Business Info

23. května 2005, 00:00 - admin
23. května 2005, 00:00

DOTACE NA ZKRÁCENOU PRACOVNÍ DOBU Popis: Jedná se o jedno z opatřeních státní politiky zaměstnanosti. V případě, že podnik přechází na nový perspektivní program, může úřad práce na přechodnou dobu částečně dotovat mzdové náklady těch zaměstnanců, kterých se realizace přechodu dotkne.

DOTACE NA ZKRÁCENOU PRACOVNÍ DOBU

Popis: Jedná se o jedno z opatřeních státní politiky zaměstnanosti. V případě, že podnik přechází na nový perspektivní program, může úřad práce na přechodnou dobu částečně dotovat mzdové náklady těch zaměstnanců, kterých se realizace přechodu dotkne. Cílem je předejít zbytečnému dočasnému propouštění pracovníků. Příjemcem podpory je zaměstnavatel, splňující podmínky programu.

Kontakt: Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, Na Poříčním právu 1, 128 01 Praha 2, tel.: 221 921 111, fax: 224 918 391, posta@mpsv.cz, www.mpsv.cz

VYTVÁŘENÍ ALIANCÍ A JEJICH PREZENTACE

Popis: Cílem programu Aliance je zvýšení konkurenceschopnosti malých a středních podnikatelů na zahraničních trzích. Děje se tak prostřednictvím podpory mezinárodních marketingových aktivit aliance -seskupení minimálně tří malých a středních podnikatelů, jejichž výrobní program se vzájemně doplňuje. Prosazována je myšlenka posilování spolupráce malých a středních podnikatelů v zahraničí.

Předmět podpory: Jsou podporovány zejména tyto aktivity: a) zpracování studie vstupu sdružení na konkrétní zahraniční trh s výstupem konkrétních aktivit a potenciálních zákazníků, b) zpracování marketingových cizojazyčných materiálů aliance, c) prezentace aliance na veletrzích a výstavách.

Výše podpory: Podpora je poskytována formou dotace maximálně do výše 50 % uznatelných nákladů projektu. Maximální částka podpory činí jeden milion korun.

Termín pro podávání žádostí: Program je vyhlášen na období 2005-2006. Doba trvání programu je ohraničena objemem disponibilních finančních prostředků.

Kontakt: Formulář žádosti o podporu a další informace budou k dispozici přímo v centrále agentury CzechTrade, Dittrichova 21, 128 01 Praha 2, www.czechtrade.cz, www.mpo.cz a www.businessinfo.cz.

PODPORA MLADÝCH PODNIKATELŮ NA FARMÁCH

Popis: Cílem programu Mládí je usnadnit zahájení a rozvoj zemědělské výroby na bázi rodinných subjektů pro mladé podnikatele a mladé rodiny do 40 let. Podpora se poskytuje na financování investičních programů Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF). Podmínkou je zahájení či rozvoj zemědělské výroby v rámci rodinného subjektu (například farem).

Podpora je poskytována formou dotace na úhradu části úroků z úvěru a garance bankovních úvěrů. Žadatel se musí účastnit jednoho z programů Investice nebo Provoz a musí na sebe vzít závazek k hospodaření po dobu nejméně 10 let.

Kontakt: Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, a. s., Za Poříčskou branou 256/6, 186 00 Praha 8. Tel.: 225 989 400, fax: 225 989 405, e-mail: info@pgrlf.cz, www.pgrlf.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které Vás ochrání před otravnými telefonáty
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Na Audi RS Q5 už čekat nemusíte. K dispozici je SQ5…
Retro na neděli: Ford GT40 vznikl jako pomsta značce Ferrari
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Technologie
Google dnes představí Android O. Stylově na zatmění Slunce v USA
Intel vydává nové Atomy pro servery. 16 jader, spotřeba do 30 W a 10 Gb/s síťovky k tomu
Xbox One X bude stát 13 500 Kč. Do obchodů půjde i limitovaná edice Scorpio
Až přijdou těžaři. Zásoby lithia v Krušných horách jsou velké, ruda ale není vydatná
První 120Hz 4K monitor je tu. S nižším rozlišením umí i 480 Hz a vyrábí ho dva nadšenci
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít