Britské firmy hledají v Česku obchodní partnery

03. října 2011, 16:29 - Profit, TZ
03. října 2011, 16:29

Obchodní mise z regionu Yorkshire & the Humber přitom zahrnuje firmy z různých oborů od minerálek po software.

Foto: Profimedia.cz

Do Česka dnes dorazila obchodní mise z Velké Británie, konkrétně z regionu Yorkshire & the Humber. Mise je složená ze zástupců firem, které hledají v Česku obchodního partnera – vesměs pro prodej svých výrobků v Česku. Nové obchodní možnosti se tak otevírají například pro zájemce o prodej specializovaného vybavení pro zdravotnická zařízení, minerální vody, software pro obuvní a oděvní maloobchod či pro poskytovatele manažerských školení a poradenství. Kromě individuálních schůzek s potenciálními českými partnery a organizacemi z celé ČR bude program mise zahrnovat i večerní společenskou recepci na Britském velvyslanectví pořádanou velvyslankyní Sian MacLeod.

Obchodní misi pořádá kancelář organizace UK Trade & Investment z regionu Yorkshire & the Humber ve spolupráci s obchodním oddělením Britského velvyslanectví v Praze. Mise navazuje na úspěšné předchozí návštěvy firem z tohoto regionu z posledních let. Zástupcům britských firem bude v rámci obchodní mise představen český trh, jednotlivé průmyslové sektory a příležitosti na českém trhu. Tyto přednášky budou mít na starosti experti obchodního oddělení Britského velvyslanectví. Celá obchodní mise bude trvat do 6. října.

Konkrétní britské firmy, které se obchodní mise účastní, a jejich nabídka českým subjektům:

ARC Stainless (UK) Ltd (www.arcstainless.com) se zabývá výrobou nerezového nábytku pro skladování a dezinfekci lékařských přístrojů, zejména endoskopických, jenž je určen pro endoskopické a jiné operační sály. Společnost hledá obchodního partnera, který by měl zájem výrobky prodávat na českém trhu.

Blue Keld Springs Ltd (www.bluekeld.co.uk) je výrobcem vysoce kvalitní minerální vody, včetně ochucené, dodávané ve skle a v PET lahvích. Společnost hledá obchodního partnera, který dodává do sektoru Horeca nebo velkoobchod s vínem, který by měl zájem prodávat minerální vodu, jako doplňkový sortiment k vínu. Současné exportní trhy společnosti Bleu Keld Springs Ltd: Bahrain, Čína, Dánsko, Francie, Guernsey, Hong Kong, Lotyšsko, Malta, Polsko, Rusko, Švédsko, Maledivy, Nizozemí.

Marsden Weighing Manufacturing Ltd (www.marsden-weighing.co.uk) vyrábí širokou škálu osobních vah pro zdravotnická zařízení (od miminek po dospělé, např. též váhy instalované do sedacího nábytku). Firma hledá v ČR obchodního partnera pro dlouhodobou spolupráci. Společnost nemá v ČR zájem o prodej laboratorních vah, které prezentuje na internetových stránkách. Všechny výrobky jsou od roku 2003 opatřeny tzv. samoověrovacím certifikátem (self-verification status), kterým váhy opatřuje přímo výrobce. Tyto certifikáty jsou platné v celé EU. To dovoluje firmě dodávat certifikované váhy rychleji, ve srovnání s konkurenčními výrobci.

Visual 2000 (www.visual-2000.com) nabízí firemní software a aplikace, se specializací na obuvní a oděvní maloobchod a butiky. Společnost by na český trh ráda vstoupila prostřednictvím partnera z oblasti distribuce a systémové integrace, který by spolupracoval na dalším vývoji/kompletaci či dodávala přímo maloobchodníkům v oblasti obuvi a oděvů.

Ocurem (www.ocurem.com) se zabývá poradenstvím a odborným školením v oblasti metod a nástrojů strategického řízení nákupu.  Odborné kurzy slouží k osvojení dovedností v této oblasti a mohou být, mimo jiné, přípravou na zkoušku Certified Institute of Purchasing and Supply (CIPS). Společnost hledá partnery, kteří by mohli mít zájem v této oblasti spolupracovat. Jedná se především o velké firmy se strategickým řízením nákupu.

LD Associates Training & Development (www.ldcoaching.co.uk) je tréninkové centrum, jež poskytuje celou řadu zajímavých manažerských školení zaměřené na rozvoj lidských zdrojů. Zabývá se rovněž coachingem a mentoringem. Firma by ráda navázala nové kontakty, a to jak mezi českými či mezinárodními a nadnárodními společnostmi, tak poskytovateli manažerských školení.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Historie televizorů Sony: od přistání na měsíci po deset let pokusů s OLEDem
Windows 10 již obsahuje český a slovenský hlas. Může vám předčítat text
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít