Baník se bankrotu nebojí

05. června 2009, 12:21 - ing. Miroslav Tryner
05. června 2009, 12:21

Ostravskému klubu s vymáháním pohledávek pomůže ČMFS

To, o čem se spekulovalo celé fotbalové jaro, již vyšlo na povrch. Za tragickými výsledky Baníku a pádem ze špičky I. Gambrinus ligy na místo deváté nebyla jen sportovní forma hráčů, ale hlavně kondice klubu v oblasti ekonomické. Zástupci Baníku však pro týdeník EURO uvedli, že bankrot klubu v žádném případě nehrozí. Proti dluhům 12 milionů korun má prý pohledávky 35 milionů korun a během června by třetina pohledávek měla dorazit.
„Fotbalový klub Baník Ostrava dluží svým dodavatelům i hráčům miliony korun. Jeden z jeho věřitelů, firma Sporttime, již podala na klub fotbalové Gambrinus ligy insolvenční návrh,“ uvedl minulý týden server Lidovky.cz.
Firma, která je výhradním zástupcem italské značky Kappa, dodává od jara 2006 fotbalistům dresy, sportovní oblečení, kopačky a také míče. Podle návrhu na insolvenční řízení se dluh Baníku vůči Sporttime vyšplhal na téměř 3,3 milionu korun. Baník přestal splácet své závazky již v prosinci 2007, napsaly mimo jiné Lidovky.cz.
„Bankrotu se nebojíme. V současnosti uznáváme celkový dluh 12 milionů korun. Z toho 6 milionů dlužíme hráčům na bonusech, druhých 6 milionů je z oblasti provozní. Sem patří i dluh firmě Sporttime,“ řekl týdeníku EURO manažer Baníku pro komunikaci Igor Bruzl.
Dlužnou částku vůči Sporttimu však Bruzl rozporuje: „My uznáváme 2 miliony korun a tuto částku jsme schopni splatit. Čekáme na výrok krajského soudu o insolvenci a spor o případnou výši dluhu budeme řešit právní cestou.“
Pro optimismus ohledně budoucí finanční situace Baníku má Bruzl následující argumenty: „Největší pohledávky máme u rumunského Temešváru a tureckého klubu Galatasaray. Temešvár nám dluží za Lukáše Mageru 700 tisíc eur, Galatasaray v rámci solidarity payment za Milana Baroše 200 tisíc eur. Částky očekáváme do konce června.“
Proč by měly tyto kluby částku nyní zaplatit, když je Baník zatím nebyl schopen vymoci? „Obrátili jsme se na ČMFS s žádostí o pomoc. Oba kluby mají hrát v příští sezoně evropské poháry a nevyřízené dluhy by jim účast mohly hodně zkomplikovat. ČMFS nám přes žádost na UEFA v tomto směru hodně pomůže. Samotný klub má totiž proti jinému týmu a v ještě nedohrané sezoně při vymáhání pohledávek slabé možnosti. Navíc jsme bez problémů dostali licenci od ČMFS pro příští sezonu. To o něčem svědčí,“ zakončuje Bruzl.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít