Argentinci kontrolují svá letadla v Mošnově

14. července 2009, 00:00 - Jiří Němeček
14. července 2009, 00:00

Čeští letečtí experti v Mošnově získali důvěru a také významnou zakázku národních argentinských aerolinek. Do konce listopadu podrobně prověří a opraví šest argentinských boeingů. Servisní letecké centrum v Mošnově je největší ve střední a východní Evropě.

Autor: Job Air - Central EuropeAirCraft Maintenance, a.s.

Opravárenské a servisní centrum společnosti Job Air - Central EuropeAirCraft Maintenance, a.s. z holdingu Geofin, které patří k nejmodernějšímleteckým údržbovým centrům v Evropě, nově zajišťuje servis a prohlídkyletadel pro Argentinu. Přesněji jde o Aerolineas Argentinas, což jeargentinský národní vlajkový přepravce a jeden z největších leteckýchdopravců na světě. Firma už pro tuto společnost připravila dva letounyBoeing 737-700. Třetí letadlo odletí z opravárenského centra umezinárodního Letiště Leoše Janáčka v Mošnově u Ostravy ještě tento měsíc. „Je to vůbec poprvé, kdy od nás putuje stroj do služeb jihoamerickýchleteckých přepravců. Do konce listopadu předáme do Argentiny celkem šestletadel. Všechna typu Boeing 737 NG,“ uvedl Daneš Zátorský, předsedadozorčí rady střediska s tím, že jde o významnou referenci na globálnímtrhu servisních a opravárenských služeb v leteckém průmyslu.Mošnovské centrum je od počátku tohoto roku smluvním partnerem společnostiGECAS ze skupiny General Electric. Ta je zase největším globálnímposkytovatelem leasingu a finančních produktů k nákupu a provozovánícivilních letadel. Právě prostřednictvím tohoto smluvního partnera se JobAir stal také centrem, v němž se chystají letouny pro Argentince. „Aerolineas Argentinas přebírá všechna letadla prostřednictvím svýchzástupců, a to v Mošnově“, potvrzuje Zátorský.

Aerolinky poskytují leteckou přepravu do zhruba dvou desítek mezinárodnícha více než 30 vnitrostátních argentinských destinací. V České republicenabízejí ve spolupráci s Českými aeroliniemi přepravu ze všech letišť, kdeoperují ČSA, do Buenos Aires a dále do řady vnitřních bodů v Argentině ana jihoamerickém kontinentu.

Údržbové centrum na mezinárodním Letišti Leoše Janáčka je největšímúdržbovým a servisním střediskem pro letadla ve střední a východní Evropě. „Za zmínku rovněž stojí, že společnost již úspěšně realizovala opravucelkem 78 letadel od počátku otevření nového údržbového centra v roce2008,“ připomněl Josef Horňák, předseda. Opravárenská hala v Mošnově jevybavena i pro provádění složitých oprav trupu letadel a má unikátníparametry, díky nimž má zázemí i pro opravy a údržbu velký letadel.Centrum nyní usiluje o rozšíření aktivit o další oprávnění pro servis aúdržbu dalších typů letadel, a to především Boeingu 757. Ve společnosti jezaměstnáno přibližně 180 lidí, převážně špičkových leteckých odborníků,dalších zhruba 150 zaměstnanců pracuje v souvisejících a navazujícíchspolečnostech.

Mohlo by vás zajímat

Finance
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Auta
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je…
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Technologie
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Objevily se těžní verze Radeonů Polaris. Na trh se vrací RX 470, někdy i s výstupy
Den D přišel. Evropská komise udělila Googlu rekordní pokutu 2,42 miliardy eur
Legendární John Romero prodává Dooma II. Na diskety se vám i podepíše
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít