Bytová výstavba ožívá i v regionech

07. listopadu 2005, 00:00 - PETR BÝM
07. listopadu 2005, 00:00

REZIDENČNÍ PROJEKTY Rozmach bytové výstavby ze začíná projevovat i mimo hlavní město. Regionální developeři lákají potenciální klienty sloganem „Nabízíme vysokou kvalitu za ceny starých panelových bytů v Praze“.

REZIDENČNÍ PROJEKTY Rozmach bytové výstavby ze začíná projevovat i mimo hlavní město. Regionální developeři lákají potenciální klienty sloganem „Nabízíme vysokou kvalitu za ceny starých panelových bytů v Praze“. Zejména větší rezidenční projekty byly donedávna výsadou hlavního města, což se všeobecně přičítalo jeho unikátnímu hospodářskému postavení v rámci republiky. Avšak pod vlivem postupného bohatnutí mimopražského obyvatelstva se začíná rozvíjet i bytová výstavba v regionech, kde se dnes vedle základních bytů staví i byty luxusní. NA DOSAH PRAHY

Společnost Harmonie Group nedávno představila svůj další rezidenční projekt s názvem Královský horizont. Už tradičně je umístěn jihozápadně od hlavního města, kde firma v minulosti realizovala dva větší projekty Palouček I a II s téměř 500 byty. Také Královský horizont se nachází v lesnatém území mezi Berounem a Královým Dvorem. Celkem projekt v devíti domech nabídne 250 bytových jednotek. Metr čtvereční se bude prodávat za 25 až 28 tisíc korun, nejlevnější byt tak přijde na zhruba 800 tisíc korun.

Zájemce by přitom měla lákat nejen cena a atraktivní lokalita, jejíž velkou výhodou je snadná dopravní dostupnost Prahy. „Snažíme se reagovat na změnu životního stylu. Byty podle nás nejsou skladištěm, ale především místem komunikace. Proto jsme na minimum redukovali rozměry obslužných prostor, a to na úkor centrálního obytného prostoru, kde by se měla setkávat celá rodina,“ vysvětluje Michal Šourek ze společnosti MS Architekti, která Královský horizont projektovala.

Harmonie Group současně realizuje další projekty, za zmínku například stojí nabídka modulové stavebnice rodinných domů ve funkcionalistickém stylu. Pozornost veřejnosti před časem vyvolal i další její záměr -výstavba luxusních bytů na Karlštejně. Jde o čtyři desítky jednotek vzniklých přestavbou starých hospodářských budov. „Tento projekt je v současnosti tak říkajíc hibernován -finančně je velmi náročný, hledáme proto investičního partnera,“ říká výkonný ředitel společnosti Martin Mráček.

**PYRAMIDA NA VÝCHODĚ

V někdejším Východočeském kraji byla o byty ještě nedávno nouze, což jejich ceny hnalo do rekordních výší. Trh logicky zareagoval. Jako jeden z prvních odstartoval projekt Na Plachtě v Hradci Králové, kde bude postaveno zhruba 400 bytových jednotek. Zároveň ožila stavební aktivita i v nedalekých Pardubicích - začalo se s výstavbou několika menších objektů a nedávno přibyl projekt v regionech spíše vzácný: přímo v centru města vyroste dům s 55 luxusními byty.

Projekt Pyramida, který představuje investici v hodnotě 280 až 300 milionů korun, je koncipován jako multifunkční - první dvě nadzemní podlaží sedmipatrové budovy budou tvořit obchodní galerii. Developer - akciová společnost Pyramida - se tak snaží využít nedostatku moderních obchodů ve středu města a poptávky po nadstandardních bytech. Jejich ceny se budou pohybovat v rozmezí 29 až 35 tisíc korun za metr čtvereční a nejlevnější byt přijde na 2,55 milionu korun. „Polovina bytů už má konkrétní zájemce. Co se týká obchodních prostor, u některých jednotek poptávka přesahuje naše možnosti desetinásobně,“ tvrdí Filip Krejčí ze společnosti Pyramida.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se…
Rolls-Royce Phantom: Vlastní platforma, přes 130 kg zvukové izolace a komfort létajícího koberce
Kvíz na pátek: Poznáte auta podle fotografie?
Toužíte po luxusní prémiové ojetině? Kalkulace nákladů vás vrátí zpět na zem
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni dají minimálně 12 milionů
Technologie
Konec řízené distribuce. Creators Update byl vypuštěn na všechna kompatibilních zařízení
Ryzen Threadripper byl „delidován“ na videu. Uvnitř se schovává překvapení
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít