Business Info

11. dubna 2005, 00:00 - Petr Kučera
11. dubna 2005, 00:00

DRUHÁ FÁZE PROGRAMU ROZVOJ (Rozvoj II - Operační program Průmysl a podnikání) Popis: Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo nové znění programu Rozvoj z Operačního programu Průmysl a podnikání. Program je zaměřen na podporu vytvoření technických a ekonomických předpokladů pro zvýšení konkurenceschopnosti malých a středních podniků ve vybraných odvětvích české ekonomiky.

Předmět podpory: Uznatelnými náklady projektů jsou náklady: * na pořízení strojů a zařízení, u nichž je žadatel prvním uživatelem, * na pořízení patentů, operativních nebo patentových licencí na know-how a nepatentovaných know-how, * na publicitu projektu.

Termín pro podávání žádostí: Žádosti o dotace bude možné podávat od 1. května do 29. července 2005 na místně příslušné Regionální kanceláři CzechInvestu.

Kontakt: CzechInvest, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, tel.: 296 342 500, fax: 296 342 502, e-mail: programy@czechinvest.org

ROZVOJ MALÝCH A STŘEDNÍCH PODNIKŮ Popis: Cílem programu Progres je umožnit realizaci rozsáhlejších rozvojových podnikatelských projektů malých a středních podnikatelů, pro které je bariérou externího financování nižší vlastní kapitálová vybavenost nebo omezená možnost poskytnout zajištění úvěru. Zvláštní důraz je kladen na rozvoj podnikání v obcích do 5000 obyvatel. Podpora je poskytována ve formě podřízených úvěrů, posilujících po dobu až pěti let kapitálové vybavení podnikatele.

Předmět podpory: Zvýhodněný podřízený úvěr ve výši 2 až 25 milionů korun je poskytován na pořízení a rekonstrukci dlouhodobého hmotného majetku, na pořízení patentů, operativních nebo patentovaných licencí na know-how a nepatentovaných know-how. Termín pro podávání žádostí: Program je vyhlášen na období 2005-2006. Doba trvání programu je ohraničena objemem disponibilních finančních prostředků. Žádosti se přijímají od 1. dubna 2005.

Kontakt: Českomoravská záruční a rozvojová banka, a. s., Jeruzalémská 964/4, 110 00 Praha 1, tel.: 255 721 111, fax: 255 721 110, e-mail: info@cmzrb.cz, www.cmzrb.cz

EXPORTNÍ DODAVATELSKÝ ÚVĚR Popis: Přímý úvěr vývozci na financování vývozu je jedním z produktů střednědobého a dlouhodobého financování České exportní banky. Splatnost úvěru činí 2 roky až 10 let (u vybraných komodit až 12 let). Půjčky jsou oproti komerčním úvěrům zvýhodněny především co do výše úrokových sazeb a délky splatnosti. Produkty střednědobého a dlouhodobého financování jsou vhodné zejména na financování zboží investičního nebo kvaziinvestičního charakteru vyšší hodnoty. Z financování jsou vyloučeny zemědělské produkty, zbraně a spotřební zboží. Kontakt: Česká exportní banka, a. s., Vodičkova 34, Praha 1, tel.: 222 843 111, e-mail: ceb@ceb.cz, www.ceb.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Víte, kdo vlastní vaši banku? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Jak napsat správně CV, aby vás pozvali na pohovor
Jak přijímat a posílat balíky do zahraničí aneb kdy se platí DPH a clo?
Která 3 slova zachránila před pěti lety euro?
Zdraží v roce 2018 energie? A je dobré si cenu elektřiny nebo plynu fixovat?
Auta
BMW Z4 Concept byl neoficiálně odhalen těsně před premiérou…
Hyundai ukázal nástupce vodíkového crossoveru ix35. Příští rok dorazí také do Evropy
Volvo, Peugeot, Fiat a další vynechají autosalon ve Frankfurtu. Jsou to pro ně vyhozené peníze
Měření rychlosti na D1 v úseku Psáře – Soutice bezpečnost nezlepšilo a policie i MDČR to ví
Sháníte dvanáctiválcové kombi? Aston Martin vám ho prodá, praktické ale moc není
Technologie
Firefox x64 už je pro uživatele Windows výchozí. Je bezpečnější a stabilnější
AMD Ryzen 3 1200 a 1300X – Čtyřjádra za skvělé ceny (uživatelská recenze)
Nejprodávanějším smartphonem světa je iPhone 7, nezměnil to ani Galaxy S8
Nokia 8 je tady. Znovuzrozená značka konečně představila špičkový telefon
GeForce na bázi Volty letos nebudou. Masová výroba na 12nm procesu začne koncem roku
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít