Bridgestone obouvá formule, traktory i stavební stroje

15. července 2010, 02:00 - Erich Handl
15. července 2010, 02:00

Jedním z výrazných hráčů na českém trhu pneumatik se letos stala značka Bridgestone. „Náš tržní podíl se v Česku v závislosti na kategorii pohybuje od sedmi do patnácti procent,“ říká marketingový specialista značky Jaroslav Třetina.

Autor: Profit

Značku Bridgestone si asi většina lidí spojuje s formulí 1. Málokdo ví, že jde o japonskou firmu, která produkuje pneumatiky nejen pro osobní auta. Co znamená Bridgestone v Česku?

Na pneumatikách Bridgestone skutečně jezdí vozy formule 1, ale i nejrychlejší motocykly kategorie Moto GP. Hlavním výrobním programem jsou ale osobní a nákladní pneumatiky. V současné době nabízíme již kompletní sortiment i motocyklových a zemědělských pneumatik a také pneumatiky pro stavební stroje. Náš tržní podíl v tuzemsku se v závislosti na kategorii pohybuje od sedmi do patnácti procent. V posledních letech se usilovně věnujeme také rozvoji partnerských servisních sítí, First Stop pro pneumatiky na osobní automobily a Truck Point pro nákladní vozidla. Bridgestone také zastřešuje další značky pneumatik. Jde o Firestone, First Stop a Dayton. Firestone je střední třída pneumatik, poslední dvě jmenované jsou určeny pro méně náročné uživatele.

Na co sázíte v letošní letní sezoně?

V letošním roce jsme představili novou letní pneumatiku Bridgestone Potenza S001. Jedná se o naši vlajkovou loď v segmentu sportovních pneumatik pro supervýkonné sportovní vozy. Myslím, že se nám podařilo vytvořit skvělý produkt, který uspokojí sportovní řidiče hledající jízdní zážitek při zachování vysoké úrovně bezpečnosti. Kvalitu této pneumatiky již také potvrdily letošní nezávislé testy pneumatik, neboť Potenza S001 zvítězila v testu časopisu Sport Auto. V oblasti nákladních pneumatik jsme představili dvě nové pneumatiky R249 EVO a R297 EVO pro vodicí nápravy nákladních vozidel, které pomáhají plnit přísnější limity evropských emisních norem.

Nabízíte něco i motorkářům? Pro motorkáře jsme na jaře uvedli novou pneumatiku Battlax BT-023. Jedná se o pneumatiky pro majitele sportovních cestovních motocyklů, kteří na častých cestách ocení dlouhou životnost a optimální chování na mokru v kombinaci s vynikající přilnavostí a ovladatelností při sportovním stylu jízdy. Jaký podíl vašich prodejů a servisních služeb tvoří takzvané fleety, tedy prodeje firmám? Okolo deseti procent. Více v současné době nezvládáme ani kapacitně. Jak vidíte blízkou budoucnost Bridgestone?**

Naprosto zásadní význam pro nás hrají dodávky pneumatik pro takzvanou tovární prvovýbavu vozidel. Z poslední doby bych mohl jmenovat například výběr našich pneumatik pro vozy BMW X5 a X6 a pro nové Ferrari 458 Italia. Bridgestone se také stal dodavatelem pneumatik pro výbavu dvou nových modelů značky Citroën, a to kompaktních vozů C3 a řady prémiových vozů s označením DS3.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít