Banky lákají na nové fondy

18. září 2006, 00:00 - (ina)
18. září 2006, 00:00

KAPITÁLOVÝ TRHPředevším konzervativní chování českých investorů je příčinou neutuchajícího zájmu o nové a nové zajištěné fondy. Jaká je jejich výhoda?Garantují návratnost vkladu plus minimální zisk. Jsou proto dobrým řešením pro ty, kdo se bojí jít na trh sami.

KAPITÁLOVÝ TRH Především konzervativní chování českých investorů je příčinou neutuchajícího zájmu o nové a nové zajištěné fondy. Jaká je jejich výhoda? Garantují návratnost vkladu plus minimální zisk. Jsou proto dobrým řešením pro ty, kdo se bojí jít na trh sami.

Svůj první garantovaný fond TopSelection nabízí nyní Raiffeisenbank společně s Raiffeisen Capital Management. Podílové listy lze s nižším vstupním poplatkem koupit od 18. září do 9. října 2006. Minimální výše investice činí 1000 eur, fond je sedmiletý. Kromě záruky návratnosti investovaných peněz klientům banka garantuje výplatu 80 procent z nejvyšší dosažené hodnoty podílového listu v průběhu investice. TopSelection garantovaný fond investuje do pěti podílových fondů současně. Jde především o akciové fondy zaměřené na rychle se rozvíjející trhy ve střední a východní Evropě, východní Asii a Pacifiku.

Již druhou desítku fondů uzavře dvěma svými posledními zajištěnými fondy Česká spořitelna. Do konce října nabízí ESPA-ČS zajištěný fond 19 bez vstupního poplatku. Je to pětiletý fond, výše výnosu závisí na chování kurzu akcií 25 velkých světových firem. Díky zamykání již dosažených výnosů mohou investoři dosahovat zhodnocení nejen při růstu, ale i při stagnaci či dokonce mírném poklesu akciových trhů. Maximální potenciální výnos fondu je omezen na 40 procent za pět let. Fond je možné kdykoli během jeho trvání prodat, v takovém případě je prodáván za aktuální cenu, s příslušným výstupním poplatkem a bez nároku na uzamčené výnosy z předešlých období.

Do 30. října je možné bez vstupního poplatku nakoupit i podílové listy ESPA-ČS zajištěného fondu 20. Jeho nejvyšší výnos není omezen, garantovaný představuje pět procent za celých pět let. Umožňuje podílet se na vývoji fondu ISČS Sporotrend. Maximální potenciální výnos fondu není omezen.

Do konce září nabízí ke koupi podílové listy tří nových zajištěných fondů i ČSOB. Jde o ČSOB Fixovaného růstu 2, který zajišťuje při splatnosti minimálně návratnost investice, maximální možnost výnosu je 27 procent. Za tři roky a sedm měsíců vyplatí investorům celou hodnotu vložené investice navýšenou o výnos odvozený od vývoje hodnoty koše třiceti akcií. Druhým fondem je ČSOB Světový Click + 23, který je delší - trvá šest let a čtyři měsíce. Ten zajišťuje při splatnosti minimální výnos 10 procent (1,52 procenta ročně). Třetí fond, ČSOB Světový Click + USD 6 zajišťuje při splatnosti minimální výnos 16 procent (3,4 procenta ročně). Je vedený v amerických dolarech a bude trvat čtyři roky a pět měsíců.

ČNB Pramen:

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a…
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Maserati GranTurismo se dočkalo dalšího faceliftu. Nástupce je ve hvězdách
Technologie
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít