Argentinci kontrolují svá letadla v Mošnově

14. července 2009, 00:00 - Jiří Němeček
14. července 2009, 00:00

Čeští letečtí experti v Mošnově získali důvěru a také významnou zakázku národních argentinských aerolinek. Do konce listopadu podrobně prověří a opraví šest argentinských boeingů. Servisní letecké centrum v Mošnově je největší ve střední a východní Evropě.

Autor: Job Air - Central EuropeAirCraft Maintenance, a.s.

Opravárenské a servisní centrum společnosti Job Air - Central EuropeAirCraft Maintenance, a.s. z holdingu Geofin, které patří k nejmodernějšímleteckým údržbovým centrům v Evropě, nově zajišťuje servis a prohlídkyletadel pro Argentinu. Přesněji jde o Aerolineas Argentinas, což jeargentinský národní vlajkový přepravce a jeden z největších leteckýchdopravců na světě. Firma už pro tuto společnost připravila dva letounyBoeing 737-700. Třetí letadlo odletí z opravárenského centra umezinárodního Letiště Leoše Janáčka v Mošnově u Ostravy ještě tento měsíc. „Je to vůbec poprvé, kdy od nás putuje stroj do služeb jihoamerickýchleteckých přepravců. Do konce listopadu předáme do Argentiny celkem šestletadel. Všechna typu Boeing 737 NG,“ uvedl Daneš Zátorský, předsedadozorčí rady střediska s tím, že jde o významnou referenci na globálnímtrhu servisních a opravárenských služeb v leteckém průmyslu.Mošnovské centrum je od počátku tohoto roku smluvním partnerem společnostiGECAS ze skupiny General Electric. Ta je zase největším globálnímposkytovatelem leasingu a finančních produktů k nákupu a provozovánícivilních letadel. Právě prostřednictvím tohoto smluvního partnera se JobAir stal také centrem, v němž se chystají letouny pro Argentince. „Aerolineas Argentinas přebírá všechna letadla prostřednictvím svýchzástupců, a to v Mošnově“, potvrzuje Zátorský.

Aerolinky poskytují leteckou přepravu do zhruba dvou desítek mezinárodnícha více než 30 vnitrostátních argentinských destinací. V České republicenabízejí ve spolupráci s Českými aeroliniemi přepravu ze všech letišť, kdeoperují ČSA, do Buenos Aires a dále do řady vnitřních bodů v Argentině ana jihoamerickém kontinentu.

Údržbové centrum na mezinárodním Letišti Leoše Janáčka je největšímúdržbovým a servisním střediskem pro letadla ve střední a východní Evropě. „Za zmínku rovněž stojí, že společnost již úspěšně realizovala opravucelkem 78 letadel od počátku otevření nového údržbového centra v roce2008,“ připomněl Josef Horňák, předseda. Opravárenská hala v Mošnově jevybavena i pro provádění složitých oprav trupu letadel a má unikátníparametry, díky nimž má zázemí i pro opravy a údržbu velký letadel.Centrum nyní usiluje o rozšíření aktivit o další oprávnění pro servis aúdržbu dalších typů letadel, a to především Boeingu 757. Ve společnosti jezaměstnáno přibližně 180 lidí, převážně špičkových leteckých odborníků,dalších zhruba 150 zaměstnanců pracuje v souvisejících a navazujícíchspolečnostech.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
AdwCleaner 7.0 odhalí více breberek a skenuje rychleji
Projekt otevřeného ne-x86 počítače žije. Talos II bude ještě letos, s IBM Power9 a za míň
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít