Banky lákají na nové fondy

18. září 2006, 00:00 - (ina)
18. září 2006, 00:00

KAPITÁLOVÝ TRHPředevším konzervativní chování českých investorů je příčinou neutuchajícího zájmu o nové a nové zajištěné fondy. Jaká je jejich výhoda?Garantují návratnost vkladu plus minimální zisk. Jsou proto dobrým řešením pro ty, kdo se bojí jít na trh sami.

KAPITÁLOVÝ TRH Především konzervativní chování českých investorů je příčinou neutuchajícího zájmu o nové a nové zajištěné fondy. Jaká je jejich výhoda? Garantují návratnost vkladu plus minimální zisk. Jsou proto dobrým řešením pro ty, kdo se bojí jít na trh sami.

Svůj první garantovaný fond TopSelection nabízí nyní Raiffeisenbank společně s Raiffeisen Capital Management. Podílové listy lze s nižším vstupním poplatkem koupit od 18. září do 9. října 2006. Minimální výše investice činí 1000 eur, fond je sedmiletý. Kromě záruky návratnosti investovaných peněz klientům banka garantuje výplatu 80 procent z nejvyšší dosažené hodnoty podílového listu v průběhu investice. TopSelection garantovaný fond investuje do pěti podílových fondů současně. Jde především o akciové fondy zaměřené na rychle se rozvíjející trhy ve střední a východní Evropě, východní Asii a Pacifiku.

Již druhou desítku fondů uzavře dvěma svými posledními zajištěnými fondy Česká spořitelna. Do konce října nabízí ESPA-ČS zajištěný fond 19 bez vstupního poplatku. Je to pětiletý fond, výše výnosu závisí na chování kurzu akcií 25 velkých světových firem. Díky zamykání již dosažených výnosů mohou investoři dosahovat zhodnocení nejen při růstu, ale i při stagnaci či dokonce mírném poklesu akciových trhů. Maximální potenciální výnos fondu je omezen na 40 procent za pět let. Fond je možné kdykoli během jeho trvání prodat, v takovém případě je prodáván za aktuální cenu, s příslušným výstupním poplatkem a bez nároku na uzamčené výnosy z předešlých období.

Do 30. října je možné bez vstupního poplatku nakoupit i podílové listy ESPA-ČS zajištěného fondu 20. Jeho nejvyšší výnos není omezen, garantovaný představuje pět procent za celých pět let. Umožňuje podílet se na vývoji fondu ISČS Sporotrend. Maximální potenciální výnos fondu není omezen.

Do konce září nabízí ke koupi podílové listy tří nových zajištěných fondů i ČSOB. Jde o ČSOB Fixovaného růstu 2, který zajišťuje při splatnosti minimálně návratnost investice, maximální možnost výnosu je 27 procent. Za tři roky a sedm měsíců vyplatí investorům celou hodnotu vložené investice navýšenou o výnos odvozený od vývoje hodnoty koše třiceti akcií. Druhým fondem je ČSOB Světový Click + 23, který je delší - trvá šest let a čtyři měsíce. Ten zajišťuje při splatnosti minimální výnos 10 procent (1,52 procenta ročně). Třetí fond, ČSOB Světový Click + USD 6 zajišťuje při splatnosti minimální výnos 16 procent (3,4 procenta ročně). Je vedený v amerických dolarech a bude trvat čtyři roky a pět měsíců.

ČNB Pramen:

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít