AKTUÁLNĚ

10. září 2007, 00:00 - admin
10. září 2007, 00:00

Aerolinky rozšiřují internetové odbavení České aerolinie nabízejí od září nově internetové odbavení na 26 evropských letištích. Tím se počet míst, kde tuto možnost cestující národního dopravce mají, zvýší na 29 destinací. Službu dosud mohli využívat pouze pasažéři, kteří letěli z Prahy do Amsterodamu nebo Paříže.

Aerolinky rozšiřují internetové odbavení

České aerolinie nabízejí od září nově internetové odbavení na 26 evropských letištích. Tím se počet míst, kde tuto možnost cestující národního dopravce mají, zvýší na 29 destinací. Službu dosud mohli využívat pouze pasažéři, kteří letěli z Prahy do Amsterodamu nebo Paříže. Přes internet se mohou odbavit cestující, kteří si koupili elektronickou letenku. Ty nyní tvoří zhruba 70 procent celkového prodeje letenek ČSA. Služba zjednodušuje cestování letadlem. Pasažéři si z domova nebo kanceláře vyberou své místo v letadle na internetových stránkách a sami si vytisknou palubní vstupenku.

Ministerstvo chce zpoplatnit skútry

Majitelé vodních skútrů by podle návrhu ministerstva dopravy měli v budoucnu platit poplatky za vodní plochu, kterou využívají. Proti záměru ministerstva ostře protestuje sdružení majitelů skútrů. Zrušením veřejných tratí pro provoz skútrů podle nich ministerstvo diskriminuje jejich uživatele a porušuje unijní směrnice. Mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka potvrdil, že novela zákona o vnitrozemské plavbě počítá s ročním poplatkem 50 tisíc korun za lokalitu pro provoz skútrů. Peníze by směřovaly do obecního rozpočtu.

Praha 1 omezí vjezd do pěších zón

Radnice Prahy 1 omezí vjezd vozidel do pěších zón v samotném centru metropole. Staví tam výsuvné sloupky, které bude možné ovládat magnetickou kartou. Systém začne fungovat patrně na konci listopadu, kdy by se měly sloupky objevit i ve spodní části Václavského náměst. K pěším zónám patří Celetná a Železná ulice, ulice 28. října a Ovocný trh. Karty pro ovládání sloupků bude vydávat odbor dopravy. Roční karty budou moci dostat třeba servisní a úklidové firmy, bezpečnostní agentury, lidé, kteří v oblasti bydlí a parkují ve dvorech či některá vozidla zásobování.

Pokračuje modernizace karlovarského letiště

Karlovarský kraj připravuje další část modernizace letiště Karlovy Vary. Rozšíření prostor pro odbavování má už v dubnu příštího roku splnit podmínky shengenského prostoru. Přístavba haly za 98 milionů korun, která má skončit do konce roku 2008, pak umožní odbavení až půl milionu cestujících ročně.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít