě a systémy a do cloudových aplikací a technologií mohou skenery a multifunkční zařízení přinést podnikům a pracovním skupinám významnou konkurenční výhodu.“

Společnosti budou v roce 2012 pokračovat v přejímání webových a cloudových technologií. Průmysl elektronického snímání dokumentů s tím musí počítat. Podniky začnou vyžadovat kompatibilitu s cloudovými aplikacemi a z tohoto důvodu i s čímkoli dalším, co přinesou vývojáři v blízké budoucnosti. Výrobci hardwaru musí úzce spolupracovat s producenty softwaru, aby byli schopni reagovat na nejnovější vývoj. Jen tak si udrží konkurenceschopnost a nabídnou svým zákazníkům skutečnou hodnotu.

Očekáváme rovněž větší cenovou konkurenci, zejména v tržním segmentu levnějších osobních a týmových skenerů. To je dobrá zpráva pro domácí uživatele, kteří si budou moci dovolit profesionální skenery. Ty jim nabídnou rychlejší a kvalitnější skenovací technologie. Odvětví elektronického zpracování dokumentů jasně pociťuje dopady konzumerizace informačních technologií,“ komentuje Jedlička. Díky novým přístrojům jako jsou iPhone, iPad nebo smartphony a tablety jsou totiž spotřebitelé schopni bez omezení přistupovat k informacím a dokumentům kdykoli a odkudkoli. Tato situace povzbudí další rozvoj trhu stránkových skenerů, jež najdou uplatnění v domácnostech a v domácích kancelářích.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery?…
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Technologie
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
HEIF podporují Dropbox a Google Photos, zato OneDrive (a Windows 10) nikoli
Člověk převlečený za sedadlo? Ito je při vývoji autonomních vozů potřeba
Změřte si rychlost internetu
Google nakonec koupí jen část HTC. Na Tchaj-wan za to pošle 1,1 miliardy dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít