Business Info

11. dubna 2005, 00:00 - Petr Kučera
11. dubna 2005, 00:00

DRUHÁ FÁZE PROGRAMU ROZVOJ (Rozvoj II - Operační program Průmysl a podnikání) Popis: Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo nové znění programu Rozvoj z Operačního programu Průmysl a podnikání. Program je zaměřen na podporu vytvoření technických a ekonomických předpokladů pro zvýšení konkurenceschopnosti malých a středních podniků ve vybraných odvětvích české ekonomiky.

Předmět podpory: Uznatelnými náklady projektů jsou náklady: * na pořízení strojů a zařízení, u nichž je žadatel prvním uživatelem, * na pořízení patentů, operativních nebo patentových licencí na know-how a nepatentovaných know-how, * na publicitu projektu.

Termín pro podávání žádostí: Žádosti o dotace bude možné podávat od 1. května do 29. července 2005 na místně příslušné Regionální kanceláři CzechInvestu.

Kontakt: CzechInvest, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, tel.: 296 342 500, fax: 296 342 502, e-mail: programy@czechinvest.org

ROZVOJ MALÝCH A STŘEDNÍCH PODNIKŮ Popis: Cílem programu Progres je umožnit realizaci rozsáhlejších rozvojových podnikatelských projektů malých a středních podnikatelů, pro které je bariérou externího financování nižší vlastní kapitálová vybavenost nebo omezená možnost poskytnout zajištění úvěru. Zvláštní důraz je kladen na rozvoj podnikání v obcích do 5000 obyvatel. Podpora je poskytována ve formě podřízených úvěrů, posilujících po dobu až pěti let kapitálové vybavení podnikatele.

Předmět podpory: Zvýhodněný podřízený úvěr ve výši 2 až 25 milionů korun je poskytován na pořízení a rekonstrukci dlouhodobého hmotného majetku, na pořízení patentů, operativních nebo patentovaných licencí na know-how a nepatentovaných know-how. Termín pro podávání žádostí: Program je vyhlášen na období 2005-2006. Doba trvání programu je ohraničena objemem disponibilních finančních prostředků. Žádosti se přijímají od 1. dubna 2005.

Kontakt: Českomoravská záruční a rozvojová banka, a. s., Jeruzalémská 964/4, 110 00 Praha 1, tel.: 255 721 111, fax: 255 721 110, e-mail: info@cmzrb.cz, www.cmzrb.cz

EXPORTNÍ DODAVATELSKÝ ÚVĚR Popis: Přímý úvěr vývozci na financování vývozu je jedním z produktů střednědobého a dlouhodobého financování České exportní banky. Splatnost úvěru činí 2 roky až 10 let (u vybraných komodit až 12 let). Půjčky jsou oproti komerčním úvěrům zvýhodněny především co do výše úrokových sazeb a délky splatnosti. Produkty střednědobého a dlouhodobého financování jsou vhodné zejména na financování zboží investičního nebo kvaziinvestičního charakteru vyšší hodnoty. Z financování jsou vyloučeny zemědělské produkty, zbraně a spotřební zboží. Kontakt: Česká exportní banka, a. s., Vodičkova 34, Praha 1, tel.: 222 843 111, e-mail: ceb@ceb.cz, www.ceb.cz

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Dopravní nehoda v zahraničí: Jak získat odškodnění?
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Technologie
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít