Allianz uzavřela polovinu pojistných událostí z letních povodní

11. listopadu 2002, 00:00 - (paš)
11. listopadu 2002, 00:00

Více než 1500 klientů Allianz pojišťovny, kteří byli poškozeni letními povodněmi, již obdrželo úplné pojistné plnění. Většinou se jednalo o soukromé osoby, protože likvidace pojistných událostí u firemních klientů je náročnější. Allianz tak ukončila polovinu z odhadovaného počtu 3000 škod.

Více než 1500 klientů Allianz pojišťovny, kteří byli poškozeni letními povodněmi, již obdrželo úplné pojistné plnění. Většinou se jednalo o soukromé osoby, protože likvidace pojistných událostí u firemních klientů je náročnější.

Allianz tak ukončila polovinu z odhadovaného počtu 3000 škod. Celkovou výši škod Allianz odhaduje na 3,5 miliardy Kč. Allianz svým klientům celkově vyplatila přes 800 milionů Kč, z toho dvě třetiny obdrželi podnikatelé a firemní klienti, jednu třetinu soukromé osoby. „Právě v případě pojištění domácností postupujeme s maximální vstřícností a snažíme se co nejrychleji vyplatit úplné pojistné plnění, tedy plnou částku pojistného plnění při uzavření pojistného případu. Ostatním klientům poskytujeme zálohy ve výši až 50 % z celkového pojistného plnění. Poněkud složitější je výplata plnění u průmyslových klientů. Stanovení rozsahu škod je časově náročnější, proto našim klientům prozatím vyplácíme zálohy“, řekl Jiří Charypar, místopředseda představenstva Allianz pojišťovny.

Češi si pomalu uvědomují význam životního pojištění

Celkové předepsané pojistné za tři čtvrtletí roku 2002 dosáhlo částky 6,01 miliardy Kč, což je o 10 % více než za stejné období v loňském roce. V oblasti neživotního pojištění vykázala Allianz nárůst o 12 %. Celkové předepsané pojistné dosáhlo výše 5,08 miliardy Kč, oproti 4,54 miliardy za stejné období v roce 2001. Nejvýznamnější nárůst zaznamenala v oblasti pojištění průmyslu (58 %) a podnikatelů (35 %), velmi výrazně rostlo také pojištění majetku soukromých osob (o 28 %). U životního pojištění Allianz pojišťovna zaznamenala mírnější nárůst, celkem o 3, 3 %. Předepsané pojistné dosáhlo v letošním roce celkové výše 0,93 miliardy Kč, ve stejném období loňského roku to bylo 0,90 miliardy Kč. “ Češi si pomalu uvědomují význam životního pojištění. Úroveň propojištěnosti v ČR je však stále ještě nízká, růst prozatím není tak rychlý, jak se očekávalo,“ poznamenal Miroslav Tacl, předseda představenstva Allianz pojišťovny. Celoroční hospodářské výsledky Allianz pojišťovny budou významnou měrou ovlivněny letošními povodněmi. K nim se v průběhu října připojila vichřice, která také zasáhla značné území ČR a způsobila velké hmotné škody. Tyto živelné události si vyžádají velké finanční plnění od pojišťoven a následně i zajišťoven. „V letošním roce nemůžeme očekávat, že se bude hospodářský výsledek Allianz pojišťovny pohybovat v černých číslech. Naší prioritou je rychlé a odpovídající plnění škod, které vznikly našim klientům. Jestli za to zaplatíme daň, že nebudeme jeden rok vykazovat zisk, nebudeme toho litovat. Předpokládáme ale, že v dalších letech se k ziskovosti vrátíme“, zhodnotil výhledy na konec roku Miroslav Tacl.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Auta
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon…
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan. Překvapení se nekoná
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Technologie
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít