Burzovní hra ATLANTIK FT – ceny za čtvrt milionu

07. dubna 2005, 00:00 - admin
07. dubna 2005, 00:00

Umíte investovat na burze? Chcete se to zadarmo a bez rizika naučit? Zažijete spoustu zábavy a vzrušení ze hry. Nejúspěšnější investoři navíc získají ceny v celkové hodnotě přes 250 tisíc korun.

 

Můžete vyhrát zájezd pro 2 osoby, domácí kino, mobilní telefon, hifi věž i předplatné Profitu

Umíte investovat na burze? Chcete se to zadarmo a bez rizika naučit? Zažijete spoustu zábavy a vzrušení ze hry. Nejúspěšnější investoři navíc získají ceny v celkové hodnotě přes čtvrt milionu korun.

Společnost ATLANTIK finanční trhy, a.s. - vedoucí nezávislý obchodník s cennými papíry - nabízí od 1. května 2004 prostřednictvím investiční hry možnost vyzkoušet si bez rizika obchodování na amerických akciových trzích. Kromě příležitosti seznámit se s investičními instrumenty a uplatnit různé strategie mají hráči rovněž možnost vyhrát některou z cen, jejichž celková hodnota přesahuje čtvrt milionu korun.

Uspěli byste jako makléři?

V burzovní hře ATLANTIK FT má každý hráč možnost investovat do akcií firem, které se obchodují na amerických akciových trzích NYSE, NASDAQ a AMEX. Pro ilustraci, na nejstarší burze NYSE se obchoduje s 2800 akciovými tituly, na trhu NASDAQ dokonce s 3800 tituly a burza AMEX reprezentuje přibližně 800 akcií. Hráči, kteří nebudou mít na počátku hry dostatek zkušeností s investováním do akcií konkrétních firem, mohou využít možnosti, které nabízejí tzv. indexové instrumenty. Například prostřednictvím určitého akciového koše lze investovat do všech akcií, které jsou zastoupeny v Indexu Dow Jones, nebo do firem působících ve vybraném odvětví (např. farmaceutickém průmyslu).

Úplně jako ve skutečnosti

Prostředí burzovní hry ATLANTIK FT bude prakticky stejné jako při skutečném obchodování na akciových trzích. Každý hráč má k dispozici ceny akcií, kde jediným omezením je dvacetiminutové zpoždění, investiční doporučení největších investičních bank na světe (např. Merril Lynch), profily jednotlivých firem, kalendáře, statistiky, indexy, apod. Tisková mluvčí Dagmar Adamcová ze společnosti ATLANTIK FT k tomu říká: „Burzovní hra ATLANTIK FT by měla přiblížit svět finančních trhů široké veřejnosti a kromě zábavy a vzrušení přinést také další znalosti a zkušenosti, které lze poté využít při skutečném rozhodování o vlastních úsporách. Každému hráči se nabízí možnost vyzkoušet si zcela bez rizika, zda by uspěl jako burzovní makléř nebo správce portfolia.“ Každý nový hráč získává po registraci fiktivních 10 000 USD, ti kteří hráli již v minulém období si mohou ponechat své portfolio, nebo se vrátit zpět na začátek a obdržet zmiňovaných 10 000 USD. Hráč má za úkol tyto prostředky co nejlépe zhodnotit prostřednictvím investování do akcií a dalších investičních instrumentů obchodovaných na trzích NYSE, NASDAQ a AMEX. S cílem přiblížit hru co nejvíce skutečnosti budou za každý obchod účtovány poplatky, které účtují makléřské společnosti svým klientům. Dosažený výnos závisí pouze na schopnosti hráče vybrat do portfolia akcie úspěšných společností nebo v pravý čas prodat ty firmy, kterým hrozí pokles cen jejich akcií.

Jak začít

Veškeré informace a později i průběžné výsledky soutěže najdete na stránce http://www.profit.czhttp://ebroker.atlantik.cz nebo http://akcie.centrum.cz  a na začátku každého kalendářního měsíce také v týdeníku Profit. Každý měsíc získají nejlepší investoři zajímavé ceny v podobě discmanu a dalších hodnotných cen, včetně předplatného ekonomického týdeníku Profit . Pro nejlepšího investora roku pak bude připravena výhra v hodnotě 40 tisíc Kč a pro druhého a třetího v pořadí ceny v hodnotě 25 a 12 tisíc korun. Celkem budou rozděleny výhry za více než čtvrt milionu korun.

Ceny pro Investora měsíce

1. cena - Discman v hodnotě 2.500 Kč + poukaz na seminář v hodnotě 3.000 Kč - cenu věnuje patro.cz a vydavatelství Economia, a.s.

2. cena - Roční předplatné týdeníku EURO v hodnotě 1.456 Kč - cenu věnuje vydavatelství EURONEWS

3. cena - Film na DVD v hodnotě 1100 Kč - cenu věnuje centrum.cz

4. cena - 1 000 Kč + 1 měsíc obchodování za zvýhodněných podmínek (50% sleva*) - cenu věnuje ATLANTIK FT

5. cena - Sleva na zájezd v hodnotě 1.000 Kč - cenu věnuje Cestovní kancelář FISCHER

6. cena - Roční předplatné časopisu Profit v hodnotě 943,50 Kč - cenu věnuje vydavatelství STANDFORD

7. cena - Hudební CD v hodnotě 500,- Kč - cenu věnuje centrum.cz

Ceny pro Investora roku

 

1. cena - Zájezd pro 2 osoby v hodnotě 40.000 Kč - cenu věnuje Cestovní kancelář FISCHER

2. cena - Domácí kino SONY DAV - 550 v hodnotě 24.900 Kč + film na DVD - cenu věnuje patro.cz a centrum.cz

3. cena - Mobilní telefon NOKIA 6610 v hodnotě 12.000 Kč + film na DVD - cenu věnuje patro.cz a centrum.cz

4. cena - Hi-fi věž JVC v hodnotě 9.500 Kč + film na DVD - cenu věnuje patro.cz a centrum.cz

5. cena - PDA Palm Zire 21 v hodnotě 3.900 Kč + film na DVD - cenu věnuje patro.cz a centrum.cz

6. - 7. cena - Roční předplatné týdeníku EURO v hodnotě 1.456 Kč + film na DVD - cenu věnuje vydavatelství EURONEWS a centrum.cz

8-10. cena - Roční předplatné časopisu Profit v hodnotě 943,50 Kč - cenu věnuje vydavatelství STANDFORD

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

  • Největší mýty o bolesti zad

  • Profesor Sameš: Porucha lícního nervu není legrace

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít