Antonín Šípek: Z hlediska výrobců se Brno nemění

07. června 2009, 00:00 - Karel Beránek, spolupracovník redakce
07. června 2009, 00:00

Jaký názor má na letošní brněnský autosalon Sdružení automobilového průmyslu? Zeptali jsme se ředitele jeho sekretariátu Antonína Šípka.

Autor: Profit

Jak odráží současná hospodářská situace na podobě brněnského autosalonu?

Autosalon Brno 2009 se uskuteční v poněkud jiném pojetí než v minulých letech. V současné situaci celosvětové recese v odbytu automobilů je jeho hlavním cílem přispět k oživení na trhu osobních automobilů v České republice a v regionu střední Evropy. Oproti původnímu záměru byla zkrácena doba konání veletrhu. Pro veřejnost je otevřen od soboty 6. června do čtvrtka 11. června. Novinářský a odborný den se koná v pátek 5. června. Je také více zdůrazněn prvořadý úkol veletrhu, a to je zprostředkování kontaktu výrobců se zákazníky a podpora prodeje nových automobilů. Náplň veletrhu je proto rozšířena i na všechna vozidla do 3,5 tuny celkové hmotnosti.

Jaká bude letos účast vystavovatelů z řad členů Sdružení automobilového průmyslu?

Z hlediska českých finálních výrobců se nic nemění, protože Škoda Auto se na brněnském autosalonu prezentuje jako obvykle velkou a důstojnou expozicí. Představí návštěvníkům celou svou nabídku včetně všech novinek. U vystavovatelů z řad výrobců dílů a příslušenství současná ekonomická situace potvrdila proces profilování brněnských výstav Autosalon a Autotec, které se konají střídavě v liché a sudé roky. Vzhledem k tomu, že Autosalon je zaměřen zejména na širokou veřejnost, rozhodly se některé dodavatelské firmy koncentrovat jen na odborné výstavy a na Autosalonu Brno 2009 svou účast omezují.

Neutrpí prestiž brněnského autosalonu v důsledku toho, že řadu značek budou reprezentovat jen dealeři a ne importéři?

Domnívám se, že nikoliv. Záleží čistě na značce, jak svou účast na výstavě pojme a jak realizuje svůj hlavní úkol, tedy najít zákazníky pro své vozy. Žádná značka si však nemůže dovolit nedůstojnou prezentaci na tak prestižní výstavě, jakou je Autosalon. Vždyť je dlouhodobě zařazen v kalendáři mezinárodní asociace automobilových výrobců OICA, a ocitá se tak ve společnosti největších a nejvýznamnějších autosalonů na světě. V letošním roce je jich pouze šestnáct.

Co očekáváte od letošního ročníku veletrhu?

Zde odpovím velmi stručně – že se bude návštěvníkům líbit a vystavovatelé dosáhnou svého cíle, tedy maximálně podpoří prodej svých výrobků.

Jak vidíte budoucnost brněnského autosalonu?

Jak již jsem uvedl, brněnské výstaviště je díky promyšlené investiční politice Veletrhů Brno v minulých letech na světové úrovni. V České republice a v regionu minimálně střední Evropy je prostě nejlepší. K tomu přistupují dlouholeté zkušenosti a profesionalita týmu organizátorů. Proto jsem přesvědčen, že si i v budoucnu udrží vysokou mezinárodní prestiž a zůstane přitažlivé jak pro vystavovatele, tak i návštěvníky. A proto se také o osud automobilových výstav Autosalon a Autotec v následujících letech neobávám, i když asi příští rok bude z tohoto pohledu značně složitý.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Galerie na středu: 10 fascinujících traktorů, kvůli kterým…
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Technologie
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Asus uvádí monitory s technologií ELMB. Low motion blur konečně i pro LCD s FreeSync
Bixby je u nás dřív než Cortana. Samsung v Česku spustil hlasového asistenta
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít