Based on a true story

03. září 2009, 16:27 - (red)
03. září 2009, 16:27

Kapitola 192

Melčákova hypotéka * Příběh hloupého policajta * Víra ČSA uzdraví!

Melčákova hypotéka

Nezařazený poslanec Miloš Melčák je na vrcholu kariéry. Dotáhl to i do deníku světových finančních kruhů Wall Street Journal. Otiskl o něm velký článek i s fotografií. Byl to on! On tu krizi způsobil. Ústavní soud 1. září vyhověl srpnové stížnosti poslance a rozhodnutí o konání voleb odložil. Ach, ten dobrotivec Melčák! Ještě že se ho soud zastal! Vždyť přijetím zákona o zkrácení funkčního období Poslanecké sněmovny bylo omezeno jeho právo na výkon poslaneckého mandátu, který mu přece voliči svěřili na celé čtyři roky. Jenže! Věřte poslanci Melčákovi, že ho motivuje pouze bohulibý zájem o vlastní voliče. Vždyť ty přece dávno zradil, protože se nechal v roce 2006 zvolit za ČSSD, potom však s dnes již bývalým poslancem Michalem Pohankou přeběhli k ODS.
Politici ostatních stran by se však spíše měli bát jiného nebezpečí. Ve skutečnosti totiž Melčáka dle důvěryhodných zdrojů ze Zlínského kraje k podání ústavní stížnosti vede především jeho velká hypotéka. A dokud ji nesplatí, musí v Parlamentu zůstat!

Příběh hloupého policajta

Inspekce Policie ČR se dle zjištění deníku Právo znovu zabývá tím, zda vysoký důstojník a náměstek elitního protikorupčního útvaru Tomáš Krůl nevyzradil citlivé informace z vyšetřování vysoce postaveného manažera Českých drah, který měl vyvádět peníze ze státního podniku. Pokud by se podezření potvrdilo, znamenalo by pro policii další velkou ostudu.
Krůl letos v dubnu coby náměstek ředitele útvaru odjel za podřízenými do Přerova, aby si podrobně prostudoval spis ke kauze nezákonného vyvádění peněz z Českých drah. A zejména vypracované usnesení ke stíhání jednoho z manažerů podniku. Ten byl přitom dle deníku Právo přerovskými detektivy odposloucháván a krátce po odjezdu Krůla mu na telefon volal neznámý člověk, že pro něho má horké informace. Krůlovi podřízení byli přesvědčeni, že hlas patří právě jemu a věc ohlásili inspekci ministra vnitra. Nahrávku nyní zkoumají specialisté. Krůl je stále ve službě a má plnou důvěru nadřízených.
V Praze však koluje historka druhu „based on a true story“. O kauze, v níž velmi vysoce postavený policista – zřejmě za peníze – vynáší informace ze živého spisu velmi vysoce postavenému manažerovi, který z velké státní firmy vynáší desítky milionů korun pro jednoho lobbistu. Šlo prý o to, že strážce zákona si vyžádal spis. Byly to čtyři šanony. Při listování v třetím šanonu zjistil, že vyšetřovatelé navrhli manažera odposlouchávat. Policista zřejmě zpanikařil, přestal spis studovat a byznysmana po telefonu okamžitě varoval, že asi bude odposloucháván. Neměl však tak spěchat, protože čtvrtý šanon, který neprostudoval, již obsahoval přepisy odposlechů! Onen varovný telefonát byl tedy také odposloucháván, detektivové poznali hlas vysoce postaveného policisty a věc předali inspekci. A ta teď neví, jak případ zamést pod koberec.
Možná, že zpráva z deníku Právo a historka z pražských podnikatelských kruhů nesouvisejí. Bylo by však lepší, kdyby souvisely.

Víra ČSA uzdraví!

České aerolinie bojují o přežití. Jak to zařídit, aby národní dopravce opět prosperoval? Stačí se podívat do historie. ČSA prožívaly v roce 1993 podobnou krizi. Firmu po neúspěšné privatizaci přebíral Antonín Jakubše. ČSA měly ztrátu 1,6 miliardy korun a Jakubše hospodaření podniku otočil do slušného zisku. Je to důkazem, že obrat lze zvládnout. Protože se to už jednou povedlo, tato informace by mohla lidem ve vedení ČSA dodat trochu víry, i když je ve firmě mnoho bezvěrců.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Technologie
Bixby je u nás dřív než Cortana. Samsung v Česku spustil hlasového asistenta
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Otázky a odpovědi: Jak vybrat pneumatiky na auto?
Google prý po dvou letech uvede další vlastní počítač
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít