Autem roku je Opel Corsa

22. ledna 2007, 00:00 - ERICH HANDL
22. ledna 2007, 00:00

TRADIČNÍ ANKETALetošním vítězem odborné ankety Auto roku se stala minulý čtvrtek Opel Corsa. Na dalších místech skončily Škoda Roomster a Fiat Grande Punto. O vítězi 13. ročníku ankety rozhodla porota složená z 29 motoristických novinářů.

TRADIČNÍ ANKETA Letošním vítězem odborné ankety Auto roku se stala minulý čtvrtek Opel Corsa. Na dalších místech skončily Škoda Roomster a Fiat Grande Punto. O vítězi 13. ročníku ankety rozhodla porota složená z 29 motoristických novinářů.

V anketě, kterou vyhlašuje Svaz dovozců automobilů a Sdružení automobilového průmyslu, tradičně vyhrávají malé a střední vozy. Loni to byl Ford Focus, o rok dříve zvítězila Škoda Octavia II a před ní titul získala Mazda 3. Letošní vítěz, Opel Corsa, je rovněž malým vozem. V tuzemsku se pro ni rozhodlo 649 zájemců. Kompaktní velkoprostorovou Škodu Roomster si loni vybralo 1731 zákazníků. Fiat loni v Česku prodal 1126 vozů modelu Punto.

Automobil roku vybírala porota složená z 29 novinářů v prvním kole z 36 automobilů. Každý porotce určil pět vozů, které podle něj měly postoupit do druhého kola. Nakonec to byly kromě Opelu Corsa také Suzuki SX 4, Toyota Yaris, Fiat Grande Punto a Škoda Roomster. Trofej nakonec získala Corsa, jen těsně před Roomsterem.

Nad anketou Auto roku ale letos visí otazníky. Stále sílí hlasy o špatné organizaci soutěže a někteří významní dovozci automobilů letos své vozy ani nepřihlásili. Například vozy koncernu Volkswagen, po škodovkách v tuzemsku nejprodávanější, se letos v soutěži neobjevily. „Nepřihlásili jsme se, stejně jako někteří další importéři. Máme výhrady k organizaci akce,“ říká manažer společnosti Import Volkswagen Group David Liška.

Stejně tak se v soutěži neobjevily modely italské značky Alfa Romeo. „Fiat, pod nějž Alfa Romeo náleží, se české ankety nezúčastňuje tradičně. Letošní účast Punta byla výjimkou. Nelíbí se nám systém soutěže. O vítězi totiž nerozhodují jen novináři, ale také některé další vlivy. Auto roku by mělo být čistě novinářskou záležitostí, potom by pro nás měla účast smysl,“ uvádí mluvčí Fiatu ČR Petra Vaňková. Vedle volkswagenů, audi, seatů a Alfy Romeo v letošním ročníku chyběl mezi soutěžícími vozy také francouzský

Renault.

POŘADÍ FINALISTŮ**1. Opel Corsa2. Škoda Roomster3. Fiat Grande Punto4. Toyota Yaris5. Suzuki SX 4|

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít