Arca Capital míří na internet

18. ledna 2008, 13:08 - Ondřej Hergesell
18. ledna 2008, 13:08

Kasa.cz

Internetový obchodník Kasa.cz, dvojka mezi českými e-shopy, získal před koncem loňského roku nového akcionáře. Do společnosti Eurocomm Group, jež je provozovatelem tohoto internetového obchodu a která se 21. prosince přejmenovala na Kasa.cz, vstoupila navýšením kapitálu investiční společnost Arca Capital slovenského miliardáře Pavola Krúpy. Vyplývá to z informací, které týdeníku EURO potvrdil Krúpa. Arca v první fázi investovala do Kasa.cz 1,2 milionu eur, tedy asi 30 milionů korun, za což získala 30procentní vlastnický podíl. Součástí transakce je i dohoda týkající se další 30milionové investice, takže Arca by ve výsledné fázi měla ovládat 60 procent Kasa.cz. Zbývajícími podílníky je čtveřice zakladatelů Martin a Petr Kasovi, Josef Dospiva a Tomáš Richter.
Krúpova investiční firma má s Kasou velké plány, během dvou let z ní chce vybudovat největšího internetového obchodníka na českém a slovenském trhu, tedy předběhnout společnost Internet Mall. V horizontu čtyř let by se Kasa.cz měla stát jedničkou mezi on-line obchodníky v Maďarsku, Rumunsku a Polsku. „Získání první pozice na českém internetovém trhu chceme realizovat buď prostřednictvím dalších akvizic, nebo výrazným posílením prodeje v Kasa.cz, chceme nabízet více zboží za nižší ceny,“ řekl Krúpa týdeníku EURO. V minulosti prý Arca zvažovala vstup do některého z českých internetových portálů, ale finanční požadavky majitelů serverů byly nad rámec kritérií Arky. Proto se společnost rozhlíží do dalších zemí ve střední a východní Evropě, v úvahu prý připadá investice do několika internetových aktivit v Rumunsku, Bulharsku, Polsku či Srbska.
Kasa.cz minulý týden zároveň ohlásila, že v loňském roce zvýšila tržby o 77 procent na 1,28 miliardy korun. Počet objednávek stoupl o 68 procent na 185 tisíc. Největší zájem firma zaznamenala o kapesní přehrávače hudby a videa, LCD televizory, DVD rekordéry s pevným diskem a domácí pekárny. Konkurenční Internet Mall zatím výsledky nezveřejnil, za fiskální rok končící březnem plánuje utržit kolem 1,9 miliardy korun. Celkově očekávají všechny české internetové obchody tržby za rok 2007 na úrovni 18 až 19 miliard korun.

Mohlo by vás zajímat

Finance
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Auta
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je…
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Technologie
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Objevily se těžní verze Radeonů Polaris. Na trh se vrací RX 470, někdy i s výstupy
Den D přišel. Evropská komise udělila Googlu rekordní pokutu 2,42 miliardy eur
Legendární John Romero prodává Dooma II. Na diskety se vám i podepíše
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít