Boj s úředními mlýny

29. ledna 2007, 00:00 - JAROSLAV SCHEJBAL EVA MARZINI
29. ledna 2007, 00:00

KAREL PALÁN, HOSTINEC U PALÁNŮNa začátku loňského roku uvažoval havlíčkobrodský hostinský Karel Palán o ukončení svého podnikání. Díky rozšíření činnosti o ubytovací služby však krizi překonal. Nyní se chce jako vedoucí krajské sekce Asociace hotelů a restaurací zasadit o snížení 19procentní sazby DPH na stravovací služby.

KAREL PALÁN, HOSTINEC U PALÁNŮ

Na začátku loňského roku uvažoval havlíčkobrodský hostinský Karel Palán o ukončení svého podnikání. Díky rozšíření činnosti o ubytovací služby však krizi překonal. Nyní se chce jako vedoucí krajské sekce Asociace hotelů a restaurací zasadit o snížení 19procentní sazby DPH na stravovací služby.

ZATRACENÉ DÉPÉHÁČKO

Sedmapadesátiletý Karel Palán vlastní hospodu v okrajové části Havlíčkova Brodu, Perknově, od roku 1991. Navázal tak na čtyřicet let komunismem přerušenou rodinnou tradici, která začala již koncem devatenáctého století.

Havlíčkobrodský podnikatel měl zpočátku představu, že základem jeho hospody bude výroba jídel, zvěřinových a rybích specialit. „Nechtěl jsem z restaurace udělat sprostou nálevnu. To se mi dnes stává osudným,“ stěžuje si Palán.

Jako příklad uvádí svoji investici do bourárny zvěřiny. Stála ho 250 tisíc korun. Státní veterinární správa mu ji nejdříve posvětila, jenže za rok si to rozmyslela a provoz uzavřela. „Prý nevyhovovala normám Evropské unie,“ říká podnikatel.

Vstup do Evropské unie celkově nepřinesl Palánovi příliš radosti. Od května 2004 totiž začala pro stravovací zařízení platit DPH ve výši 19 procent. „Přitom všechny suroviny nakupujeme s pětiprocentní sazbou a můžeme si odečíst pouze těch pět procent, zatímco k ceně jich musíme přičíst devatenáct,“ uvádí majitel havlíčkobrodské hospody.

VÁŠNIVÝ MYSLIVEC I ŠŤASTNÝ DĚDEČEK

Taktika založit hospodu na dobrém jídle tak k úspěchu nevedla. Trn z paty podnikateli prozatím vytrhlo až vybudování ubytovacích prostor nad hostincem. Palán se pokouší situaci řešit také tím, že prodává jídlo takzvaně přes ulici do kastrůlků důchodcům. „Napadla mě za to však hygiena, že jim to jídlo prý cestou vychladne, a nebude tak dodržena minimálně požadovaná teplota,“ rozčiluje se Palán. (O jeho dalších peripetiích s hygieniky si můžete přečíst v Profitu číslo 45/2006.)

Novou krev do žil mu vlil nový přírůstek do rodiny, vnučka, které jsou nyní dva roky. Starostí z podnikání se Palán zbaví i při svém největším koníčku, a tím je myslivost. Dokonce mu tato aktivita přináší i zákazníky, protože se u něj konají i celorepublikové myslivecké akce. Pravidelně také odebírá měsíčník Myslivost. „Objednal jsem si nedávno i Profit, ale nestíhám ho číst. Protože jsem byl u Myslivosti zvyklý na to, že chodí jednou za měsíc,“ vysvětluje Palán.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Revoluce? Už dnes si můžete objednat auto na solární pohon.…
Range Rover Velar nadchne už svým vzhledem. Ale tím to nekončí [první dojmy a velká galerie]
Španělský sourozenec Škody Kodiaq se bude jmenovat Donosti, Aran nebo Teide
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se mohlo zdát
Rolls-Royce Phantom: Vlastní platforma, přes 130 kg zvukové izolace a komfort létajícího koberce
Technologie
Kompletní parametry Skylake-X s 12 až 18 jádry jsou venku. Takty mají překvapivě vysoko
LibreOffice 5.4 vyšel ke stažení. Generuje menší dokumenty a kvalitnější PDF
Na podzim skončí podpora Windows 10 v1511. Toto vydání už skoro nikdo nepoužívá
Konkurence nebo ne, Intel měl v druhém čtvrtletí rekordní tržby. Zvedl i cíle pro celý rok
Microsoft ruší servisní kanály Current Branch a Current Branch for Business [Windows 10]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít