Business Info

04. dubna 2005, 00:00 - admin
04. dubna 2005, 00:00

PODPORA PORADENSKÝCH A VZDĚLÁVACÍCH SLUŽEB Popis: Cílem programu Poradenství je umožnit osobám připravujícím se na podnikání a malým a středním podnikatelům v České republice získat cenově zvýhodněné všeobecné vzdělávání a poradenské služby externích poradců.

PODPORA PORADENSKÝCH A VZDĚLÁVACÍCH SLUŽEB

Popis: Cílem programu Poradenství je umožnit osobám připravujícím se na podnikání a malým a středním podnikatelům v České republice získat cenově zvýhodněné všeobecné vzdělávání a poradenské služby externích poradců. V rámci Programu jsou poskytovány služby podporující podniky ve fázi zakládání nových podnikatelských subjektů, jejich rozvoje, růstu, zkvalitňování managementu a zvyšování jejich ekonomické stability.

Forma podpory: Dotace na vzdělávání pro začínající podnikatele jsou poskytovány ve výši 50 procent uznatelných nákladů, maximálně 7000 korun na účastníka. Dotace na vzdělávání pro podnikatele ve fázi růstu a rozvoje podniku jsou poskytovány ve výši 50 procent nákladů, maximálně 3000 korun na účastníka. Dotace na poradenské služby jsou poskytovány ve výši 50 procent nákladů.

Uzávěrka přijímání žádostí: Program je vyhlášen od 1. ledna 2005 do 31. prosince 2006. Doba trvání programu je ohraničena objemem disponibilních finančních prostředků.

Kontakt: CzechInvest, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, tel.: 296 342 500, fax: 296 342 502, e-mail: marketing@czechinvest.org.

PERFORMANCE BOND

(Záruka za dobré provedení smlouvy o vývozu) Popis: Jedná se o bankovní záruku České exportní banky. Banka může ručit po celé období dodávek až do kvalitativní přejímky, může však zárukou krýt i celou dobu platnosti technické záruky na dodané zařízení. Tento typ záruky může zajišťovat splnění smluvních podmínek vývozcem, dosažení konkrétních technických parametrů stanovených ve smlouvě o vývozu a jiných podmínek. Plněním této záruky se vrací příslušná část kupní ceny dovozci.

Kontakt: Česká exportní banka, a. s., Vodičkova 34, Praha 1, Tel.: 222 843 111, e-mail: ceb@ceb.cz, www.ceb.cz.

ZALESŇOVÁNÍ ZEMĚDĚLSKY NEVYUŽÍVANÝCH PŮD

Operační program Zemědělství -Podopatření 1.3.4.

Popis: Podopatření se zaměřuje na zalesnění zemědělsky nevyužívaných nelesních půd. Ladem ležící půdy jsou bonitně podprůměrné a nelze na nich předpokládat obnovení zemědělského hospodaření. Aby se zabránilo škodlivým jevům spojeným s nevyužíváním pozemků, je vhodné jejich zalesnění. Tím dochází i ke zvýšení ekonomické, ekologické i sociální hodnoty krajiny. Předmět podpory: a) zalesnění zemědělsky nevyužívaných nelesních půd, b) péči o mladé lesní kultury.

Příjemce podpory: a) vlastník pozemku, pokud pozemky nejsou ve vlastnictví státu nebo kraje, b) sdružení s právní subjektivitou vlastníků nebo nájemců programem vymezených pozemků.

Uzávěrka přijímání žádostí: 31. května 2005 Kontakt: Státní zemědělský intervenční fond, Ve Smečkách 33, 110 00 Praha 1, tel.: 222 871 620, fax: 222 871 765, e-mail: info@szif.cz, www.szif.cz.

Tuto část připravuje internetový server Portál pro podnikání a export www.businessinfo.cz

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít