BusinessInfo.cz

12. prosince 2005, 00:00 - PETR KUČERA
12. prosince 2005, 00:00

PODPORA ZPRACOVATELSKÝCH ORGANIZACÍ Popis: Cílem podprogramu nazvaného Zpracovatel je podpořit rozvoj konkurenceschopných zpracovatelských organizací. Jedná se o součást programu Investice, zaměřeného na realizaci zejména dlouhodobých investičních záměrů s ohledem na restrukturalizaci a zvýšení efektivnosti zemědělských a zpracovatelských subjektů.

PODPORA ZPRACOVATELSKÝCH ORGANIZACÍ

Popis: Cílem podprogramu nazvaného Zpracovatel je podpořit rozvoj konkurenceschopných zpracovatelských organizací. Jedná se o součást programu Investice, zaměřeného na realizaci zejména dlouhodobých investičních záměrů s ohledem na restrukturalizaci a zvýšení efektivnosti zemědělských a zpracovatelských subjektů.

Předmět podpory:

stavební investice, nákup nových strojů, zařízení a technologií sloužících ke zpracování produktů ze zemědělské výroby s tím, že cílem projektu není zvýšení objemu produkce.

Forma dotace: Příspěvek na úhradu části úroků z úvěru a garance bankovních úvěrů.

Uzávěrka přijímání žádostí: do konce roku 2005

Kontakt: Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, Za Poříčskou branou 256/6, 186 00 Praha 8, tel.: 225 989 400, e-mail: info@pgrlf.cz, www.pgrlf.cz

VÝZKUM ZLEPŠENÍ ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ Operační program Infrastruktura (OPI), Opatření 2.4., Priority 2 -Snížení negativních důsledků dopravy na životní prostředí Popis: Podpora je určena na studijní a výzkumné projekty týkající se problematiky přístupu státu k dopravní infrastruktuře jednotlivých druhů doprav. A to tak, aby platily stejné podmínky pro užívání dopravní infrastruktury všemi oprávněnými subjekty bez ohledu na druh dopravy. Poplatky za používání infrastruktury musí být stanovené podle velikosti účinků na infrastrukturu a podle rozsahu používání. Dále jsou předmětem programu studijní a výzkumné projekty zabývající se internalizací externích nákladů, nákladů z nehod, lokálního znečišťování ovzduší, globálního ovlivňování klimatu apod. Uzávěrka přijímání žádostí: Konečným termínem předkládání projektových žádostí ve 2. kole výzvy je 30. září 2006. Kontakt: Ministerstvo dopravy, zprostředkující subjekt OP Infrastruktura, Odbor mezinárodních vztahů a EU, Nábřeží L. Svobody 12, 110 15 Praha 1, www.mdcr.cz. PODPORA KOMBINOVANÉ DOPRAVY Operační program Infrastruktura, Opatření 2.2., Priority 2 - Snížení negativních důsledků dopravy na životní prostředí Popis: Podpora je určena na projekty předkládané vlastníky a provozovateli veřejných dopravně-logistických center, překladišť a infrastruktury kombinované dopravy. Největší část přepravy musí být realizována železniční nebo vodní dopravou. Podporované projekty: zaměřené na infrastrukturu pro moderní technologie kombinované dopravy včetně zabezpečení informačními systémy,investice do veřejných dopravnělogistických center a překladišť kombinované dopravy jako představitelů ekologické obsluhy území nákladní dopravou, investice do infrastruktury vedoucí k odstranění překážek pro provozování kombinované dopravy. Uzávěrka přijímání žádostí: Konečným termínem předkládání žádostí ve 2. kole výzvy je 30. září 2006. Kontakt:** Ministerstvo dopravy, zprostředkující subjekt OP Infrastruktura, Odbor mezinárodních vztahů a EU, Nábřeží L. Svobody 12, 110 15 Praha 1, www.mdcr.cz.

Mohlo by vás zajímat

Finance
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Auta
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je…
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Technologie
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Objevily se těžní verze Radeonů Polaris. Na trh se vrací RX 470, někdy i s výstupy
Den D přišel. Evropská komise udělila Googlu rekordní pokutu 2,42 miliardy eur
Legendární John Romero prodává Dooma II. Na diskety se vám i podepíše
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít