Atlantik FT vstoupí do Fischera na podzim

18. srpna 2003, 00:00 - Dana Rybáková
18. srpna 2003, 00:00

S koncem letošní letní turistické sezóny by měla společnost Atlantik FT získat podíl ve firmách Václava Fischera. Ani jedna ze zúčastněných stran však neuvádí podrobnosti tohoto kroku, jako je například přesná výše podílu.

S koncem letošní letní turistické sezóny by měla společnost Atlantik FT získat podíl ve firmách Václava Fischera. Ani jedna ze zúčastněných stran však neuvádí podrobnosti tohoto kroku, jako je například přesná výše podílu.

Síly obou firem by měly být vyrovnané. Václav Fischer se bude zabývat obchodem, Atlantik FT financemi. Ke spekulacím o možném zdražování zájezdů Fischerova mluvčí Věra Kudynová uvedla, že „pokud se situace nezmění, absolutně nepočítáme se zvyšováním cen“. Podotkla však, že záleží na cenách vstupů. Atlantik FT se minulý týden dohodly s pojišťovnou Allianz na způsobu splacení Fischerových dluhů za pojistné. Podle mluvčího pojišťovny Milana Káni Allianz prodlouží pojištění letadlům společnosti Fischer Air. Poté, co předminulý týden uzavřel Atlantik FT smlouvy s největšími Fischerovými věřiteli - Komerční bankou, ČSA a Českou správou letišť - o odkoupení jejich pohledávek za Fischerovou skupinou, vyřešil tak i problém letadel, která bez příslušné pojistky nemohou vzlétnout. CK Fischer už odeslala podle Kudynové i dlužné provize prodejcům zájezdů. Na problémech největší tuzemské cestovní kanceláře vydělala její konkurence. Fischerovi rivalové jako například Čedok, Exim Tours či Firo-Tour zaznamenávají zvýšený prodej až o čtvrtinu. Podle Jaromíra Beránka z Mag Consulting lze však současnou zvýšenou poptávku po zájezdech přičíst odložené kupní síle ze začátku roku. Podle Kudynové prodává Fischer CK srovnatelný počet zájezdů jako vloni. Z průzkumu veřejného mínění vyplývá, že lidé Fischerovi dále věří. Pro více než čtyři pětiny dotázaných je CK Fischer nadále perspektivní, téměř dvě třetiny dotázaných si myslí, že si firma udrží dominantní postavení na trhu. Pro tři čtvrtiny lidí je příkladem úspěšného podnikatele. Většina respondentů se domnívá, že přinesl do Česka zdravý podnikatelský styl. Za Fischerovými problémy jsou podle 37 % lidí velikášské plány. Téměř stejný počet dotázaných však z jeho potíží viní podnikatelské prostředí v zemi a 31 % konkurenci na trhu cestovních kanceláří.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Asus uvádí levnější 10Gb/s síťovku. XG-C100C stojí pod tři tisíce a umí i 2,5/5,0Gb režim
Sega vdechne život starým hrám. Na mobilech zdarma vydala Sonica a další pecky
Vědci vymysleli další způsob, jak udělat foťák tenký jako papír
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít