ANKETA

08. prosince 2003, 00:00 - (dr)
08. prosince 2003, 00:00

CO SI MYSLÍTE O POVINNÉ REGISTRACI U KOMORY, ZA KTEROU BYSTE MĚLI KAŽDOROČNĚ ZAPLATIT A MUSELI BYSTE KOMOŘE HLÁSIT VŠECHNY ZMĚNY TÝKAJÍCÍ SE VAŠÍ FIRMY PLUS NĚKTERÉ EKONOMICKÉ ÚDAJE?HELENA PECKOVÁ, OSVČ, účetní ve firmě na prodej a opravy praček To snad nemyslíte vážně.

CO SI MYSLÍTE O POVINNÉ REGISTRACI U KOMORY, ZA KTEROU BYSTE MĚLI KAŽDOROČNĚ ZAPLATIT A MUSELI BYSTE KOMOŘE HLÁSIT VŠECHNY ZMĚNY TÝKAJÍCÍ SE VAŠÍ FIRMY PLUS NĚKTERÉ EKONOMICKÉ ÚDAJE?

HELENA PECKOVÁ, OSVČ, účetní ve firmě na prodej a opravy praček To snad nemyslíte vážně. Přemýšlíme o tom, že pověsíme prodej a opravy na hřebík a půjdeme od příštího roku na pracovní úřad. Nás obklíčily řetězce - Makro, Hypernova. Ty jsou schopné dávat na zboží velké slevy. Nám se neustále snižuje objem práce a zvyšují se náklady a my se ještě budeme někde povinně registrovat a povinně platit. Než se povinně hlásit komoře, to už bude lepší jít na pracovní úřad.

JIŘÍ KOLSKÝ, majitel penzionu v Sedlčanech Uvažuji o tom, že s podnikáním skončím, když budou registrační pokladny. To je pro mne investice zhruba 20 tisíc. Potom se má také zvýšit nemocenské a jestli k tomu ke všemu přibude ještě povinná registrace a platby hospodářské komoře, tak opravdu skončím. Já jsem důchodce, penzion provozuji spíš ze zájmu, protože ho mám ve vlastním objektu. Prostě podle hesla „chleba to nejí“. Ale s takovými investicemi a poplatky nějaké komoře, kterou nepotřebuji, to nemá smysl.

MILOSLAV ČERMÁK, generální ředitel výrobního družstva Sněžka Náchod Totéž co o tom dávat peníze odborářům. Je to zbytečná věc. Komora by měla něco dělat, poskytovat nějaké užitečné služby. Byli jsme na zkoušku členy hospodářské komory v Náchodě, protože si to jeden klient přál. Za celý rok jsme nedostali žádnou zajímavou informaci, nic pro nás komora neudělala. Nelíbí se mi, že bychom měli platit někomu povinně za nic. Vždy, když mám platit za něco, hodnota čeho vynaloženým penězům neodpovídá, rozladí mne to. Nevím, k čemu by mi byla komora. Pokud někdo o mně bude chtít informace, ať pošle auditora, já mu potřebné údaje rád předám.

RADOVAN SOCHOR, ředitel Daos Plus, s. r. o. (franchisový koncept Švejk restaurant, interiéry, truhlářská výroba) Moc se mi to nelíbí. Zatím nás hospodářská komora nepřesvědčila za léta svého fungování, že ji potřebujeme. Každý podnikatel dříve či později pochopí, že si musí umět poradit sám. Pokud jde o registraci a hlášení změn kolem podnikatelského subjektu, musíme je hlásit statistickému úřadu. To je povinnost ze zákona. Nechci další papírování.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a…
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Maserati GranTurismo se dočkalo dalšího faceliftu. Nástupce je ve hvězdách
Technologie
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Honor 9 je v Česku. Přetahuje se s OnePlus 5, kdo toho za 13 tisíc nabídne víc
Malá legenda vstoupila do Windows Storu. IrfanView nabízí rychlé prohlížení a konverzi obrázků
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít