Beskydské hotely jsou do konce sezony většinou vyprodané

16. srpna 2004, 00:00 - čtk
16. srpna 2004, 00:00

Provozovatelé horských hotelovýchzařízení v Beskydech mají v letošním létě důvod ke spokojenosti.Teplé srpnové počasí naplnilo jejich ubytovací kapacity více nežnevlídný začátek prázdnin. A díky pořádání zdravotních pobytů čipodnikových akcí budou hotely prakticky obsazené až do podzimu.

Provozovatelé horských hotelovýchzařízení v Beskydech mají v letošním létě důvod ke spokojenosti.Teplé srpnové počasí naplnilo jejich ubytovací kapacity více nežnevlídný začátek prázdnin. A díky pořádání zdravotních pobytů čipodnikových akcí budou hotely prakticky obsazené až do podzimu.Vyplynulo to z dnešního průzkumu ČTK mezi beskydskými hoteliéry.

První týden v srpnu nám nepřijelo asi pět pokojů, teď alemáme plno a jsme obsazení až do 20. listopadu,“ řekl ČTK majitelhotelu Dejmon Josef Milata. Letní sezona pro zdejší personálzačíná podle Milaty posledních šest let už o Velikonocích, kdystartují rekondiční pobyty pro zdravotně postižené seniory z celérepubliky. Beskydský hotel Dejmon je situován na úpatí hory Smrkv obci Čeladná a pojme 45 hostů.

Také malenovický hotel Petr Bezruč se 115 pokoji, který jezasazen do horského údolí nad říčkou Satinou pod nejvyšší horouBeskyd - Lysou horou, zažívá dobrou sezonu. „Ještě pár lidí by sevlezlo a ve srovnání s loňskem je to jen o něco málo horší.Pomáhá nám i pěkné počasí. Zatímco v chladném červenci jsme měliobsazenost 73 procent, teď je to 81 procent,“ řekl ČTK ředitelhotelu Petr Hylský. Míní, že se určitě projevil i vliv květnovéhozvýšení DPH, které i tady zvýšilo ceny jídel o 14 procent.

Podle Hylského má hotel do konce letní sezony 12. záříněkteré termíny plně vyprodané, a to díky konferencím a školením.Petr Bezruč je zaměřen na tuzemské rodinné rekreace a snaží sepodle Hylského ještě vydělat i na zdražení zahraničních zájezdůočekávaného od příštího roku.

Horský hotel Čeladenka v Čeladné už nepřijímá celé rodiny,protože je od letošního roku určen výhradně nejmenším rekreantům.“Vybavením už nesplňujeme standard pro tuzemské rodinné rekreace,takže jsme vsadili na dětskou klientelu,“ vysvětlil ČTK PetrMíček, který má Čeladenku v pronájmu devět let. Hoteliér tvrdí,že zatím nedokáže spočítat, jestli se mu sázka na dětské pobytyvyplatí.

„Doufám, že budeme stejně jako dosud dále přežívat,“ dodal.Za jednu noc hotel podle webových stránek obce Čeladné inkasuje160 korun. Cena za ubytování nezahrnuje rekreační poplatek. Tenje v sezoně 15 korun a mimo ní pět korun.

(čtk)

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít