Aktuálně

06. března 2006, 00:00 - JAN EXNER
06. března 2006, 00:00

CHEB CHCE OMEZIT VÝHERNÍ AUTOMATYPočet výherních hracích automatů se v Chebu zřejmě rapidně zmenší. Město připravuje vyhlášku omezující provozování výherních hracích automatů v historickém centru a řadě dalších ulic, například v blízkosti škol. Nový předpis by měl být platný od 1. července.

CHEB CHCE OMEZIT VÝHERNÍ AUTOMATY Počet výherních hracích automatů se v Chebu zřejmě rapidně zmenší. Město připravuje vyhlášku omezující provozování výherních hracích automatů v historickém centru a řadě dalších ulic, například v blízkosti škol. Nový předpis by měl být platný od 1. července. Loni vydala zdejší radnice 1160 povolení k činnosti automatů a z jejich provozu získala na odvodech přibližně 18 milionů korun. Na automatech se stávají závislí hlavně chudší lidé, velmi často nezaměstnaní. KARLOVY VARY OPRAVÍ CHÁTRAJÍCÍ NÁRODNÍ DŮM

Příprava na rekonstrukci hotelu Národní dům, který je v centru Karlových Varů, a výstavbu sousedícího nákupního centra s multikinem, zase o něco pokročila. Zašlý lesk slávy by sto pět let starému historickému objektu a okolí měla vrátit pražská společnost Eltodo EG se subdodavateli. Karlovarská radnice počítá se zahájením rekonstrukce samozřejmě ještě letos. Smlouva o nájmu, investici a pozdějším prodeji hotelu byla s pražskou firmou uzavřena loni v červenci. Do devíti měsíců od podpisu smluv si musí firma připravit věci, které jsou nezbytné pro rekonstrukci a investice. Hotel musí být zkolaudovaný nejpozději do roku 2009.

O bývalé významné kulturní a společenské centrum Karlových Varů měli zájem investoři z Ruska, Číny, ale i dalších zemí. Všechna dosavadní výběrová řízení však ztroskotala, protože investor nesplňoval požadavky radnice. Eltodo EG však magistrát považuje za spolehlivého partnera -v její prospěch hovoří například to, že za miliardy korun staví ve spolupráci s Japonci dva kilometry dlouhý tunel na dálnici v Bratislavě.

GOLFOVÉ AREÁLY OŽIVÍ TURISTIKU

Koncem února se v Karlových Varech za účasti hejtmana Josefa Pavla a náměstka Jiřího Behenského konala dvoudenní konference o golfu nazvaná Eastgreens 2006. Celkem 86 účastníků ze šesti zemí se seznámilo se studií společnosti Golfer, která mapuje vhodné lokality pro výstavbu golfových areálů v regionu.

Studii si dal zpracovat Karlovarský kraj. Zahrnuje až 37 lokalit, vhodných pro budování golfových areálů i souvisejících investičních příležitostí. Podle hejtmana nejde jen o to, kde hřiště bude a jaké budou jeho parametry. Materiál totiž současně řeší okolní infrastrukturu a přínos takového areálu pro okolí. Obdobné areály mohou velmi významně přispět k dalšímu rozvoji turistiky a cestovního ruchu v kraji.

Podle krajského úřadu náklady na zpracování studie činí 1,3 milionu korun. Sedmdesáti procenty přispěla Evropská unie, zbylých třicet procent zaplatil kraj. V regionu je v současné době osm golfových hřišť, k nimž přibude ještě letos několik dalších. Uvažuje se o výstavbě jak mistrovských, tak přírodních areálů. Golf se tak bude stále více otevírat všem lidem. V červnu by se mělo začít hrát v Sokolově, nové hřiště má začít sloužit ve Skalné, u Habartova, u Vlkovic na Mariánskolázeňsku, u Hranic, poblíž Otročína, v Božím Daru, v Kolové a v Jelení v Krušných horách. Velkým lákadlem pro golfisty a návštěvníky kraje by mělo být plánované hřiště poblíž zámku Kynžvart.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pouštní supersport Zaroq Sand Racer 500 GT jde do výroby.…
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní Ameriky. Pokochejte se
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Renault-Alpine A110 vypadá při testování na Nordschleife docela schopně
Dopravní nehoda v zahraničí: Jak získat odškodnění?
Technologie
iPhone slaví 10 let. Na svět přišel bez MMS, Javy, Flashe, GPS i videa
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít