Brusel si posvítí na manažerské výhody

29. dubna 2009, 00:00 - <a href="http://www.euractiv.cz">Euractiv.cz</a>
29. dubna 2009, 00:00

Evropská komise dnes přijme dvě doporučení, která by měla zaručit propojení odměňování manažerů se skutečnou výkonností a zabránit podobnému selhání, jaké přišlo během finanční krize. Omezení zlatých padáků však není tak jisté, protože návrhy Komise mají opět pouze formu nezávazných doporučení.

Isifa.cz

V roce 2004 Brusel přijal soubor opatření, která měla akcionářům společností obchodovaných na burze poskytnout lepší přehled o odměňování manažerů těchto firem. Implementace příslušných doporučení do národních legislativ nicméně nebyla závazná, a tak se jí mnoho členských států vyhnulo nebo přijalo jen některá z nich.

Ve zprávě Komise z roku 2007 se uvádí, že existuje mezi akcionáři „velmi dobrý přehled o výši odměn pro vedoucí pracovníky“, nicméně často nejsou „plně zapojeni“ do rozhodování o systému odměn.

Po propuknutí globální finanční a ekonomické krize se opět problematika platů vrcholných manažerů dostala do popředí zájmu Komise, protože vedoucí pracovníci krachujících firem často odcházeli z královským odstupným.

Evropská exekutiva se zaprvé snaží „napravit nerovnovážnosti“ v platech ředitelů společností kótovaných na burze a za druhé představí konkrétní návrhy na odměňování manažerů ve finančním sektoru.

Žádné zlaté padáky pro chybující manažery

První doporučení Komise se bude do značné míry opírat o materiály přijaté v roce 2004. Nabádá členské státy, aby zakázaly poskytování tzv. zlatých padáků řídícím pracovníkům firem, kteří je opouštějí ve svízelné situaci.

Komise se navíc přiklání k závislosti odměňování manažerů ne na základě krátkodobé výkonnosti společnosti, ale naopak na dlouhodobě udržitelné prosperitě. Aby toho Brusel dosáhl, navrhne překlenovací období (3 roky) pro nové manažery, během něhož by neměli přístup ke všem odměnám. Vedoucí pracovníci by podle představ evropské exekutivy měli držet podstatné množství akcií firem, které vedou tak, aby docházelo k jejich zainteresování na dlouhodobé prosperitě podniků.

Kritici vyčítají Komisi při postupu proti vysokým platům manažerů nedostatek ambicí. Návrhy Bruselu totiž přicházejí opět pouze v podobě nezávazných doporučení, která mají členské státy – a zvlášť, když jde o regulaci nadměrných platů – sklon ignorovat.

Více na EurActiv.cz.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které Vás ochrání před otravnými telefonáty
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Na Audi RS Q5 už čekat nemusíte. K dispozici je SQ5…
Retro na neděli: Ford GT40 vznikl jako pomsta značce Ferrari
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Technologie
Google dnes představí Android O. Stylově na zatmění Slunce v USA
Intel vydává nové Atomy pro servery. 16 jader, spotřeba do 30 W a 10 Gb/s síťovky k tomu
Xbox One X bude stát 13 500 Kč. Do obchodů půjde i limitovaná edice Scorpio
Až přijdou těžaři. Zásoby lithia v Krušných horách jsou velké, ruda ale není vydatná
První 120Hz 4K monitor je tu. S nižším rozlišením umí i 480 Hz a vyrábí ho dva nadšenci
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít