Bytová výstavba ožívá i v regionech

07. listopadu 2005, 00:00 - PETR BÝM
07. listopadu 2005, 00:00

REZIDENČNÍ PROJEKTY Rozmach bytové výstavby ze začíná projevovat i mimo hlavní město. Regionální developeři lákají potenciální klienty sloganem „Nabízíme vysokou kvalitu za ceny starých panelových bytů v Praze“.

REZIDENČNÍ PROJEKTY Rozmach bytové výstavby ze začíná projevovat i mimo hlavní město. Regionální developeři lákají potenciální klienty sloganem „Nabízíme vysokou kvalitu za ceny starých panelových bytů v Praze“. Zejména větší rezidenční projekty byly donedávna výsadou hlavního města, což se všeobecně přičítalo jeho unikátnímu hospodářskému postavení v rámci republiky. Avšak pod vlivem postupného bohatnutí mimopražského obyvatelstva se začíná rozvíjet i bytová výstavba v regionech, kde se dnes vedle základních bytů staví i byty luxusní. NA DOSAH PRAHY

Společnost Harmonie Group nedávno představila svůj další rezidenční projekt s názvem Královský horizont. Už tradičně je umístěn jihozápadně od hlavního města, kde firma v minulosti realizovala dva větší projekty Palouček I a II s téměř 500 byty. Také Královský horizont se nachází v lesnatém území mezi Berounem a Královým Dvorem. Celkem projekt v devíti domech nabídne 250 bytových jednotek. Metr čtvereční se bude prodávat za 25 až 28 tisíc korun, nejlevnější byt tak přijde na zhruba 800 tisíc korun.

Zájemce by přitom měla lákat nejen cena a atraktivní lokalita, jejíž velkou výhodou je snadná dopravní dostupnost Prahy. „Snažíme se reagovat na změnu životního stylu. Byty podle nás nejsou skladištěm, ale především místem komunikace. Proto jsme na minimum redukovali rozměry obslužných prostor, a to na úkor centrálního obytného prostoru, kde by se měla setkávat celá rodina,“ vysvětluje Michal Šourek ze společnosti MS Architekti, která Královský horizont projektovala.

Harmonie Group současně realizuje další projekty, za zmínku například stojí nabídka modulové stavebnice rodinných domů ve funkcionalistickém stylu. Pozornost veřejnosti před časem vyvolal i další její záměr -výstavba luxusních bytů na Karlštejně. Jde o čtyři desítky jednotek vzniklých přestavbou starých hospodářských budov. „Tento projekt je v současnosti tak říkajíc hibernován -finančně je velmi náročný, hledáme proto investičního partnera,“ říká výkonný ředitel společnosti Martin Mráček.

**PYRAMIDA NA VÝCHODĚ

V někdejším Východočeském kraji byla o byty ještě nedávno nouze, což jejich ceny hnalo do rekordních výší. Trh logicky zareagoval. Jako jeden z prvních odstartoval projekt Na Plachtě v Hradci Králové, kde bude postaveno zhruba 400 bytových jednotek. Zároveň ožila stavební aktivita i v nedalekých Pardubicích - začalo se s výstavbou několika menších objektů a nedávno přibyl projekt v regionech spíše vzácný: přímo v centru města vyroste dům s 55 luxusními byty.

Projekt Pyramida, který představuje investici v hodnotě 280 až 300 milionů korun, je koncipován jako multifunkční - první dvě nadzemní podlaží sedmipatrové budovy budou tvořit obchodní galerii. Developer - akciová společnost Pyramida - se tak snaží využít nedostatku moderních obchodů ve středu města a poptávky po nadstandardních bytech. Jejich ceny se budou pohybovat v rozmezí 29 až 35 tisíc korun za metr čtvereční a nejlevnější byt přijde na 2,55 milionu korun. „Polovina bytů už má konkrétní zájemce. Co se týká obchodních prostor, u některých jednotek poptávka přesahuje naše možnosti desetinásobně,“ tvrdí Filip Krejčí ze společnosti Pyramida.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Retro: Lada Niva, Škoda Trekka a další socialistické off…
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let elektrické verze
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Technologie
Školství není připraveno na dobu, kdy budeme mít internet v těle
Je tu GeForce GTX 1080 Ti s upgradovanou pamětí: Evga vydává model s 12GHz GDDR5X
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Windows 10 Insider Preview build 16296 opravuje drobné chyby. Pozor na jazykové balíčky
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít