Bruselská pokladna otvírá

28. května 2007, 00:00 - Martin Siebert
28. května 2007, 00:00

Až hříšně lákavá šance jak přijít k nemalým penězům, ale také byrokratická noční můra. Sto miliard korun evropských dotací ročně může být pro české podnikatele obojím. Připravili jsme osmidílný seriál, který by vás na nové dotační období měl vyzbrojit tím nejdůležitějším: informacemi.

EVROPSKÉ FONDY

Až hříšně lákavá šance jak přijít k nemalým penězům, ale také byrokratická noční můra. Sto miliard korun evropských dotací ročně může být pro české podnikatele obojím. Připravili jsme osmidílný seriál, který by vás na nové dotační období měl vyzbrojit tím nejdůležitějším: informacemi.

Nadcházejících sedm let přinese z podnikatelského hlediska nedocenitelnou šanci. Roh hojnosti se otevře a bude plný natolik, že předkladatel takřka každého kvalitně zpracovaného projektu získá los s jistou výhrou. Jenže právě zde se také začíná lámat chleba. Unie své peníze lehkomyslně nedává a mnozí žadatelé tak od prostřeného stolu odejdou s prázdnou. Na vině bývá špatná příprava, výběrem nevhodného operačního programu počínaje a zbytečnými chybami při vyplňování formulářů konče.

V následujících týdnech proto bude redakce Profitu ve spolupráci s renomovanými experty předkládat v seriálové podobě všechny základní a nutné informace tak, aby v okamžiku vyhlášení hlavní vlny výzev byl každý náš čtenář připraven.

V jednotlivých číslech vám nabídneme přehledné souhrny dotačních možností, souvisejících s jednotlivými sektory podnikání. Už za týden si mohou své šance zhodnotit firmy z širokého balíku odborných služeb, na které naváže speciál pro výrobce, přepravu a cargo nebo pro školy a vzdělávací instituce.

Zároveň tyto hutné materiály doprovodíme i přehledným „návodem k použití“. Odborníci se zkušenostmi z minulého programovacího období vám v nich nabídnou pomocnou ruku při výběru poradenské firmy, či vás budou varovat před častými a zbytečnými chybami. Na adrese redakce nebo na e-mailu cernoch@profit.cz se navíc těšíme na vaše dotazy, z nichž ty nejzajímavější v pravidelné Poradně zodpovíme.

Dnešní úvodní díl poskytuje základní přehled o kompletní problematice strukturálních fondů a zároveň poskytuje jakousi mapu pro orientaci v celém seriálu. Váhajícím navíc poradíme, zda a za jakých okolností pro ně má žádost o nějakou dotaci smysl. Nezbývá tedy než popřát úspěšný dotační lov!

TÉMATA SERIÁLU

28. KVĚTNA Úvodní informace

4. ČERVNA Odborné služby

11. ČERVNA Obchodní služby

18. ČERVNA Výrobci

25. ČERVNA Přeprava a cargo

2. ČERVENCE Školy a vzdělávací instituce

16. ČERVENCE Obce a kraje

23. ČERVENCE Závěrečné informace

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu…
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na nerovnosti i riziko kolize
Technologie
Vědci vymysleli další způsob, jak udělat foťák tenký jako papír
Seznam zruší legendární mapy. Ale ne ty, které myslíte
Tahle zahnutá výloha je ve skutečnosti obří flexibilní OLED panel od LG
Stahujte zdarma zombie co-op řežbu Killing Floor. Ale musíte si pospíšit
Intel zlevnil všechny Xeony Phi. Nejvýkonnější modely víc než o polovinu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít