Banány zadarmo

31. října 2012, 12:00 - Pavel Páral, Euro
31. října 2012, 12:00

Odborář Zavadil by podle vlastních slov raději stál frontu na banány než na úřadu práce. Tímto svým výrokem navázal na ne tak dávnou větu, v níž tvrdil, že současná Nečasova vláda je nejhorší českou vládou od roku 1948.

Pomiňme, že Jaroslav Zavadil stejně jako ostatní odboroví funkcionáři před úřadem nikdy stát nebude. A to nikoli kvůli tomu, že by jejich práce byla nepostradatelná, ale proto, že požívají poněkud sporné ochrany ze zákona a nejde je propustit, kvůli čemuž pak v případě potíží podniků skončí na dlažbě schopnější člověk, či matka samoživitelka.

Pomiňme i to, že v jím vzývané době reálného socialismu by tu frondu na banány taky nestál, protože odborářští šéfové tehdy využívali privilegia tajných vládních prodejen, kde se nakupovalo bez problémů. Problémy s nakupováním by neměl ani v případě, že by už nebyl odborář, ale jako jeho stejnojmenný komunistický předchůdce seděl v Moskvě jako velvyslanec.

Mentální nedostatečnost prokazovaná těmito výroky spočívá spíše v tom, že v dobách front na banány by ho ani ve snu nenapadlo svolávat demonstraci na Václavské náměstí. A pokud přece jenom, měl by velmi rychle jiné starosti než shánění tropického ovoce.

Anketa

Jaký máte názor na oznámenou protivládní demonstraci 17. listopadu?

zúčastním se   9% sympatizuji s ní   36% nesouhlasím s ní   56%

V anketě hlasovalo 286 čtenářů.
Hlasování bylo ukončeno.

Je otázkou, zda to pánové odboráři s tím heslem „Demokracie vypadá jinak“ trochu nepřepískli. Se svou rétorikou totiž odkazují na období, kde ta demokracie fakt jinak vypadala a někteří ji za demokracii ani moc neoznačovali.

Dá se dokonce předpokládat, že velká část těch, kteří na to Václavské náměstí nakonec dorazí, nesdílí Zavadilovy preference státního uspořádání. Naštvanost lidí lze chápat stejně jako leckterá ostrá vyjádření na vládní adresu, byť občas vycházejí ze zkreslených představ a nedostatečných informací.

A mimochodem, Zavadil možná netuší, že za komunistů by byl rozpočtový deficit zcela nulový, protože i oni ctili mantru vyrovnaných rozpočtů. Když bylo třeba, zvedli se daně státních podniků třeba na sto dvacet procent a vesele jsme prožírali fabriky postavené za Bati či Kolbena. Je tak trochu zvláštní, ta neznalost nedávné historie, s níž se socialističtí souputníci předsedy Zavadila po téhle daňové cestě hodlají také po vítězných volbách vydat. Nic netuše, že vede tam, kde jsou nejen fronty na banány, ale i ty na úřadech práce, protože oběd zadarmo se na světě nikdy nepodával a podávat nebude.


Další komentáře Pavla Párala:

Do Vyškova s ním

Zelená cesta do pekla

Bulík na nose


Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Volby 2017: vše, co potřebujete vědět
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Auta
Retro: Lada Niva, Škoda Trekka a další socialistické off…
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let elektrické verze
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Technologie
Takhle bude vypadat retro ThinkPad. Lenovo jej nabídne k 25. výročí
Windows Store bude zřejmě přejmenován na Microsoft Store
Školství není připraveno na dobu, kdy budeme mít internet v těle
Je tu GeForce GTX 1080 Ti s upgradovanou pamětí: Evga vydává model s 12GHz GDDR5X
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít