ANKETA

08. prosince 2003, 00:00 - (dr)
08. prosince 2003, 00:00

CO SI MYSLÍTE O POVINNÉ REGISTRACI U KOMORY, ZA KTEROU BYSTE MĚLI KAŽDOROČNĚ ZAPLATIT A MUSELI BYSTE KOMOŘE HLÁSIT VŠECHNY ZMĚNY TÝKAJÍCÍ SE VAŠÍ FIRMY PLUS NĚKTERÉ EKONOMICKÉ ÚDAJE?HELENA PECKOVÁ, OSVČ, účetní ve firmě na prodej a opravy praček To snad nemyslíte vážně.

CO SI MYSLÍTE O POVINNÉ REGISTRACI U KOMORY, ZA KTEROU BYSTE MĚLI KAŽDOROČNĚ ZAPLATIT A MUSELI BYSTE KOMOŘE HLÁSIT VŠECHNY ZMĚNY TÝKAJÍCÍ SE VAŠÍ FIRMY PLUS NĚKTERÉ EKONOMICKÉ ÚDAJE?

HELENA PECKOVÁ, OSVČ, účetní ve firmě na prodej a opravy praček To snad nemyslíte vážně. Přemýšlíme o tom, že pověsíme prodej a opravy na hřebík a půjdeme od příštího roku na pracovní úřad. Nás obklíčily řetězce - Makro, Hypernova. Ty jsou schopné dávat na zboží velké slevy. Nám se neustále snižuje objem práce a zvyšují se náklady a my se ještě budeme někde povinně registrovat a povinně platit. Než se povinně hlásit komoře, to už bude lepší jít na pracovní úřad.

JIŘÍ KOLSKÝ, majitel penzionu v Sedlčanech Uvažuji o tom, že s podnikáním skončím, když budou registrační pokladny. To je pro mne investice zhruba 20 tisíc. Potom se má také zvýšit nemocenské a jestli k tomu ke všemu přibude ještě povinná registrace a platby hospodářské komoře, tak opravdu skončím. Já jsem důchodce, penzion provozuji spíš ze zájmu, protože ho mám ve vlastním objektu. Prostě podle hesla „chleba to nejí“. Ale s takovými investicemi a poplatky nějaké komoře, kterou nepotřebuji, to nemá smysl.

MILOSLAV ČERMÁK, generální ředitel výrobního družstva Sněžka Náchod Totéž co o tom dávat peníze odborářům. Je to zbytečná věc. Komora by měla něco dělat, poskytovat nějaké užitečné služby. Byli jsme na zkoušku členy hospodářské komory v Náchodě, protože si to jeden klient přál. Za celý rok jsme nedostali žádnou zajímavou informaci, nic pro nás komora neudělala. Nelíbí se mi, že bychom měli platit někomu povinně za nic. Vždy, když mám platit za něco, hodnota čeho vynaloženým penězům neodpovídá, rozladí mne to. Nevím, k čemu by mi byla komora. Pokud někdo o mně bude chtít informace, ať pošle auditora, já mu potřebné údaje rád předám.

RADOVAN SOCHOR, ředitel Daos Plus, s. r. o. (franchisový koncept Švejk restaurant, interiéry, truhlářská výroba) Moc se mi to nelíbí. Zatím nás hospodářská komora nepřesvědčila za léta svého fungování, že ji potřebujeme. Každý podnikatel dříve či později pochopí, že si musí umět poradit sám. Pokud jde o registraci a hlášení změn kolem podnikatelského subjektu, musíme je hlásit statistickému úřadu. To je povinnost ze zákona. Nechci další papírování.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Jak prověřit (nejen investiční) firmu, která se vám nezdá
Dlužíte na zdravotním pojištění? Co dělat? Ošetří vás lékař?
Jak se nenechat nachytat na internetu
Chcete hlasovat v českých volbách ze zahraničí? Tak si pospěšte!
Auta
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má…
Sportovní Mazda s motorem Wankel? Problémem není technologie, ale byznys
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové plug-in hybridní kupé
Komentář: Řídím rád, ale příchodu autonomního řízení se nemohu dočkat
Audi A7 Sportback nové generace se představí ve čtvrtek. Designem nepřekvapí
Technologie
Špičková výbava za hubičku. Archos Diamond Omega je nejlevnější mobil se Snapdragonem 835
Intel chystá kvantové počítače. S centrem QuTech vyrobili 17 qubitů na jednom čipu
Huawei Mate 10: první dojmy z nové řady inteligentních phabletů (video)
Nahotinky jako vědecký projekt. PornHub na třídění videí využije umělou inteligenci
Navštivte jiné světy. V Google Mapách najdete i planety a měsíce
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít