Asociace pomáhá i novým majitelkám firem

26. září 2005, 00:00 - ANDREA CERQUEIROVÁ
26. září 2005, 00:00

PORADENSKÉ KLUBY Radu i poznatky z praxe zájemkyním nabízí Asociace podnikatelek a manažerek ČR. Mají možnost seznámit se s výklady složitých nebo nesrozumitelných zákonů a dozví se i něco o zdravém životním stylu.

PORADENSKÉ KLUBY Radu i poznatky z praxe zájemkyním nabízí Asociace podnikatelek a manažerek ČR. Mají možnost seznámit se s výklady složitých nebo nesrozumitelných zákonů a dozví se i něco o zdravém životním stylu.

V rámci Asociace podnikatelek a manažerek ČR, která čítá na tři stovky členek a funguje již patnáct let (rozhovor s prezidentkou Zdenkou Holcmanovou jsme publikovali v Profitu 4/2005), existuje několik poradenských, informačních a profesních klubů. Kupříkladu Finanční klub je určen pro manažerky působící v oborech účetních, ekonomických a daňových služeb. Na seminářích pořádaných Asociací mají možnost porozumět výkladům některých nesrozumitelných zákonů - třeba o dani z přidané hodnoty. Přednášející odborníci nehovoří jen teoreticky. U mnohých norem zmiňují též jejich praktické uplatňování. Klub začínajících podnikatelek je určen pro ženy, které se s podnikáním seznamují nebo se chystají přejít z drobného podnikání k řízení firmy. Asociace jim nabízí rady právniček a daňových poradkyň nebo konzultace s manažerkami majícími více zkušeností. Nedávno třeba absolvovaly seminář na téma Zkušenosti s řízením rychle rostoucích firem v České republice.

INFORMACE O UNII I ŠTÍHLÉ LINII

Oddechovým spolkem je Klub životního stylu, pořádající akce typu Jak si udržet váhu aneb Půjdeme do plavek. Ty obsahují přednášky na téma Stravování podle krevních skupin či Kalorická strava a látková výměna. V rámci hlavního klubu - Klubu Asociace podnikatelek a manažerek ČR - jsou pořádány obecnější semináře. Třeba na téma Členství v Evropské unii - hrozba, nebo příležitost pro české firmy? Tam mají zájemkyně možnost získat teoretické i praktické minimum. Akce jednotlivých klubů se nekonají jen v hlavním městě, nýbrž po celé republice. Některé přednášky jsou dokonce zaměřeny na určitý region, v němž probíhají. Ty pořádají buď profesní, nebo přímo regionální kluby Asociace. Manažerky mající zájem o konkrétní radu, týkající se podnikání, se mohou v rámci služby Poradenský kabinet obrátit na sekretariát Asociace podnikatelek a manažerek ČR (apmcz@bohem-net.cz, 272 768 598). Podle slov prezidentky Asociace Zdenky Holcmanové zmíněné kluby působí především proto, že podnikatelky touží zlepšovat obchodní a manažerské aktivity, vytvářet konzultační síť, pomocí vzdělávání rozvíjet dosud nedostatečně využitý potenciál žen a rozšiřovat etiku podnikání i manažerské dovednosti.

KLUBY PŮSOBÍCÍ V RÁMCI APM ČR

  • Klub APM ČR
  • Finanční klub
  • Klub začínajících podnikatelek
  • Klub životního stylu
  • Poradenský kabinet
  • Regionální kluby

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan…
Renault-Alpine A110 vypadá při testování na Nordschleife docela schopně
Dopravní nehoda v zahraničí: Jak získat odškodnění?
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
Technologie
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít