BANKY

25. července 2008, 13:22 - Petra Pelantová
25. července 2008, 13:22

Krátké zprávy

Česká spořitelna hlásí tisíc úvěrů denně

Banka s největším počtem klientů si zájem o spotřebitelské úvěry nemůže vynachválit. Za první pololetí poskytla o pětinu více těchto typů úvěrů než ve stejném období loňska. „Denně si tak pro spotřebitelský úvěr přišlo do České spořitelny 1167 klientů,“ poznamenala tisková mluvčí banky Kristýna Havligerová. Průměrná výše úvěru je podle banky 111 tisíc korun a největší zájem je o půjčku bez zajištění.

Bawag Bank hýčká právníky

Notáři, advokáti a soudy mohou nyní získat výhodné úročení prostředků, které dostanou do úschovy. Takovéto konto nabízí Bawag Bank, která slibuje tříprocentní úrok. Účet slouží výhradně k ukládání peněžních prostředků přijatých do úschovy od klientů. Zdarma je založení a zrušení konta, příchozí a odchozí platby, výběry a vklady hotovosti v měně účtu či zasílání výpisu poštou po pohybu na účtu. Zvýhodnit ale hodlá banka do budoucna také další profese. „Bude to pro celou skupinu profesí svobodných povolání, jako jsou lékaři, auditoři, daňoví poradci, soudní tlumočníci a další“, doplnil Martin Šimek, produktový manažer Bawag Bank.

Wachovia bude propouštět

Čtvrtá největší americká banka oznámila minulý týden rekordní ztrátu za letošní druhé čtvrtletí. Zatímco loni touto dobou se Wachovia chlubila ziskem 2,3 miliardy dolarů, nyní propadla do ztráty 8,9 miliardy dolarů. Podruhé za tři měsíce tak snižovala dividendy. Tentokrát o 87 procent na 0,05 dolaru z původních 0,375 dolaru. Banka se navíc rozhodla propustit 6350 zaměstnanců. Jejich redukce souvisí s plánem banky zastavit ve své hypoteční divizi poskytování úvěrů prostřednictvím makléřů. Od začátku roku poklesly akcie banky o 65 procent. Předseda představenstva banky Lanty Smith přiznal, že za špatnými výsledky stojí kromě problémů celého odvětví také špatné vedení banky. Wachovia na počátku července jmenovala do funkce generálního ředitele bývalého zaměstnance ministerstva financí Roberta Steela. Ten nahradil Kena Thompsona, který byl odvolán o měsíc dříve. Steel se chce hlavně pokusit navýšit kapitál, snížit rizika a zbavit se problémového majetku. Wachovia si přivodila potíže především převzetím hypoteční skupiny Golden West Financial za 24,2 miliardy dolarů. Koupila ji v říjnu 2006, kdy byl trh s bydlením v USA na vrcholu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Opět na scéně. Umělý benzín má zachránit spalovací motory
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry. Překvapením nebude ani jedna
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Hyundai i30 N: Krátké svezení s dalším korejským dítětem Alberta Biermanna
Technologie
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Asus uvádí monitory s technologií ELMB. Low motion blur konečně i pro LCD s FreeSync
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít