Benzin: Karty jsou rozdány

23. července 2007, 00:00 - Josef Vališka
23. července 2007, 00:00

PSALI JSME PŘED 15 LETY Modernizací procházejí i podniky zásobující naše hospodářství pohonnými hmotami – s. p. Benzina a její slovenský partner Benzinol. Ve snaze čelit nastupující konkurenci zahraničních firem zdokonalením svých služeb přecházejí na nový platební systém.

PSALI JSME PŘED 15 LETY Modernizací procházejí i podniky zásobující naše hospodářství pohonnými hmotami – s. p. Benzina a její slovenský partner Benzinol. Ve snaze čelit nastupující konkurenci zahraničních firem zdokonalením svých služeb přecházejí na nový platební systém. S posledním zářijovým dnem letošního roku končí svou éru bloky na odběr pohonných hmot u čerpacích stanic. Od této doby mají kšeftaři s poukázkami takzvaně utrum a dodavatelé pohonných hmot jistotu, že dostanou za své zboží zaplaceno. Bloky nahrazují magnetické platební karty a benzin či naftu lze u pumpy získat jen na krytou kartu nebo za hotové. Při placení na kartu dostane motorista pokladní blok s podpisem prodejce, který si může později porovnat se souhrnnou fakturou. STŘÍBRNÁ A MODRÁ CCS Pro s. p. Benzina vydává karty společnost CCS. Jsou ve dvou variantách – modrá a stříbrná podle rozsahu služeb, pro jejichž úhradu je lze použít. Modrá karta, vydaná na konkrétní SPZ vozidla, najde využití zejména jako firemní pro podniky, kde se na vozidle střídá více řidičů. Umožňuje nákup pohonných hmot, olejů a dalších prostředků či služeb potřebných pro provoz vozidla, ale ne už například cigaret nebo dalšího doplňkového zboží prodávaného u čerpacích stanic. To mohou kartou platit jen majitelé stříbrné verze, jež je vydávána na jméno držitele, a lze na ni nakoupit většinu ze sortimentu zboží a služeb nabízených motoristům u čerpadel. Počítá se s ní tedy především pro soukromé osoby. ZLATÁ PRO BENZINOL

** Benzinol vydává univerzální platební kartu, která je obdobou „stříbrné“ karty CCS, jež neomezuje nákup zboží jen na určité vymezené položky.

Karty CCS jsou platné i na Slovensku, stejně tak jako kartami Benzinolu lze platit i v síti čerpacích stanic na území ČR. Podmínkou vydání platební karty je záloha, která u CCS činí 1500 Kč pro občany a od 7000 do 25 000 Kč podle typu vozidla pro organizace, je-li vydávána na firemní vozidlo. U Benzinolu musí klient složit zálohu ve výši hodnoty minimálně 500 litrů pohonných hmot a dalších 1000 Kč, chce-li využívat kartu k nákupům doplňkového sortimentu v případě, že jde o firmu. Pro občany je stanovena obdobně jako u CCS záloha 1500 Kč. Za vydání či zablokování karty si Benzinol účtuje standardní poplatek 100 korun, u CCS zaplatí zákazník za pořízení karty poplatek 70 Kč. Od uzavření smlouvy o vydání karty uběhne zhruba dvouměsíční lhůta.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít