Brno patří mezi výstavní premianty

09. května 2006, 00:00 - (joh)
09. května 2006, 00:00

LUCIE ZUMROVÁ, VELETRHY BRNO:Brněnské výstaviště v současnosti patří k evropské špičce. „Díky společnosti Messe Düsseldorf jsme se dostali do první ligy veletržních společností, s nimiž se musí počítat,“ říká ředitelka marketingu společnosti Veletrhy Brno Lucie Zumrová.

LUCIE ZUMROVÁ, VELETRHY BRNO:

Brněnské výstaviště v současnosti patří k evropské špičce. „Díky společnosti Messe Düsseldorf jsme se dostali do první ligy veletržních společností, s nimiž se musí počítat,“ říká ředitelka marketingu společnosti Veletrhy Brno Lucie Zumrová.

Areál brněnského Výstaviště se stále mění, jaké investiční akce jste v posledních letech realizovali?

Nejde jen o nové investice stavebního charakteru, jakými byly nové pavilony V a F, parkovací dům, nové tiskové středisko a Business Center či nástupní prostor u čtvrté brány, ale také investice, které výrazně rozšiřují a zkvalitňují nabídku veletržních služeb. Typickým příkladem je zasíťování celého areálu systémem WiFi umožňujícím rychlé a bezpečné připojení k síti internetu.

Jaké jsou vaše nejúspěšnější výstavní akce?

Velikostí obsazené plochy, počtem vystavovatelů i návštěvníků je to tradičně Mezinárodní strojírenský veletrh, vůbec největší veletržní akce ve střední Evropě. Ten však měl loni zcela rovnocenného „soupeře“ v komplexu brněnských Stavebních veletrhů. Dokonce mám pocit, že v některých parametrech naši dosavadní jedničku předstihly. Vedle toho pořádáme projekty, které se sice s ohledem na velikost trhu příslušného odvětví nemohou měřit se zmíněnými veletrhy, ale mají pro své odvětví nebo obor zcela zásadní význam.

 

Projevil se na činnosti společnosti Veletrhy Brno vstup zahraničního partnera?

Byla to nejen kapitálová síla mateřské společnosti, která mimo jiné umožnila masivní investice do veletržního areálu. Ještě větší význam měla skutečnost, že jsme se díky Messe Düsseldorf dostali do „první ligy“ veletržních společností, s nimiž se musí počítat.

Jak se vám spolupracuje s brněnským magistrátem? Město Brno je minoritním vlastníkem naší společnosti, takže má nezkreslené informace o hospodaření společnosti. Všechno je pochopitelně otázka priorit společnosti a města, které limitují dostupné finanční prostředky. Je pro vás velkou konkurencí Praha, ať už je holešovické výstaviště, nebo výstavní areál v Letňanech?

V konkurenčním prostředí se pohybujeme nejen v České republice, ale především v rámci celého regionu střední Evropy. Některé veletrhy v Praze můžeme považovat za konkurenční k našim veletrhům.

Jaké jsou výhody či nevýhody Brna jako „hlavního města veletrhů“?

Toto označení neseme na jedné straně s hrdostí nad tím, co se za téměř osmdesát let veletrhů v Brně podařilo. Chápeme je současně i jako zodpovědnost za pokračování a rozvíjení veletržní tradice. K našim výhodám určitě patří veletržní know-how, silný německý partner, mezinárodnost našich akcí, areál na špičkové úrovni a kvalita a rozsah služeb, který nabízíme. Za nevýhody či negativa Brna může být považována jeho menší atraktivita ve srovnání s Prahou nebo Vídní, ale také menší letecká dostupnost.

**Některé z brněnských veletrhů prakticky vyprodají celý areál výstaviště. Existují nějaké možnosti jeho další expanze?

Další rozvoj brněnského výstaviště obsahuje schválený masterplan s výhledem do roku 2020. Je v něm obsažena jak výstavba nových pavilonů, tak i rekonstrukce stávajících. Naší snahou - vedle investic do nových pavilonů - bude zkvalitňování stávajících pavilonů ve prospěch výstavních ploch v přízemí. Rozšiřování brněnského areálu chceme podřídit vyváženosti proporcí mezi potřebou nových výstavních ploch a možností jejich celoročního využití, tedy nejen v termínech těch největších veletržních projektů.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Na Audi RS Q5 už čekat nemusíte. K dispozici je SQ5…
Retro na neděli: Ford GT40 vznikl jako pomsta značce Ferrari
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Technologie
Až přijdou těžaři. Zásoby lithia v Krušných horách jsou velké, ruda ale není vydatná
První 120Hz 4K monitor je tu. S nižším rozlišením umí i 480 Hz a vyrábí ho dva nadšenci
Tento týden podcast Cnews FM nebude
Co přinese Intel Coffee Lake do lowendu? Máme parametry Pentií, takt až 3,9 GHz
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít