Boehringer Ingelheim dosáhla příznivé hospodářské výsledky díky inovativním léčivým přípravkům

22. září 2011, 16:55 - Profit, TZ
22. září 2011, 16:55

V první polovině roku 2011 zaznamenala farmaceutická společnost Boehringer Ingelheim v porovnání s předchozím rokem růst o 4 procenta (vyjádřeno v místních měnách).

Foto: Profimedia.cz

Vzhledem k nepříznivým vlivům směnných kurzů ukazují konsolidované výsledky v eurech růst 2,6 procenta. Celkový obrat dosáhl 6,4 miliardy eur, což je o 0,2 miliardy eur více ve srovnání s první polovinou minulého roku (6,2 miliardy eur).

Jsme potěšeni, že se společnost Boehringer Ingelheim v souladu s našimi předpoklady dále vyvíjela, a to zejména díky inovativním léčivým přípravkům, které jsou připraveny k uvedení na trh,“ zdůraznil profesor Andreas Barner, předseda správní rady. Celkově dosáhl obrat z prodeje léčivých přípravků na předpis v první polovině roku 4,9 miliard eur, což zhruba odpovídá úrovni loňského roku.  Po kurzové korekci a při zohlednění strukturálních obchodních podmínek (např. uplynutí doby exkluzivity na přípravky v USA a Německu) vzrostlo toto odvětví při vyjádření v místních měnách o 10 procent, a to zejména v USA, Japonsku a Kanadě.  Přibližně 60procentní navýšení obratu přineslo uvedení na trh přípravků Pradaxa (antikoagulant), Twynsta (antihypertenzivum) a Trajenta (antidiabetikum). Také zavedené léky na předpis jako je Spiriva a Micardis však zaznamenaly tržní růst ve výši 10 a 11 procent.  

První polovinu hospodářského roku 2011 můžeme z hlediska obratu hodnotit jako úspěšnou, zejména díky uvedení nových léků na trh. Celkově dobrá pozice z hlediska zisku nám znovu umožnila více investovat do výzkumu a vývoje, a to i přes nepříznivý dopad dalších legislativních zásahů na tvorby cen u léčivých přípravků na předpis,“ vysvětlil Hubertus von Baumbach, člen správní rady odpovědný za finance. Provozní příjem se v první polovině roku vyvíjel příznivěji v porovnání s minulým rokem.

Obrat v odvětví volně prodejných léků dosáhl zisku 667 milionů eur, tj. 11procentního růstu, v porovnání s prvním pololetím předchozího roku (vyjádřeno v místních měnách). Oproti uspokojivému růstu obratu z prodeje léků proti nachlazení v Evropě došlo k propadu o 6 procent u volně prodejných léků v Japonsku (vyjádřeno v místní měně). Pokračující stagnace trhu s volně prodejnými léky byla také nepříznivě ovlivněna následky zemětřesení a tsunami.

Na rozvíjejících se trzích zvýšila společnost Boehringer Ingelheim svůj obrat z prodeje humánních léčivých přípravků o 12 procent na celkových 890 milionů eur. Nejrychleji rostoucí trh zaznamenala v Číně, Rusku, Venezuele a Mexiku.

Odvětví průmyslových zákazníků dosáhlo v první polovině roku 2011 obratu 332 milionů eur, tj. o 13 procent více oproti stejnému období minulého roku. Tento vývoj souvisí zejména se zvýšeným obratem ve vývoji a výrobě biofarmaceutik pro nezávislé zákazníky. Objem ostatních obchodů se třetími stranami poklesl o 9 procent. Odvětví veterinárních léčiv dosáhlo v první polovině roku 2011 obratu ve výši 468 milionů eur, vzrostlo o tři procenta (vyjádřeno v místních měnách) oproti stejnému období minulého roku. Na 10procentním růstu tohoto segmentu se v porovnání se stejným obdobím minulého roku nejvíce podílela inovativní prasečí vakcína Ingelvac CircoFLEX.

Profesor Barner zdůraznil další pokroky, jichž bylo dosaženo v oblasti vlastního výzkumu a vývoje nových látek společnosti. Řada nových biologicky a chemicky účinných složek přešla z předklinické fáze do klinického vývoje. Také vývoj látek v pozdních vývojových fázích pokračoval podle plánu.

Počet zaměstnanců mezinárodní skupiny společností Boehringer Ingelheim vzrostl o 4,8 procenta na 42 486 ke dni 30. června 2011 v porovnání s první polovinou minulého roku.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
AdwCleaner 7.0 odhalí více breberek a skenuje rychleji
Projekt otevřeného ne-x86 počítače žije. Talos II bude ještě letos, s IBM Power9 a za míň
OneDrive rozšiřuje zálohování starších verzí na všechny typy souborů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít