Article, show

Anketa

10. února 2003, 00:00 - admin
10. února 2003, 00:00

Vedoucí prodeje divize komerční grafiky společnosti 3M Česko JAN KOČÁREK: Firma 3M Česko má divizi reklamní grafiky, za níž stojí řada reklamních polepů aut, ale i grafika na moderní budově Zlatého Anděla v Praze, díle architekta Jeana Nouvela atd. U mnoha starších lidí se však nesetkala s pochopením.

Vedoucí prodeje divize komerční grafiky společnosti 3M Česko JAN KOČÁREK:

Firma 3M Česko má divizi reklamní grafiky, za níž stojí řada reklamních polepů aut, ale i grafika na moderní budově Zlatého Anděla v Praze, díle architekta Jeana Nouvela atd. U mnoha starších lidí se však nesetkala s pochopením.

* Jaká je podle vás budoucnost tohoto reklamního odvětví a jaké vidíte všeobecně hlavní trendy reklamního průmyslu v ČR?

Reklamní trh se podle mého názoru nijak zásadně neliší od trhů rozvinutých zemí s volnou ekonomikou (i když téma postavení soukromých televizí v ČR by vydalo na dlouhou diskuzi). Vidíme jasný růst významu netradičních médií, kde hrajeme významnou úlohu na poli „mobilních reklamních ploch“, tedy dopravních prostředků nebo již zmiňovaných grafikách na budovách (například centrála GE v Praze, Toyota v Bruselu, pražský Zlatý Anděl je přece jen záležitostí architektonickou a ne reklamní). Pokud si mám zahrát na vizionáře, budoucnost vidím například v propojení mobilních ploch s interaktivními funkcemi, zkuste si představit například grafiky na bocích automobilů, které se mění podle toho, zda vůz projíždí městem či jede na dálnici, dynamicky se měnící motivy na oknech prodejen, tedy především nová, netradiční média na neobvyklých místech.

IVO VONDRÁK, ředitel REVON Praha, spol. s r. o.

Za naši specializaci v reklamním průmyslu považujeme díky rostoucímu trendu velkoplošný tisk a výrobu světelných reklam. Snažíme se investovat do technologií a získat další spokojené zákazníky.

* Co považujete za hlavní trendy reklamního průmyslu v ČR?

Hlavní trendy reklamního průmyslu vidíme v podobě velkoplošného tisku. Jeho trend se zvyšuje na celém světě. Touto technologií se zpracovává většina venkovní reklamy (citylighty, billboardy, megaboardy, transparenty.)

* Etika a billboardová reklama, jak se to rýmuje?

Billboardová reklama se mi zdá v porovnání se zeměmi evropské unie neetická. Billboardy jsou nesmyslně rozmístěny po uzemí celé ČR a stále tvoří největší podíl na trhu venkovní reklamy. Co se týká kvality billboardových kampaní, myslím si, že je velmi dobrá.

* Kolik investuje vaše firma do reklamy svého reklamního zboží?

Největší investicí do reklamy je naše dobré jméno. Většina klientů s námi trvale spolupracuje na základě doporučení a udržet si klienta s naším servisem už není takový problém. Co se týká hmotných investic, tak činí asi pět procent z obratu naší firmy.

MILENA HANŠOVÁ, obchodní ředitelka, ADDEX spol. s r. o.

Firma ADDEX se specializuje především na širokou oblast 3D reklamy a podpory prodeje. Budoucnost vidíme v poskytování komplexních služeb pro klienty, především v marketingovém poradenství a individuálním plánování reklamních aktivit našich klientů.

* Jaké si myslíte, že jsou hlavní trendy reklamy v ČR?

Reklamní trh v ČR prošel rychlým a významným vývojem. Podle posledních průzkumů se však ukazuje, že spotřebitelé jsou reklamními aktivitami přesyceni (zvláště to platí pro televizní spoty) a je stále těžší najít originální a účinný způsob propagace. v současné době se mnoho zadavatelů zaměřuje na podporu prodeje. Přímý kontakt se zákazníkem, POS a POP materiály a další se stávají oblíbeným a efektivním způsobem komunikace a tvoří stále podstatnější část marketingového mixu.

* Co si myslíte o etice na billboardech?

Billboardová reklama je z velké části taková, jakou ji chtějí mít zadavatelé. A etika? S každým kontroverzním billboardem se zároveň posouvá hranice vnímání lidí. Co dříve pohoršilo, nyní přejdeme. Každý může podat stížnost Radě pro reklamu a je zajímavé vidět, které kampaně „neprošly“.

* Co vám říká reklama vlastní produkce?

Pro vlastní propagaci hledáme nejúčinnější možnosti. Jedná se především o inzerci v odborném tisku (Strategie apod.). Důležitější akcí je pro nás veletrh REKLAMA, který se koná každoročně na pražském Výstavišti.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První…
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Technologie
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Web si oddychne. Adobe plánuje ukončit vývoj a podporu a Flashe v roce 2020
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít