Atlantik FT vstoupí do Fischera na podzim

18. srpna 2003, 00:00 - Dana Rybáková
18. srpna 2003, 00:00

S koncem letošní letní turistické sezóny by měla společnost Atlantik FT získat podíl ve firmách Václava Fischera. Ani jedna ze zúčastněných stran však neuvádí podrobnosti tohoto kroku, jako je například přesná výše podílu.

S koncem letošní letní turistické sezóny by měla společnost Atlantik FT získat podíl ve firmách Václava Fischera. Ani jedna ze zúčastněných stran však neuvádí podrobnosti tohoto kroku, jako je například přesná výše podílu.

Síly obou firem by měly být vyrovnané. Václav Fischer se bude zabývat obchodem, Atlantik FT financemi. Ke spekulacím o možném zdražování zájezdů Fischerova mluvčí Věra Kudynová uvedla, že „pokud se situace nezmění, absolutně nepočítáme se zvyšováním cen“. Podotkla však, že záleží na cenách vstupů. Atlantik FT se minulý týden dohodly s pojišťovnou Allianz na způsobu splacení Fischerových dluhů za pojistné. Podle mluvčího pojišťovny Milana Káni Allianz prodlouží pojištění letadlům společnosti Fischer Air. Poté, co předminulý týden uzavřel Atlantik FT smlouvy s největšími Fischerovými věřiteli - Komerční bankou, ČSA a Českou správou letišť - o odkoupení jejich pohledávek za Fischerovou skupinou, vyřešil tak i problém letadel, která bez příslušné pojistky nemohou vzlétnout. CK Fischer už odeslala podle Kudynové i dlužné provize prodejcům zájezdů. Na problémech největší tuzemské cestovní kanceláře vydělala její konkurence. Fischerovi rivalové jako například Čedok, Exim Tours či Firo-Tour zaznamenávají zvýšený prodej až o čtvrtinu. Podle Jaromíra Beránka z Mag Consulting lze však současnou zvýšenou poptávku po zájezdech přičíst odložené kupní síle ze začátku roku. Podle Kudynové prodává Fischer CK srovnatelný počet zájezdů jako vloni. Z průzkumu veřejného mínění vyplývá, že lidé Fischerovi dále věří. Pro více než čtyři pětiny dotázaných je CK Fischer nadále perspektivní, téměř dvě třetiny dotázaných si myslí, že si firma udrží dominantní postavení na trhu. Pro tři čtvrtiny lidí je příkladem úspěšného podnikatele. Většina respondentů se domnívá, že přinesl do Česka zdravý podnikatelský styl. Za Fischerovými problémy jsou podle 37 % lidí velikášské plány. Téměř stejný počet dotázaných však z jeho potíží viní podnikatelské prostředí v zemi a 31 % konkurenci na trhu cestovních kanceláří.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
Cnews FM: Náhrada za reklamy a podivné počty Microsoftu [podcast]
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Intel prý chystá už i dvoujádrové Kaby Lake-X, extrémní Core i3 pro platformu X299
Nvidia nabízí levnější Shield TV. V balení však nemá gamepad
Jedna z nejlepších hororových her je teď zdarma. Stáhněte si Outlast
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít