Boehringer Ingelheim dosáhla příznivé hospodářské výsledky díky inovativním léčivým přípravkům

22. září 2011, 16:55 - Profit, TZ
22. září 2011, 16:55

V první polovině roku 2011 zaznamenala farmaceutická společnost Boehringer Ingelheim v porovnání s předchozím rokem růst o 4 procenta (vyjádřeno v místních měnách).

Foto: Profimedia.cz

Vzhledem k nepříznivým vlivům směnných kurzů ukazují konsolidované výsledky v eurech růst 2,6 procenta. Celkový obrat dosáhl 6,4 miliardy eur, což je o 0,2 miliardy eur více ve srovnání s první polovinou minulého roku (6,2 miliardy eur).

Jsme potěšeni, že se společnost Boehringer Ingelheim v souladu s našimi předpoklady dále vyvíjela, a to zejména díky inovativním léčivým přípravkům, které jsou připraveny k uvedení na trh,“ zdůraznil profesor Andreas Barner, předseda správní rady. Celkově dosáhl obrat z prodeje léčivých přípravků na předpis v první polovině roku 4,9 miliard eur, což zhruba odpovídá úrovni loňského roku.  Po kurzové korekci a při zohlednění strukturálních obchodních podmínek (např. uplynutí doby exkluzivity na přípravky v USA a Německu) vzrostlo toto odvětví při vyjádření v místních měnách o 10 procent, a to zejména v USA, Japonsku a Kanadě.  Přibližně 60procentní navýšení obratu přineslo uvedení na trh přípravků Pradaxa (antikoagulant), Twynsta (antihypertenzivum) a Trajenta (antidiabetikum). Také zavedené léky na předpis jako je Spiriva a Micardis však zaznamenaly tržní růst ve výši 10 a 11 procent.  

První polovinu hospodářského roku 2011 můžeme z hlediska obratu hodnotit jako úspěšnou, zejména díky uvedení nových léků na trh. Celkově dobrá pozice z hlediska zisku nám znovu umožnila více investovat do výzkumu a vývoje, a to i přes nepříznivý dopad dalších legislativních zásahů na tvorby cen u léčivých přípravků na předpis,“ vysvětlil Hubertus von Baumbach, člen správní rady odpovědný za finance. Provozní příjem se v první polovině roku vyvíjel příznivěji v porovnání s minulým rokem.

Obrat v odvětví volně prodejných léků dosáhl zisku 667 milionů eur, tj. 11procentního růstu, v porovnání s prvním pololetím předchozího roku (vyjádřeno v místních měnách). Oproti uspokojivému růstu obratu z prodeje léků proti nachlazení v Evropě došlo k propadu o 6 procent u volně prodejných léků v Japonsku (vyjádřeno v místní měně). Pokračující stagnace trhu s volně prodejnými léky byla také nepříznivě ovlivněna následky zemětřesení a tsunami.

Na rozvíjejících se trzích zvýšila společnost Boehringer Ingelheim svůj obrat z prodeje humánních léčivých přípravků o 12 procent na celkových 890 milionů eur. Nejrychleji rostoucí trh zaznamenala v Číně, Rusku, Venezuele a Mexiku.

Odvětví průmyslových zákazníků dosáhlo v první polovině roku 2011 obratu 332 milionů eur, tj. o 13 procent více oproti stejnému období minulého roku. Tento vývoj souvisí zejména se zvýšeným obratem ve vývoji a výrobě biofarmaceutik pro nezávislé zákazníky. Objem ostatních obchodů se třetími stranami poklesl o 9 procent. Odvětví veterinárních léčiv dosáhlo v první polovině roku 2011 obratu ve výši 468 milionů eur, vzrostlo o tři procenta (vyjádřeno v místních měnách) oproti stejnému období minulého roku. Na 10procentním růstu tohoto segmentu se v porovnání se stejným obdobím minulého roku nejvíce podílela inovativní prasečí vakcína Ingelvac CircoFLEX.

Profesor Barner zdůraznil další pokroky, jichž bylo dosaženo v oblasti vlastního výzkumu a vývoje nových látek společnosti. Řada nových biologicky a chemicky účinných složek přešla z předklinické fáze do klinického vývoje. Také vývoj látek v pozdních vývojových fázích pokračoval podle plánu.

Počet zaměstnanců mezinárodní skupiny společností Boehringer Ingelheim vzrostl o 4,8 procenta na 42 486 ke dni 30. června 2011 v porovnání s první polovinou minulého roku.

Mohlo by vás zajímat

Finance
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Auta
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je…
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Technologie
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Objevily se těžní verze Radeonů Polaris. Na trh se vrací RX 470, někdy i s výstupy
Den D přišel. Evropská komise udělila Googlu rekordní pokutu 2,42 miliardy eur
Legendární John Romero prodává Dooma II. Na diskety se vám i podepíše
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít