BusinessInfo.cz

12. prosince 2005, 00:00 - PETR KUČERA
12. prosince 2005, 00:00

PODPORA ZPRACOVATELSKÝCH ORGANIZACÍ Popis: Cílem podprogramu nazvaného Zpracovatel je podpořit rozvoj konkurenceschopných zpracovatelských organizací. Jedná se o součást programu Investice, zaměřeného na realizaci zejména dlouhodobých investičních záměrů s ohledem na restrukturalizaci a zvýšení efektivnosti zemědělských a zpracovatelských subjektů.

PODPORA ZPRACOVATELSKÝCH ORGANIZACÍ

Popis: Cílem podprogramu nazvaného Zpracovatel je podpořit rozvoj konkurenceschopných zpracovatelských organizací. Jedná se o součást programu Investice, zaměřeného na realizaci zejména dlouhodobých investičních záměrů s ohledem na restrukturalizaci a zvýšení efektivnosti zemědělských a zpracovatelských subjektů.

Předmět podpory:

stavební investice, nákup nových strojů, zařízení a technologií sloužících ke zpracování produktů ze zemědělské výroby s tím, že cílem projektu není zvýšení objemu produkce.

Forma dotace: Příspěvek na úhradu části úroků z úvěru a garance bankovních úvěrů.

Uzávěrka přijímání žádostí: do konce roku 2005

Kontakt: Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, Za Poříčskou branou 256/6, 186 00 Praha 8, tel.: 225 989 400, e-mail: info@pgrlf.cz, www.pgrlf.cz

VÝZKUM ZLEPŠENÍ ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ Operační program Infrastruktura (OPI), Opatření 2.4., Priority 2 -Snížení negativních důsledků dopravy na životní prostředí Popis: Podpora je určena na studijní a výzkumné projekty týkající se problematiky přístupu státu k dopravní infrastruktuře jednotlivých druhů doprav. A to tak, aby platily stejné podmínky pro užívání dopravní infrastruktury všemi oprávněnými subjekty bez ohledu na druh dopravy. Poplatky za používání infrastruktury musí být stanovené podle velikosti účinků na infrastrukturu a podle rozsahu používání. Dále jsou předmětem programu studijní a výzkumné projekty zabývající se internalizací externích nákladů, nákladů z nehod, lokálního znečišťování ovzduší, globálního ovlivňování klimatu apod. Uzávěrka přijímání žádostí: Konečným termínem předkládání projektových žádostí ve 2. kole výzvy je 30. září 2006. Kontakt: Ministerstvo dopravy, zprostředkující subjekt OP Infrastruktura, Odbor mezinárodních vztahů a EU, Nábřeží L. Svobody 12, 110 15 Praha 1, www.mdcr.cz. PODPORA KOMBINOVANÉ DOPRAVY Operační program Infrastruktura, Opatření 2.2., Priority 2 - Snížení negativních důsledků dopravy na životní prostředí Popis: Podpora je určena na projekty předkládané vlastníky a provozovateli veřejných dopravně-logistických center, překladišť a infrastruktury kombinované dopravy. Největší část přepravy musí být realizována železniční nebo vodní dopravou. Podporované projekty: zaměřené na infrastrukturu pro moderní technologie kombinované dopravy včetně zabezpečení informačními systémy,investice do veřejných dopravnělogistických center a překladišť kombinované dopravy jako představitelů ekologické obsluhy území nákladní dopravou, investice do infrastruktury vedoucí k odstranění překážek pro provozování kombinované dopravy. Uzávěrka přijímání žádostí: Konečným termínem předkládání žádostí ve 2. kole výzvy je 30. září 2006. Kontakt:** Ministerstvo dopravy, zprostředkující subjekt OP Infrastruktura, Odbor mezinárodních vztahů a EU, Nábřeží L. Svobody 12, 110 15 Praha 1, www.mdcr.cz.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující…
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Technologie
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
HEIF podporují Dropbox a Google Photos, zato OneDrive (a Windows 10) nikoli
Člověk převlečený za sedadlo? Ito je při vývoji autonomních vozů potřeba
Změřte si rychlost internetu
Google nakonec koupí jen část HTC. Na Tchaj-wan za to pošle 1,1 miliardy dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít