Bydlení u zámku

13. března 2009, 17:16 - Kateřina Menzelová
13. března 2009, 17:16

Konopiště resort

Developerská společnost Resort Living zahájí během letošního roku výstavbu první etapy projektu Konopiště resort. Na komplexu bude developer spolupracovat s firmou Develon, investičním a developerským manažerem irského investičního fondu Quinlan Private, který projekt financuje. Ředitelka společnosti Resort Living Martina Hollasová nechce zveřejnit, kolik bude celý projekt stát, ani cenu jednotlivých staveb. V první fázi bude postaven apartmánový dům Kunc, čtyři rodinné domy Maura a čtyři reprezentativní vily – vila Stempel, vila Eichler a dvě vily Sládeček. Autorem apartmánového domu Kunc je architektonický Ateliér Kunc. Zájemci o nové bydlení si budou moci vybírat ze studií, loftů a penthousů.
V apartmánovém domě budou umístěny dva výtahy, dvě recepce se stálou službou a lobby. Zde budou během víkendu promítány filmy a sportovní přenosy, přes týden zprávy. Dům má podzemní garážové parkování. Návrh rodinného domu Maura vytvořila architektka Markéta Veselá a její brněnský ateliér Maura. Objekty z první etapy projektu Konopiště resort se nacházejí na pozemcích okolo tisíce metrů čtverečních.
Investor nabízí klientům dvě interiérové kolekce, a to Sport Collection a Country Elegant Collection. Sport Collection je určena pro vyznavače minimalistického stylu. „Tato řada dá také prostor všem zájemcům, kteří by si rádi bydlení zařídili postupně, dle svých časových i finančních možností,“ vysvětluje Hollasová. Country Elegant Collection bude zahrnovat vyšší standard, včetně například inteligentního systému ovládání. Penthousy domu Kunc jsou připravovány v řadě Armani Casa.
Konopiště resort je rezidenčním areálem, který bude po dokončení zahrnovat dva apartmánové domy se sportovními studii, lofty se zahradami, penthousy s terasami a rodinné domy a vily. Ty byly navrženy různými autory a jsou umístěny na pozemcích o rozloze až čtyři tisíce metrů čtverečních. Součástí komplexu bude také zeleň, dětské hřiště a Klub Volavka, který navrhl Jan Kaplický s Future Systems. Hlavní architektkou projektu je Markéta Veselá. Kromě ní přizvala společnost Resort Living dalších deset českých a zahraničních autorů. Celková rozloha pozemků, na kterých Konopiště resort vzniká, je více než 100 tisíc metrů čtverečních. „Lokalita je rovněž blízko zámku Konopiště. Projekt vyroste podél komunikace vedoucí na Slapy, asi pět kilometrů odtud bude napojení na dálnici D3,“ uvedla Hollasová. O bydlení v resortu je prý již nyní zájem, developer ale nesdělil, na kolik kupce vyjde. „Ceny nejsou nedosažitelné. Myslím, že jsme na rozumné cenové úrovni srovnatelné s podobným bydlením v Praze,“ konstatovala Hollasová. Společnost Develon působí jako investiční a developerský manažer všech projektů, které Quinlan Private ovládá prostřednictvím fondu Quinlan Private Pembroke Holdings. Develon je aktivní v České republice a na Slovensku. Spoluzakladateli, partnery a investičními manažery Develonu jsou Sebastien Dejanovski a Radim Bajgar. Quinlan Private byla založena v roce 1989 jako první irská nezávislá poradenská skupina. Do portfolia firmy, které má hodnotu přes jedenáct miliard eur (308 miliard korun), patří luxusní hotely, nákupní centra, kancelářské prostory a bytové projekty. V roce 2007 byla Quinlan Private třetím největším investorem na evropském trhu s nemovitostmi. Skupina má kanceláře v Dublinu, Londýně, New Yorku a ve střední a východní Evropě.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na…
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se volil také nejlepší elektromotor
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Technologie
Steam rozjel letní výprodeje her. Nákupní horečku mu ale překazili „hackeři“
New York Times diskuze nezruší. Hloupé komentáře bude mazat umělá inteligence
Opera 46 významně zlepšuje stabilitu a omezuje stránky na pozadí
Psaní tahem prstu funguje už i v češtině, kalkulačka umí konvertovat měny [Windows Insider]
Standard Unicode 10.0 přináší znak bitcoinu a 56 nových emoji včetně vousáče a ponožek
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít