BlackBerry® British Golf Cup 2009

29. září 2009, 14:00 - <a href="http://www.helas.org">Helas</a>
29. září 2009, 14:00

V jednom z prvních podzimních dnů uspořádal Helas New Encounters Club, společenský klub Agentury Helas s dvanáctiletou historií, již čtvrtý ročník golfového turnaje British Golf Cup. 4. září se tak do Vanova sjeli golfoví hráči i začátečníci, aby vyzkoušeli 18 jamkové hřiště s množstvím vodních ploch a lesů, které nabízí i úžasný výhled na tři kilometry vzdálenou Telč.

Autor: Profit

Využili jsme příležitosti a zeptali jsme se zástupce hlavního partnera turnaje, obchodního ředitele značky BlackBerry, pana Ondřeje Kubečka, na několik otázek. Víme o Vás, že začínáte s golfem. Co Vás na tomto sportu láká? „Mám za sebou pouze první tři lekce, takže je zatím těžké hodnotit, ale už teď se těším na první vkročení na hřiště. Přiznám se, že mě do golfu přinutil i byznys.“ V České republice zastupujete značku BlackBerry®. Mají tyto přístroje a golf něco, co je spojuje? „Většina golfistů - manažerů dnes používá BlackBerry a moc dobře vědí proč! BlackBerry je založeno především na stabilitě, jednoduchosti ovládání a bezpečnosti s přístupem do různých vnitropodnikových aplikací. Mimochodem, existuje několik zajímavých aplikací na BlackBerry s přehledem hřišť, GPS souřadnic, počasí nebo i systém zapisování bodů.“ Co se Vám na turnaji BlackBerry British Golf Cup 2009 nejvíce líbilo? „I když počasí nevyšlo úplně ideálně, v areálu vládla výborná atmosféra. Nejvíce mě zaujala soutěž v puttování a golfová exhibice. Už teď se těším na další ročník a doufám, že už pro mě bude na hřišti. Chtěl bych i touto cestou poděkovat za profesionální organizaci celého Helas týmu, kteří se o nás po celou dobu starali.“ I Steve Bradley, známý British PGA Professional, od nás dostal pár otázek. Jste profesionální trenér golfu. Učíte radši absolutní začátečníky, pokročilé hráče nebo zkušené golfisty? „Mám rád svoji práci a mám rád golf již 40 let. Rád ho lidi učím a opravdu nedělám rozdíl mezi začátečníky nebo pokročilými hráči.“ Jaký je rozdíl mezi českým a anglickým golfem? „Být v ČR je velice vzrušující, protože základy golfu se zde stále teprve budují. Líbí se mi, co se tady za relativně krátkou dobu povedlo a udělalo. Základním rozdílem je golfová tradice a zázemí, které se v Anglii počítá na generace. Co se týká výuky golfu, je u nás, vzhledem ke zmiňované tradici, široká základna vynikajících golfových trenérů, takže se začátečníci učí už od začátku na velmi dobré úrovni. Navíc nyní přichází nejlepší roční období, kdy s golfem začít či pracovat na technice hry. Já osobně trénuji v nejlepším a zároveň největším golfovém indooru v Hotelu Step.“ Pořadatel turnaje: helas@helas.org Golfové tréninky: Steve Bradley: topgolfer100@hotmail.com

I přes typickou atmosféru anglického počasí se kolem jedenácté hodiny připravilo ke cannon startu sedmdesát jedna odvážlivců, kteří se rozhodli bojovat nejen se svými protihráči, ale především s neúnavným deštíkem. Na sedmé jamce dobíjeli hráče energetické nápoje ISOline, na deváté jamce zase grog, svařené víno, portské a skotská whiskey na zahřátí.

Profesionální trenéři Jakub Važanský a David Kaplan, připravili pro nehráče golfovou akademii, kde si nováčci ověřili, že není špatné počasí, je jen špatně oblečený golfista. Ti z hostů, kteří přijeli strávit příjemný nehráčský den, měli možnost zapojit se do bohatého doprovodného programu. Dámy se mohly nechat nalíčit od Mary Kay, navštívit koutek zdraví Biomedica nebo salon krásy a kosmetického poradenství s klinikou Esthé – Klinika estetické medicíny s.r.o. Pro pány byla připravena degustace doutníků a možnost projížďky novým vozem Mercedes-Benz třídy E a paní Anna Jíšová představila ukázku svých autorských šperků. Všichni z přítomných si oblíbili žlutého Haribo medvídka, který je po celé odpoledne zásoboval gumovými sladkostmi. Nejvíce asi dvouletá Klárka, která od něj jako nejmladší návštěvnice turnaje dostala batůžek plný gumových medvídků. Mezi sportovně oblečenými hosty vynikla módní přehlídka nádherných společenských šatů luxusního salonu Zareta plus.

To, že odpálit míček můžete i pomocí hadice na kropení trávy, ukázal hostům během golfové exhibice British PGA Professional, pan Steve Bradley. Atmosféru odpoledne zpříjemňovala kapela Dixieland Jazz Band Telč. Partneři akce věnovali vítězům skvělé dárky, mezi kterými nechyběl ani dárek od hlavního partnera akce, přístroj BlackBerry, který si odnesl každý z výherců.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black…
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Maserati GranTurismo se dočkalo dalšího faceliftu. Nástupce je ve hvězdách
Historicky nejrychlejší Jaguar pro běžný provoz má 600 koní a maximálně jede 322 km/h
Technologie
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Honor 9 je v Česku. Přetahuje se s OnePlus 5, kdo toho za 13 tisíc nabídne víc
Malá legenda vstoupila do Windows Storu. IrfanView nabízí rychlé prohlížení a konverzi obrázků
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít