Americká kolona na obzoru

24. března 2015, 12:00 - Petr Weikert, Euro
24. března 2015, 12:00

Americký konvoj se o něco víc přiblížil Česku. Bojíte se? Zahlcen desítkami stále opakovaných zpráv o tom, jak se americký konvoj zase přiblížil, prohlašuji tuhle kampaň za jednu z nejhloupějších. Nemluvím o konvoji samotném, myslím tu kampaň.

Ankety na zpravodajských webech (můžou/nemůžou vstoupit), televizní speciály, reportéři v koloně, která kupodivu stále jede po vyznačené trase, tohle všechno vyvolává pocit, jako by se blížil tajfun nebo nálet kobylek. Přitom jen vloni podle čísel ministerstva obrany proběhlo přes území Česka 131 podobných vojenských přesunů (zhruba jeden každé tři dny), z toho se 11 silničních přejezdů týkalo přímo armády USA. I vloni chrastil Putin zbraněmi, tak proč nyní takové šílenství?

Samozřejmě, že tenhle blázinec stvořil očekávané. Masáž vytáhla ven všechny internetové diskutéry, všechny anonymní spravedlivé bojovníky, kteří nejlépe vědí, co byl Havel za lumpa, co se s námi chystá udělat Amerika nebo co se opravdu stalo 11. září. Fakt upřímně děkuji všem, kteří každou hodinu informují o pohybu americké kolony v Estonsku. Za prvé, ta zpráva je úplně zbytečná, za druhé tohle davové šílenství musí vyvolávat v těch spravedlivých bojovnících zdání, že teď nastala jejich velká chvíle, soudná hodina. Že když teď naši vlast nezachrání oni, tak už nikdo nikdy.

Vyvadil a jeho armáda vybavená caps lockem

Jak by byl svět o kus snesitelnějším místem k životu, kdyby veřejnost přišla o informaci ohledně existence bytosti jménem Jiří Vyvadil. Tenhle pán založil skupinu „Neprojdou“. Na facebooku píše, že je ve svém živlu, vstává každý den v šest a chystá různé akce proti americké armádě. Za ním je parta lidí, kteří obvykle na internetu píší se zapnutou klávesou caps lock, aby bylo vidět, že když používají velká písmena, mají určitě pravdu. Jejich příspěvky mají dvě stě odstavců, šermují v nich vlastním pojetím historie, slovy zrada, fašismus, novinářská lůza, havloidní zrůdy a tak dál. Opravdu jsem rád, že mám příležitost si tohle užívat.

Vžijte se do kůže amerického vojáka, který jede ze cvičení ze severu Evropy. Mrznul, máchal si hubu v blátě a teď se konečně utahaný vrací na základnu do Bavorska. Až doteď k němu občas někdo přišel, vyfotil se s ním, pokecal o technice. Pohoda. Najednou přejede hranice do země jménem Česko. Pod auto mu ihned skočí bytost Vyvadil, protože kdo neskáče, není Čech. Další bojovníci na něj začnou hrozit pěstí, mávat transparenty, možná pálit vlajku USA nebo mlátit holí do obrněného transportéru. Snad se nenajde maniak, který vytáhne kuličkovou pistoli nebo něco podobného.

No, ukážeme se, to zase jo. A když nic jiného, alespoň budou mít kluci z USA pár dobrých historek z vojny. Ale celé je to blbost, to mi nikdo nevymluví.


Čtěte další komentáře autora:

Andrej, silnější pes

S láskou tvoje vláda

Ano, bude to divadlo

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít