Canon: Rok 2011 a 2012 v oblasti dokumentových skenerů

10. února 2012, 16:53 - Profit, kmb
10. února 2012, 16:53

Organizace si uvědomují, že chytřejší přístup a detailní promyšlení toho, jak dokumenty vstupují do jejich byznysu a jak jsou postupně zpracovávány, může díky vyšší efektivitě přinést významné úspory nákladů.

Foto: Canon

V roce 2011 jsme zaznamenali oživení a růst trhu se skenery a přístroji pro elektronické snímání dokumentů. Bankovní instituce a finanční a vládní sektor v době ekonomické recese výrazně omezovaly nebo zcela rušily řadu projektů. Nelehká situace se velmi výrazně dotkla právě těchto organizací, což mělo dopad na trh se zpracováním dokumentů. Pro mne osobně byl minulý rok obdobím, kdy se mnoho malých a středních podniků, stejně jako korporací, začalo vážně zajímat o to, jak jim nové technologie mohou pomoci v racionalizaci a optimalizaci podnikových procesů,“ říká Jiří Jedlička, produktový manažer divize skenerů společnosti Canon CZ

Zkrácení času potřebného pro zpracování dokumentů, jakými jsou zákaznické faktury, objednávky anebo prodejní smlouvy, může výrazně vylepšit cash-flow, což představuje zejména pro menší podniky kritický parametr. Organizace nemusejí pouze zkracovat lhůty splatnosti, mohou platit svým dodavatelům rychleji, čímž ve výsledku dosáhnou na slevy z fakturovaných částek.

Organizace častěji skenují dokumenty v geograficky rozptýlených pobočkách. Ve stejný čas mobilní a vzdálení pracovníci skenují dokumenty přímo do centrálních informačních systémů. “Je to efektivnější, než je do kanceláří centrály převážet a následně zpracovávat. Podobný postup nepřináší pouze úsporu času, ale rovněž snižuje riziko ztráty dokumentů nebo jejich nežádoucích změn. Očekáváme, že tento trend bude pokračovat,“ pokračuje Jiří Jedlička a dodává: “Pro organizace, které se pokoušejí zdokonalit a optimalizovat toky svých informací, představuje elektronické snímání dokumentů nejvýznamnější první krok v tomto procesu. Přímým napojením na podnikové sítě a systémy a do cloudových aplikací a technologií mohou skenery a multifunkční zařízení přinést podnikům a pracovním skupinám významnou konkurenční výhodu.“

Společnosti budou v roce 2012 pokračovat v přejímání webových a cloudových technologií. Průmysl elektronického snímání dokumentů s tím musí počítat. Podniky začnou vyžadovat kompatibilitu s cloudovými aplikacemi a z tohoto důvodu i s čímkoli dalším, co přinesou vývojáři v blízké budoucnosti. Výrobci hardwaru musí úzce spolupracovat s producenty softwaru, aby byli schopni reagovat na nejnovější vývoj. Jen tak si udrží konkurenceschopnost a nabídnou svým zákazníkům skutečnou hodnotu.

Očekáváme rovněž větší cenovou konkurenci, zejména v tržním segmentu levnějších osobních a týmových skenerů. To je dobrá zpráva pro domácí uživatele, kteří si budou moci dovolit profesionální skenery. Ty jim nabídnou rychlejší a kvalitnější skenovací technologie. Odvětví elektronického zpracování dokumentů jasně pociťuje dopady konzumerizace informačních technologií,“ komentuje Jedlička. Díky novým přístrojům jako jsou iPhone, iPad nebo smartphony a tablety jsou totiž spotřebitelé schopni bez omezení přistupovat k informacím a dokumentům kdykoli a odkudkoli. Tato situace povzbudí další rozvoj trhu stránkových skenerů, jež najdou uplatnění v domácnostech a v domácích kancelářích.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Auta
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s…
Jaguar opět rozšířil nabídku motorů pro XE, XF a F-Pace. Nový dvoulitr 30t má 300 koní
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra proběhne v Goodwoodu
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Technologie
Další hardwarové chyby procesorů. AMD má problém v Ryzenu, Intel u Skylake a Kaby Lake
Facebook hledá v Hollywoodu originální skriptované pořady. „Vysílat“ by mohl brzy
Více Linuxu ve Windows Storu. Microsoft pro testování uvolnil dvě edice SUSE
Hvězdou YouTubu beze slov. Tyhle kanály vás budou bavit, i když se v nich nemluví
Tamron představil pořádné tele. První objektiv pro zrcadlovky s 22× zoomem
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít