Boehringer Ingelheim dosáhla příznivé hospodářské výsledky díky inovativním léčivým přípravkům

22. září 2011, 16:55 - Profit, TZ
22. září 2011, 16:55

V první polovině roku 2011 zaznamenala farmaceutická společnost Boehringer Ingelheim v porovnání s předchozím rokem růst o 4 procenta (vyjádřeno v místních měnách).

Foto: Profimedia.cz

Vzhledem k nepříznivým vlivům směnných kurzů ukazují konsolidované výsledky v eurech růst 2,6 procenta. Celkový obrat dosáhl 6,4 miliardy eur, což je o 0,2 miliardy eur více ve srovnání s první polovinou minulého roku (6,2 miliardy eur).

Jsme potěšeni, že se společnost Boehringer Ingelheim v souladu s našimi předpoklady dále vyvíjela, a to zejména díky inovativním léčivým přípravkům, které jsou připraveny k uvedení na trh,“ zdůraznil profesor Andreas Barner, předseda správní rady. Celkově dosáhl obrat z prodeje léčivých přípravků na předpis v první polovině roku 4,9 miliard eur, což zhruba odpovídá úrovni loňského roku.  Po kurzové korekci a při zohlednění strukturálních obchodních podmínek (např. uplynutí doby exkluzivity na přípravky v USA a Německu) vzrostlo toto odvětví při vyjádření v místních měnách o 10 procent, a to zejména v USA, Japonsku a Kanadě.  Přibližně 60procentní navýšení obratu přineslo uvedení na trh přípravků Pradaxa (antikoagulant), Twynsta (antihypertenzivum) a Trajenta (antidiabetikum). Také zavedené léky na předpis jako je Spiriva a Micardis však zaznamenaly tržní růst ve výši 10 a 11 procent.  

První polovinu hospodářského roku 2011 můžeme z hlediska obratu hodnotit jako úspěšnou, zejména díky uvedení nových léků na trh. Celkově dobrá pozice z hlediska zisku nám znovu umožnila více investovat do výzkumu a vývoje, a to i přes nepříznivý dopad dalších legislativních zásahů na tvorby cen u léčivých přípravků na předpis,“ vysvětlil Hubertus von Baumbach, člen správní rady odpovědný za finance. Provozní příjem se v první polovině roku vyvíjel příznivěji v porovnání s minulým rokem.

Obrat v odvětví volně prodejných léků dosáhl zisku 667 milionů eur, tj. 11procentního růstu, v porovnání s prvním pololetím předchozího roku (vyjádřeno v místních měnách). Oproti uspokojivému růstu obratu z prodeje léků proti nachlazení v Evropě došlo k propadu o 6 procent u volně prodejných léků v Japonsku (vyjádřeno v místní měně). Pokračující stagnace trhu s volně prodejnými léky byla také nepříznivě ovlivněna následky zemětřesení a tsunami.

Na rozvíjejících se trzích zvýšila společnost Boehringer Ingelheim svůj obrat z prodeje humánních léčivých přípravků o 12 procent na celkových 890 milionů eur. Nejrychleji rostoucí trh zaznamenala v Číně, Rusku, Venezuele a Mexiku.

Odvětví průmyslových zákazníků dosáhlo v první polovině roku 2011 obratu 332 milionů eur, tj. o 13 procent více oproti stejnému období minulého roku. Tento vývoj souvisí zejména se zvýšeným obratem ve vývoji a výrobě biofarmaceutik pro nezávislé zákazníky. Objem ostatních obchodů se třetími stranami poklesl o 9 procent. Odvětví veterinárních léčiv dosáhlo v první polovině roku 2011 obratu ve výši 468 milionů eur, vzrostlo o tři procenta (vyjádřeno v místních měnách) oproti stejnému období minulého roku. Na 10procentním růstu tohoto segmentu se v porovnání se stejným obdobím minulého roku nejvíce podílela inovativní prasečí vakcína Ingelvac CircoFLEX.

Profesor Barner zdůraznil další pokroky, jichž bylo dosaženo v oblasti vlastního výzkumu a vývoje nových látek společnosti. Řada nových biologicky a chemicky účinných složek přešla z předklinické fáze do klinického vývoje. Také vývoj látek v pozdních vývojových fázích pokračoval podle plánu.

Počet zaměstnanců mezinárodní skupiny společností Boehringer Ingelheim vzrostl o 4,8 procenta na 42 486 ke dni 30. června 2011 v porovnání s první polovinou minulého roku.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Audi radikálně mění číselné značení modelů. Bude v tom…
Opět na scéně. Umělý benzín má zachránit spalovací motory
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry. Překvapením nebude ani jedna
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Technologie
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít