Bojkot značek kazí show

28. května 2007, 00:00 - * ERICH HANDL
28. května 2007, 00:00

BRNĚNSKÝ AUTOSALON Po dvou letech se na brněnském výstavišti opět uskuteční automobilová výstava Autosalon. Podle organizátorů bude co k vidění, řada velkých značek ale do moravské metropole nedorazí. Brněnský Autosalon, který se letos uskuteční od 9. do 14. června, své brány otevírá jen jednou za dva roky.

BRNĚNSKÝ AUTOSALON Po dvou letech se na brněnském výstavišti opět uskuteční automobilová výstava Autosalon. Podle organizátorů bude co k vidění, řada velkých značek ale do moravské metropole nedorazí.

Brněnský Autosalon, který se letos uskuteční od 9. do 14. června, své brány otevírá jen jednou za dva roky. Akce se totiž pravidelně střídá s veletrhem užitkových strojů Autotec. Mezi taháky mají letos patřit takové novinky, jakou je například dvoudveřové kupé Audi R8 nebo nové modely BMW M3, X5 a také kabriolet trojkové řady. Mercedes-Benz se bude prezentovat vozy C. Volkswagen pak připravuje svoje nejnovější SUV Tiguan. Francouzský Citroen do Brna přiveze nový model C-Crosser, Renault nabídne novou řadu Twingo a Peugeot bude mít na stánku kromě jiného také vůz 4007. Korejská Kia má připraven letošní nejprodávanější model střední třídy C’eed v provedení kombi, které by mělo být označeno jako sportywagon, a očekávána je rovněž třídveřová verze, pravděpodobně s označením sportyhatch.

Automobilka se vzpínajícím se koníkem ve znaku své příznivce potěší modelem Ferrari 599 a další z Italů - Fiat - přiveze svou nejžhavější novinku Bravo. Ford se blýskne nástupcem své úspěšné řady Mondeo, Land Rover předvede nový Freelender. Z „japonců“ se můžeme těšit například na vozy Honda CRV nebo Civic Type R, ale také na Mitsubishi Lancer. Lahůdkou pro znalce budou rovněž vozy Maserati Coupe, ale také celá řada dalších značek, modelových řad a konceptů.

NĚKTERÉ ZNAČKY CHYBĚJÍ

Některé velké značky ale budou letos v Brně chybět. Bude to například Toyota a s ní pochopitelně Lexus. Dále pak Mazda, Lada, Chrysler, Jeep a Dodge. Podle oficiálních vyjádření importérů těchto značek nepatří účast na autosalonu k současné strategii prezentace jejich produktů.

Podle informací Profitu jsou za tím jednak vysoké ceny výstavních ploch, jednak nespokojenost některých značek s velikostí pronajatých míst. Podle neoficiálních informací se například Toyotě nelíbil malý prostor, který „neodpovídal významu“ kolínské automobilky TPCA. Každopádně se výše uvedené značky rozhodly vložit nemalé prostředky, které si účast v Brně vyžaduje, do jiných forem marketingu.

DOPROVODNÝ PROGRAM

Autosalon bude mít letos mimořádně bohatý program. V plánu je řada mezinárodních konferencí, vyhlášení vítěze ankety Autoservis roku, ale také expozice historických automobilů nebo program s názvem „Žena a auto“. V pěti tematických okruzích prý bude možné projít se celým ženským světem, do kterého patří nejen krásná auta, ale také móda, péče o sebe samu, odpočinek, volný čas i zábava. Každá z návštěvnic Autosalonu přitom obdrží při vstupu na veletrh hlasovací anketní lístek pro volbu nejlepšího automobilu Autosalonu pro ženu.

Vedle zmíněného bude možné také shlédnout prodejní expozici výrobců a prodejců tuningových dílů a doplňků, ukázky z práce policie a představení jejího vozového parku a vybavení. Ozdobou všeho pak má být volba Miss Autosalonu.

|SUPERRYCHLÁ ULTIMANikoli v expozici některého ze známých výrobců, ale české společnosti Construct bude představen jeden z nejrychlejších závodních automobilů světa. Letos jej postavili Britové jako speciální zakázku pro českého objednatele. Zadní kola automobilu pohání špičkový motor V8 Chevrolet Corvette o objemu sedm litrů, přeplňovaný dvěma turbodmychadly. Maximální výkon motoru je přes 1000 koní s možností elektronické regulace za jízdy a dosahovaná rychlost je až 380 km/h. S vozidlem Ultima CanAm se mimo jiné počítá také s pokusy o nové světové rekordy v režimech 0 - 160 - 0 km/h a 0 - 320 - 0 km/h. |

Mohlo by vás zajímat

Finance
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Auta
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu…
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Také SUV Lada XRay může být „exkluzivní“. Stačí k tomu pár dílů z Dacie
BMW dnes odpoledne ukáže novou X3. Na první fotky se můžete podívat už teď
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín, ne na elektřinu
Technologie
Českem se šíří další vlna phishingu. Podvodný e-mail se vydává za zprávu KB
Microsoft reaguje na Kasperskyho. Většinu obvinění smetl ze stolu
Asus Lyra je Wi-Fi, které pokryje celý dům. Má tři routery spojené mesh sítí
Spotify se více integruje. Seznamy skladeb můžete s přáteli tvořit i v Messengeru
Evleaks: Galaxy Note 8 posune cenovou laťku ještě výš, bude stát 1000 eur
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít