Anketa

12. června 2006, 00:00 - Připravili: (ts, duš) <br />
12. června 2006, 00:00

Co znamená výsledek voleb pro podnikatele? Zdeněk Juračka viceprezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Patový výsledek voleb není pro podnikatele příliš optimistický. Křehká koalice totiž nedokáže prosadit své představy a bude muset přijímat spoustu kompromisů.

Co znamená výsledek voleb pro podnikatele?

Zdeněk Juračka

viceprezident Svazu obchodu a cestovního ruchu

Patový výsledek voleb není pro podnikatele příliš optimistický. Křehká koalice totiž nedokáže prosadit své představy a bude muset přijímat spoustu kompromisů. Pochybuji, že ODS naplní sliby například ohledně zrušení povinného zavedení registračních pokladen nebo změny zákona o ochraně hospodářské soutěže. Spojenectví komunistů a ČSSD vždy spláchlo veškeré snahy vymyslet přístup k pružnějšímu zákonodárství.

Jaromír Drábek

prezident Hospodářské komory

Chceme s politiky i po volbách znovu jednat o úpravách nového zákona o nemocenské, registračních pokladnách a zákoníku práce. Prioritou podnikatelů je zjednodušení právních předpisů, zásadní opatření v boji proti korupci, reforma justice, snížení daní a administrativní zátěže.

Martin Dvořák

Beneta.cz, s. r. o.

Patový výsledek považuji za nešťastný. Na druhou stranu jsem v koutku duše za remízu tak trochu rád. Vítězové měli v minulosti tendence chovat se po volbách povýšeně a arogantně. Ačkoli jsem zastánce pravicové politiky, nelíbí se mi automatické vyřazování KSČM z jakýchkoli jednání. Zvolilo je 12,8 procenta občanů a není proto možné tyto hlasy ignorovat. Stejně tak bych nesouhlasil ani s vyhlášením nových voleb. Karty jsou rozdány a politiky si platíme od toho, aby hledali kompromisy.

Petr Novotný

podnikatel v showbyznysu

Pochopitelně jsem nerozhodným výsledkem voleb zklamán. Přesto bych rád viděl pana Topolánka premiérem. Pravicová vláda, i kdyby byla držena ČSSD pod krkem, je pořád nejmenším ze všech zel. Ale myslím, že nejlepším řešením budou předčasné volby, které patovou situaci vyřeší. Věřím, že se jich dočkáme ještě letos.

Zdeněk Somr

předseda Středního podnikatelského stavu

Výsledek voleb přinese pro podnikatelské prostředí ve všech variantách kratší či delší přešlapování na místě následované obdobím kosmetických změn. Posuny významné pro rozvoj domácích středních firem nebudou na pořadu dne, nebo dojde jen na ty nekonfliktní, jako je snižování byrokracie.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít