Business Info.cz

26. září 2005, 00:00 - admin
26. září 2005, 00:00

OBNOVITELNÉ ZDROJE ENERGIE (Operační program Průmysl a podnikání 2004-2006) Popis: Program poskytuje formou přímých dotací podporu projektům, jejichž cílem je vyšší využívání obnovitelných zdrojů energie (OZE) pro výrobu elektřiny a tepla. Cílem programu je podpora projektů výroby elektrické energie a tepla z OZE vymezených vyhláškou č.

OBNOVITELNÉ ZDROJE ENERGIE

(Operační program Průmysl a podnikání 2004-2006)

Popis: Program poskytuje formou přímých dotací podporu projektům, jejichž cílem je vyšší využívání obnovitelných zdrojů energie (OZE) pro výrobu elektřiny a tepla. Cílem programu je podpora projektů výroby elektrické energie a tepla z OZE vymezených vyhláškou č. 214/2001 Sb.

Podporované aktivity: Podporovány jsou zejména:

* výstavba, obnova nebo rekonstrukce zařízení na využívání OZE,

* zavádění technologií výroby a výrobních zařízení s nízkou energetickou náročností aminimálními dopady na ekologii a využívajícími zařízení pro výrobu energie z OZE,

* kombinovaná výroba elektřiny a tepla využívající k jejich výrobě OZE.

Příjemce podpory: Program je určen malým a středním podnikatelům se sídlem na území České republiky.

Výše dotace: Maximálně do výše 46 % uznatelných nákladů projektu. Termín pro podávání žádostí: Žádosti přijímají Regionální pracoviště CzechInvestu do října 2006. Přidělené prostředky mohou být nárokovány nejpozději do září 2008.

Kontakt: CzechInvest, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, tel.: 296 342 500, fax: 296 342 502, e-mail: programy@czechinvest.org

PŘEDEXPORTNÍ ÚVĚR

Popis: Česká exportní banka nabízí přímý úvěr výrobci a vývozci na financování výroby pro vývoz. Splatnost úvěru činí 2-10 let (vybrané komodity až 12 let). Parametry financování vývozu odpovídají mezinárodním pravidlům pro státem podporované vývozní úvěry podle pravidel Konsensu OECD, které jsou zvýhodněny oproti komerčním úvěrům především co do výše úrokových sazeb a délky splatnosti. Produkty střednědobého a dlouhodobého financování jsou vhodné zejména na financování zboží investičního nebo kvazi-investičního charakteru vyšší hodnoty. Z financování podle pravidel Konsensu OECD jsou vyloučeny zemědělské produkty, zbraně a spotřební zboží.

Kontakt: Česká exportní banka, a. s., Vodičkova 34, Praha 1, tel.: 222 843 111, e-mail: ceb@ceb.cz

PODPORA VČELAŘSTVÍ

Předmět dotace: Předmětem dotace je včelstvo, které je v příslušném roce zazimováno. Zazimovaným včelstvem pro účely této dotace se rozumí včelstvo, které plně obsedá nejméně sedm plástů rámkové míry 39 x 24 cm.

Forma a výše dotace: Dotace se poskytuje prostřednictvím Českého svazu včelařů a jeho organizačních složek do výše 150 korun na jedno včelstvo.

Termín pro podávání žádostí: 31. října 2005 Kontakt: Český svaz včelařů, Křemencova 8, Praha 1, telefon: 224 934 082, e-mail uvcsvpha@login.cz

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít