Based on a true story

03. září 2009, 16:27 - (red)
03. září 2009, 16:27

Kapitola 192

Melčákova hypotéka * Příběh hloupého policajta * Víra ČSA uzdraví!

Melčákova hypotéka

Nezařazený poslanec Miloš Melčák je na vrcholu kariéry. Dotáhl to i do deníku světových finančních kruhů Wall Street Journal. Otiskl o něm velký článek i s fotografií. Byl to on! On tu krizi způsobil. Ústavní soud 1. září vyhověl srpnové stížnosti poslance a rozhodnutí o konání voleb odložil. Ach, ten dobrotivec Melčák! Ještě že se ho soud zastal! Vždyť přijetím zákona o zkrácení funkčního období Poslanecké sněmovny bylo omezeno jeho právo na výkon poslaneckého mandátu, který mu přece voliči svěřili na celé čtyři roky. Jenže! Věřte poslanci Melčákovi, že ho motivuje pouze bohulibý zájem o vlastní voliče. Vždyť ty přece dávno zradil, protože se nechal v roce 2006 zvolit za ČSSD, potom však s dnes již bývalým poslancem Michalem Pohankou přeběhli k ODS.
Politici ostatních stran by se však spíše měli bát jiného nebezpečí. Ve skutečnosti totiž Melčáka dle důvěryhodných zdrojů ze Zlínského kraje k podání ústavní stížnosti vede především jeho velká hypotéka. A dokud ji nesplatí, musí v Parlamentu zůstat!

Příběh hloupého policajta

Inspekce Policie ČR se dle zjištění deníku Právo znovu zabývá tím, zda vysoký důstojník a náměstek elitního protikorupčního útvaru Tomáš Krůl nevyzradil citlivé informace z vyšetřování vysoce postaveného manažera Českých drah, který měl vyvádět peníze ze státního podniku. Pokud by se podezření potvrdilo, znamenalo by pro policii další velkou ostudu.
Krůl letos v dubnu coby náměstek ředitele útvaru odjel za podřízenými do Přerova, aby si podrobně prostudoval spis ke kauze nezákonného vyvádění peněz z Českých drah. A zejména vypracované usnesení ke stíhání jednoho z manažerů podniku. Ten byl přitom dle deníku Právo přerovskými detektivy odposloucháván a krátce po odjezdu Krůla mu na telefon volal neznámý člověk, že pro něho má horké informace. Krůlovi podřízení byli přesvědčeni, že hlas patří právě jemu a věc ohlásili inspekci ministra vnitra. Nahrávku nyní zkoumají specialisté. Krůl je stále ve službě a má plnou důvěru nadřízených.
V Praze však koluje historka druhu „based on a true story“. O kauze, v níž velmi vysoce postavený policista – zřejmě za peníze – vynáší informace ze živého spisu velmi vysoce postavenému manažerovi, který z velké státní firmy vynáší desítky milionů korun pro jednoho lobbistu. Šlo prý o to, že strážce zákona si vyžádal spis. Byly to čtyři šanony. Při listování v třetím šanonu zjistil, že vyšetřovatelé navrhli manažera odposlouchávat. Policista zřejmě zpanikařil, přestal spis studovat a byznysmana po telefonu okamžitě varoval, že asi bude odposloucháván. Neměl však tak spěchat, protože čtvrtý šanon, který neprostudoval, již obsahoval přepisy odposlechů! Onen varovný telefonát byl tedy také odposloucháván, detektivové poznali hlas vysoce postaveného policisty a věc předali inspekci. A ta teď neví, jak případ zamést pod koberec.
Možná, že zpráva z deníku Právo a historka z pražských podnikatelských kruhů nesouvisejí. Bylo by však lepší, kdyby souvisely.

Víra ČSA uzdraví!

České aerolinie bojují o přežití. Jak to zařídit, aby národní dopravce opět prosperoval? Stačí se podívat do historie. ČSA prožívaly v roce 1993 podobnou krizi. Firmu po neúspěšné privatizaci přebíral Antonín Jakubše. ČSA měly ztrátu 1,6 miliardy korun a Jakubše hospodaření podniku otočil do slušného zisku. Je to důkazem, že obrat lze zvládnout. Protože se to už jednou povedlo, tato informace by mohla lidem ve vedení ČSA dodat trochu víry, i když je ve firmě mnoho bezvěrců.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní…
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Renault-Alpine A110 vypadá při testování na Nordschleife docela schopně
Dopravní nehoda v zahraničí: Jak získat odškodnění?
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Technologie
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít