Anketa

31. března 2003, 00:00 - Připravil Pavel Verner
31. března 2003, 00:00

(Za firmu ELNIKA Varnsdorf odpovídá František Černý (majitel), za GREMIUM ALARM odpovídá Václav Nepraš, prezident AGA.)1. Co považujete za priority řešení všeobecné bezpečnostní situace v České republice, zejména při ostraze objektů?ELNIKA Varnsdorf: Nejdůležitější by bylo zlepšit velmi špatnou legislativu.

(Za firmu ELNIKA Varnsdorf odpovídá František Černý (majitel), za GREMIUM ALARM odpovídá Václav Nepraš, prezident AGA.)

1. Co považujete za priority řešení všeobecné bezpečnostní situace v České republice, zejména při ostraze objektů?

ELNIKA Varnsdorf: Nejdůležitější by bylo zlepšit velmi špatnou legislativu. Protože k čemu je sebelepší zajištění objektu, když chycený pachatel nakonec není potrestán.

GREMIUM ALARM: Prioritou řešení všeobecné bezpečnostní situace v ČR je spolupráce státního a soukromého sektoru při ostraze objektů, vyšší využití technických zabezpečovacích systémů a eliminace nepříznivých vlivů, především nespolehlivosti lidského faktoru.

2. Jaké jsou podle vás trendy pro bezpečnostní systémy zabezpečení bytů, domů, chat, garáží a dalšího majetku občanů?

ELNIKA Varnsdorf: Stále ve větší míře se instalují do bytů, rodinných domků a podnikatelských objektů kamerové systémy. Umožňuje to i jejich cenová dostupnost. V mnohém domku přes den a v noci zahálí počítač, který se dá využít i jinak. Jednoduše se z domácího PC vytvoří počítačový kamerový systém pomocí USB nebo PCI interface pro 1 až 16 kamer v ceně od 3500 spolu s příslušným počtem kamer v ceně od 850 Kč. Majitel domku má plně komfortní a přitom levný systém, který mu umožní automatické nahrávání na HDD v závislosti na detekci pohybu, vzdálený dohled, možnost automatického informování při poplachu např. zasláním SMS zprávy, posláním obrázku e-mailem, na počítač do zaměstnání atd. V ostraze tohoto druhu vidím nejbližší budoucnost ochrany majetku občanů.

GREMIUM ALARM: Bezpečnostní systémy pro zabezpečení bytů, domů, chat, garáží a dalšího majetku občanů směřují k vyšší kvalitě jak techniky, tak i služeb. Zákazníci si to již začínají uvědomovat a bylo by žádoucí větší zohlednění tohoto faktu i při uzavírání smluv pojišťovnami.

3. Na jakou specialitu sází vaše firma a proč právě tento výrobek doporučujete při letošní výstavě PRAGOALARM pro větší klid majitelů věcí movitých i nemovitostí?

ELNIKA Varnsdorf: Naše firma sází hlavně na optimální poměr kvality a ceny a pak na výše uvedený příklad kamerové ostrahy. Máme v nabídce kamerové systémy od osmi výrobců ze čtyř zemí, od nejjednodušších systémů po zařízení pro velmi náročné zákazníky. Na výstavě u našeho stánku si z nabízeného sortimentu kamerových systémů pro ostrahu objektů vybere každý - podle svých konkrétních potřeb a obsahu peněženky. Mezi velmi atraktivní prvky zabezpečení objektů dále patří GSM Pagery. Majitelé objektu i automobilů jistě ocení několik typů, které po narušení ochranné zóny automaticky zašlou SMS nebo podají zprávu na zadaná telefonní čísla. Lze je využít nejen k ostraze, ale třeba i k dálkovému zapnutí topení, aby bylo již před příjezdem na chalupu příjemné teplo. V případě montáže do automobilu jsou schopny dokonce dálkově vypnout motor nebo podat informaci o dislokaci vozu. Ceny těchto zařízení se přitom pohybují již od 6500 Kč (bez DPH), včetně mobilního telefonu a nabité SIM karty.

GREMIUM ALARM: Jelikož jsme Asociace firem, nesázíme na žádný výrobek. Počítáme na Pragoalarmu 2003 s širokou účastí firem a zájmem ze strany odborné i laické veřejnosti. Na našem stánku „se každý dozví něco“. Počínaje informacemi z 5. valné hromady, informacemi o budoucím pojetí Inspekčního orgánu AGA, přes informace z činnosti odborných skupin AGA, ke kterým nově přibyla i odborná skupina kamerových systémů, a konče informací o evropské asociaci EURALARM, jejíž je AGA od 28. května 2002 řádným členem. Na našem stánku budeme též podávat přehled o vývoji programu „Bezpečná lokalita“ a dalších programech.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít