Autopojištění může zachránit život

28. října 2010, 09:19 - Tomáš Johánek
28. října 2010, 09:19

Pojišťovna UNIQA uvedla jako první na trh doplňkové autopojištění, které přináší nové ochranné prvky pro motoristu i vozidlo. Díky nim je vůz nepřetržitě hlídán z dispečinku.

Foto: ScrapeTV

Bezpečnost současných automobilů se neustále zvyšuje. A neplatí to jen u karosérie či bezpečnostní výbavy samotného automobilu, ale také u doplňkových služeb, které mohou posádce ve vozidle poskytnout maximální bezpečí – například

v případě havárie. Pojišťovna UNIQA nabízí klientům produkt SafeLine, kterým lze doplnit povinné ručení nebo havarijní pojištění a který reaguje na rizikové situace, kdy rozhoduje každá minuta. „V Česku by každý rok přežily desítky obětí dopravních nehod, kdyby se k nim dostala pomoc včas. Stane-li se havárie na noční opuštěné silnici a vozidlo při ní opustí vozovku, může postižený v bezvědomí nebo zaklíněný ve vraku čekat na záchranu dlouhé hodiny, než se rozední,“ říká mluvčí Pojišťovny UNIQA Eva Svobodová.

Služba pomůže i při odcizení vozu

Základem nové služby je malá, nenápadně zabudovaná palubní jednotka, která neustále monitoruje dění v motorovém vozidle. A to nepřetržitě. Pokud se vozidlo stane účastníkem dopravní nehody, jednotka vyšle na centrální dispečink nouzový signál. Nezdaří-li se kontakt s posádkou vozidla, vyšle centrála záchranu na místo rovnou. SafeLine pomůže také v případě odcizení motorového vozidla, protože díky palubní jednotce může být systém přes centrálu vystopován a za pomoci policie zajištěn. „Kromě toho eviduje UNIQA SafeLine jako první na českém pojistném trhu rovněž ujeté kilometry a na jejich základě jednou ročně optimalizuje platbu pojistného jak v havarijním pojištění, tak i povinném ručení. Sváteční řidiči zaplatí méně, a to až o čtvrtinu,“ pokračuje Eva Svobodová.

Jednotka vyhodnocuje rizikovost motoristy

Moderní řešení satelitního zabezpečení vozidla je klientům nabízeno ve spolupráci se společností CEBIA, která rovněž poskytuje pro UNIQA SafeLine technické a instalační zázemí. Investice na počátku se vyplatí, protože UNIQA odmění klienta za vyšší stupeň ochrany auta až 25procentní slevou z havarijního pojistného.

Palubní jednotka eviduje najeté kilometry a rozlišuje také typy komunikací, na nichž se auto pohybuje. Z toho důvodu je možné poprvé vyhodnotit „rizikovost“ konkrétního motoristy a optimalizovat jeho pojistné v havarijním pojištění i povinném ručení. Ke sjednání speciálního pojištění UNIQA SafeLine mohou tedy vést různé motivy: Například maminky s dětmi ve voze ocení zejména jistotu pomoci při nehodě, sváteční řidiči možnost ušetřit, majitelé drahých vozidel optimální ochranu před zloději na území celé Evropy.

Speciál: Podnikatelská auta

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Papíry jsme jim nevytiskli aneb o reálném založení chovné stanice
Připojištění na dovolenou? Nutnost nebo zbytečnost?
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Auta
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového…
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Patentové skici odhalují malý dvoumístný sporťák značky Honda
Technologie
Aukro chystá změny. Na konci měsíce začne migrace a služba bude desítky hodin nedostupná
AMD se díky kryptotěžařům a Ryzenu dostalo v druhém čtvrtletí do zisku – tedy skoro
Objevily se výsledky Radeonů RX Vega v 3DMarku. Start prodejů přesně za dva týdny?
Skype 5.4 pro Linux přidává podporu pro skupinové videohovory
Nvidia už má Tesly s čipy Volta, rozdala první karty výzkumníkům umělé inteligence
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít