Article, show

Bydlení u zámku

13. března 2009, 17:16 - Kateřina Menzelová
13. března 2009, 17:16

Konopiště resort

Developerská společnost Resort Living zahájí během letošního roku výstavbu první etapy projektu Konopiště resort. Na komplexu bude developer spolupracovat s firmou Develon, investičním a developerským manažerem irského investičního fondu Quinlan Private, který projekt financuje. Ředitelka společnosti Resort Living Martina Hollasová nechce zveřejnit, kolik bude celý projekt stát, ani cenu jednotlivých staveb. V první fázi bude postaven apartmánový dům Kunc, čtyři rodinné domy Maura a čtyři reprezentativní vily – vila Stempel, vila Eichler a dvě vily Sládeček. Autorem apartmánového domu Kunc je architektonický Ateliér Kunc. Zájemci o nové bydlení si budou moci vybírat ze studií, loftů a penthousů.
V apartmánovém domě budou umístěny dva výtahy, dvě recepce se stálou službou a lobby. Zde budou během víkendu promítány filmy a sportovní přenosy, přes týden zprávy. Dům má podzemní garážové parkování. Návrh rodinného domu Maura vytvořila architektka Markéta Veselá a její brněnský ateliér Maura. Objekty z první etapy projektu Konopiště resort se nacházejí na pozemcích okolo tisíce metrů čtverečních.
Investor nabízí klientům dvě interiérové kolekce, a to Sport Collection a Country Elegant Collection. Sport Collection je určena pro vyznavače minimalistického stylu. „Tato řada dá také prostor všem zájemcům, kteří by si rádi bydlení zařídili postupně, dle svých časových i finančních možností,“ vysvětluje Hollasová. Country Elegant Collection bude zahrnovat vyšší standard, včetně například inteligentního systému ovládání. Penthousy domu Kunc jsou připravovány v řadě Armani Casa.
Konopiště resort je rezidenčním areálem, který bude po dokončení zahrnovat dva apartmánové domy se sportovními studii, lofty se zahradami, penthousy s terasami a rodinné domy a vily. Ty byly navrženy různými autory a jsou umístěny na pozemcích o rozloze až čtyři tisíce metrů čtverečních. Součástí komplexu bude také zeleň, dětské hřiště a Klub Volavka, který navrhl Jan Kaplický s Future Systems. Hlavní architektkou projektu je Markéta Veselá. Kromě ní přizvala společnost Resort Living dalších deset českých a zahraničních autorů. Celková rozloha pozemků, na kterých Konopiště resort vzniká, je více než 100 tisíc metrů čtverečních. „Lokalita je rovněž blízko zámku Konopiště. Projekt vyroste podél komunikace vedoucí na Slapy, asi pět kilometrů odtud bude napojení na dálnici D3,“ uvedla Hollasová. O bydlení v resortu je prý již nyní zájem, developer ale nesdělil, na kolik kupce vyjde. „Ceny nejsou nedosažitelné. Myslím, že jsme na rozumné cenové úrovni srovnatelné s podobným bydlením v Praze,“ konstatovala Hollasová. Společnost Develon působí jako investiční a developerský manažer všech projektů, které Quinlan Private ovládá prostřednictvím fondu Quinlan Private Pembroke Holdings. Develon je aktivní v České republice a na Slovensku. Spoluzakladateli, partnery a investičními manažery Develonu jsou Sebastien Dejanovski a Radim Bajgar. Quinlan Private byla založena v roce 1989 jako první irská nezávislá poradenská skupina. Do portfolia firmy, které má hodnotu přes jedenáct miliard eur (308 miliard korun), patří luxusní hotely, nákupní centra, kancelářské prostory a bytové projekty. V roce 2007 byla Quinlan Private třetím největším investorem na evropském trhu s nemovitostmi. Skupina má kanceláře v Dublinu, Londýně, New Yorku a ve střední a východní Evropě.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První…
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Technologie
Velká aktualizace ovladačů u AMD. Mnohé novinky pro hráče, GPU Profiler pro vývojáře
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít