BlackBerry® British Golf Cup 2009

29. září 2009, 14:00 - <a href="http://www.helas.org">Helas</a>
29. září 2009, 14:00

V jednom z prvních podzimních dnů uspořádal Helas New Encounters Club, společenský klub Agentury Helas s dvanáctiletou historií, již čtvrtý ročník golfového turnaje British Golf Cup. 4. září se tak do Vanova sjeli golfoví hráči i začátečníci, aby vyzkoušeli 18 jamkové hřiště s množstvím vodních ploch a lesů, které nabízí i úžasný výhled na tři kilometry vzdálenou Telč.

Autor: Profit

Využili jsme příležitosti a zeptali jsme se zástupce hlavního partnera turnaje, obchodního ředitele značky BlackBerry, pana Ondřeje Kubečka, na několik otázek. Víme o Vás, že začínáte s golfem. Co Vás na tomto sportu láká? „Mám za sebou pouze první tři lekce, takže je zatím těžké hodnotit, ale už teď se těším na první vkročení na hřiště. Přiznám se, že mě do golfu přinutil i byznys.“ V České republice zastupujete značku BlackBerry®. Mají tyto přístroje a golf něco, co je spojuje? „Většina golfistů - manažerů dnes používá BlackBerry a moc dobře vědí proč! BlackBerry je založeno především na stabilitě, jednoduchosti ovládání a bezpečnosti s přístupem do různých vnitropodnikových aplikací. Mimochodem, existuje několik zajímavých aplikací na BlackBerry s přehledem hřišť, GPS souřadnic, počasí nebo i systém zapisování bodů.“ Co se Vám na turnaji BlackBerry British Golf Cup 2009 nejvíce líbilo? „I když počasí nevyšlo úplně ideálně, v areálu vládla výborná atmosféra. Nejvíce mě zaujala soutěž v puttování a golfová exhibice. Už teď se těším na další ročník a doufám, že už pro mě bude na hřišti. Chtěl bych i touto cestou poděkovat za profesionální organizaci celého Helas týmu, kteří se o nás po celou dobu starali.“ I Steve Bradley, známý British PGA Professional, od nás dostal pár otázek. Jste profesionální trenér golfu. Učíte radši absolutní začátečníky, pokročilé hráče nebo zkušené golfisty? „Mám rád svoji práci a mám rád golf již 40 let. Rád ho lidi učím a opravdu nedělám rozdíl mezi začátečníky nebo pokročilými hráči.“ Jaký je rozdíl mezi českým a anglickým golfem? „Být v ČR je velice vzrušující, protože základy golfu se zde stále teprve budují. Líbí se mi, co se tady za relativně krátkou dobu povedlo a udělalo. Základním rozdílem je golfová tradice a zázemí, které se v Anglii počítá na generace. Co se týká výuky golfu, je u nás, vzhledem ke zmiňované tradici, široká základna vynikajících golfových trenérů, takže se začátečníci učí už od začátku na velmi dobré úrovni. Navíc nyní přichází nejlepší roční období, kdy s golfem začít či pracovat na technice hry. Já osobně trénuji v nejlepším a zároveň největším golfovém indooru v Hotelu Step.“ Pořadatel turnaje: helas@helas.org Golfové tréninky: Steve Bradley: topgolfer100@hotmail.com

I přes typickou atmosféru anglického počasí se kolem jedenácté hodiny připravilo ke cannon startu sedmdesát jedna odvážlivců, kteří se rozhodli bojovat nejen se svými protihráči, ale především s neúnavným deštíkem. Na sedmé jamce dobíjeli hráče energetické nápoje ISOline, na deváté jamce zase grog, svařené víno, portské a skotská whiskey na zahřátí.

Profesionální trenéři Jakub Važanský a David Kaplan, připravili pro nehráče golfovou akademii, kde si nováčci ověřili, že není špatné počasí, je jen špatně oblečený golfista. Ti z hostů, kteří přijeli strávit příjemný nehráčský den, měli možnost zapojit se do bohatého doprovodného programu. Dámy se mohly nechat nalíčit od Mary Kay, navštívit koutek zdraví Biomedica nebo salon krásy a kosmetického poradenství s klinikou Esthé – Klinika estetické medicíny s.r.o. Pro pány byla připravena degustace doutníků a možnost projížďky novým vozem Mercedes-Benz třídy E a paní Anna Jíšová představila ukázku svých autorských šperků. Všichni z přítomných si oblíbili žlutého Haribo medvídka, který je po celé odpoledne zásoboval gumovými sladkostmi. Nejvíce asi dvouletá Klárka, která od něj jako nejmladší návštěvnice turnaje dostala batůžek plný gumových medvídků. Mezi sportovně oblečenými hosty vynikla módní přehlídka nádherných společenských šatů luxusního salonu Zareta plus.

To, že odpálit míček můžete i pomocí hadice na kropení trávy, ukázal hostům během golfové exhibice British PGA Professional, pan Steve Bradley. Atmosféru odpoledne zpříjemňovala kapela Dixieland Jazz Band Telč. Partneři akce věnovali vítězům skvělé dárky, mezi kterými nechyběl ani dárek od hlavního partnera akce, přístroj BlackBerry, který si odnesl každý z výherců.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Návod, jak zatočit s neplatiči alimentů
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Auta
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji…
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Galerie: Williams se nevěnuje jen Formuli 1. Staví i auta a nyní slaví 40 let
Giannini 350GP je Fiat 500 po obří dávce steroidů. Prohlédněte si tento speciál v akci
Technologie
Osmijádrové Intely na příští rok by stále mohly být 14nm, založené na Coffee Lake
E-shop Lidlu odstartoval. Láká na bezplatnou dopravu a 90denní lhůtu pro vrácení zboží
Lara Croft opět míří do kin. Podívejte se na první ukázku nového Tomb Raidera
Vivaldi vyšel v nové verzi. Zlepšuje prohlížeč obrázků a správce stahování
Malá dávka oprav a možnost pokračovat ve čtení článků na počítači [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít