Business Info

04. dubna 2005, 00:00 - admin
04. dubna 2005, 00:00

PODPORA PORADENSKÝCH A VZDĚLÁVACÍCH SLUŽEB Popis: Cílem programu Poradenství je umožnit osobám připravujícím se na podnikání a malým a středním podnikatelům v České republice získat cenově zvýhodněné všeobecné vzdělávání a poradenské služby externích poradců.

PODPORA PORADENSKÝCH A VZDĚLÁVACÍCH SLUŽEB

Popis: Cílem programu Poradenství je umožnit osobám připravujícím se na podnikání a malým a středním podnikatelům v České republice získat cenově zvýhodněné všeobecné vzdělávání a poradenské služby externích poradců. V rámci Programu jsou poskytovány služby podporující podniky ve fázi zakládání nových podnikatelských subjektů, jejich rozvoje, růstu, zkvalitňování managementu a zvyšování jejich ekonomické stability.

Forma podpory: Dotace na vzdělávání pro začínající podnikatele jsou poskytovány ve výši 50 procent uznatelných nákladů, maximálně 7000 korun na účastníka. Dotace na vzdělávání pro podnikatele ve fázi růstu a rozvoje podniku jsou poskytovány ve výši 50 procent nákladů, maximálně 3000 korun na účastníka. Dotace na poradenské služby jsou poskytovány ve výši 50 procent nákladů.

Uzávěrka přijímání žádostí: Program je vyhlášen od 1. ledna 2005 do 31. prosince 2006. Doba trvání programu je ohraničena objemem disponibilních finančních prostředků.

Kontakt: CzechInvest, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, tel.: 296 342 500, fax: 296 342 502, e-mail: marketing@czechinvest.org.

PERFORMANCE BOND

(Záruka za dobré provedení smlouvy o vývozu) Popis: Jedná se o bankovní záruku České exportní banky. Banka může ručit po celé období dodávek až do kvalitativní přejímky, může však zárukou krýt i celou dobu platnosti technické záruky na dodané zařízení. Tento typ záruky může zajišťovat splnění smluvních podmínek vývozcem, dosažení konkrétních technických parametrů stanovených ve smlouvě o vývozu a jiných podmínek. Plněním této záruky se vrací příslušná část kupní ceny dovozci.

Kontakt: Česká exportní banka, a. s., Vodičkova 34, Praha 1, Tel.: 222 843 111, e-mail: ceb@ceb.cz, www.ceb.cz.

ZALESŇOVÁNÍ ZEMĚDĚLSKY NEVYUŽÍVANÝCH PŮD

Operační program Zemědělství -Podopatření 1.3.4.

Popis: Podopatření se zaměřuje na zalesnění zemědělsky nevyužívaných nelesních půd. Ladem ležící půdy jsou bonitně podprůměrné a nelze na nich předpokládat obnovení zemědělského hospodaření. Aby se zabránilo škodlivým jevům spojeným s nevyužíváním pozemků, je vhodné jejich zalesnění. Tím dochází i ke zvýšení ekonomické, ekologické i sociální hodnoty krajiny. Předmět podpory: a) zalesnění zemědělsky nevyužívaných nelesních půd, b) péči o mladé lesní kultury.

Příjemce podpory: a) vlastník pozemku, pokud pozemky nejsou ve vlastnictví státu nebo kraje, b) sdružení s právní subjektivitou vlastníků nebo nájemců programem vymezených pozemků.

Uzávěrka přijímání žádostí: 31. května 2005 Kontakt: Státní zemědělský intervenční fond, Ve Smečkách 33, 110 00 Praha 1, tel.: 222 871 620, fax: 222 871 765, e-mail: info@szif.cz, www.szif.cz.

Tuto část připravuje internetový server Portál pro podnikání a export www.businessinfo.cz

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít