Aktuálně

02. ledna 2006, 00:00 - admin
02. ledna 2006, 00:00

Na D1 budou informační tabule Proměnné informační tabule, varující řidiče před dopravními kolapsy a povětrnostními vlivy, začnou na dálnici D1 na Vysočině sloužit na přelomu ledna a února. Na portálech by měly být informace o aktuální dopravní situaci.

Na D1 budou informační tabule Proměnné informační tabule, varující řidiče před dopravními kolapsy a povětrnostními vlivy, začnou na dálnici D1 na Vysočině sloužit na přelomu ledna a února. Na portálech by měly být informace o aktuální dopravní situaci. Pokud bude v úseku za tabulí nějaká nehoda anebo jiné omezení provozu, objeví se tam i kilometr, kde problém je, a rozsah omezení. Když bude dálnice uzavřena, objeví se i sjezd, na němž je možné dálnici opustit na objízdnou trasu. Po spuštění monitorovacího systému pro D1 má být možné přes webové kamery nahlížet na dálnici. Nové kamery budou monitorovat úsek od 52. do 160. kilometru. ÚOHS prověří tendr na mýtné Antimonopolní úřad (ÚOHS) prověří, zda byl tendr ministerstva dopravy na dodávku a provozování systému mýtného v pořádku. Úřad před Vánocemi zahájil správní řízení a nyní má 30 dnů na to, aby výběrové řízení zrušil, nařídil nové nebo povolil uzavřít ministerstvu dopravy smlouvu s vítězným sdružením Kapsch. Podnět úřadu spolu se zaplacením milionové kauce a správního poplatku podalo sdružení Mytia, které ministerstvo z tendru stejně jako další dva uchazeče vyřadilo. Podle mluvčího ÚOHS Kristiána Chalupy dostal tento úřad ještě tři další podněty. Sdružení Mytia již také zveřejnilo dokumenty týkající se vyloučení z tendru i obsah podnětu, který podalo k antimonopolnímu úřadu. Na dálnici je otevřen nový úsek**

Motoristům začala na konci prosince sloužit první část budované dálnice D11 mezi Poděbrady a Hradcem Králové. Silničáři otevřeli jeden pás osmnáctikilometrového úseku mezi Dobšicemi na Nymbursku a Chýští na Pardubicku. Dálnice má být dokončena za rok a přijde celkem zhruba na 15 miliard korun. Otevření se dočkala i nová silnice druhé třídy z Ovčár na Kolínsku do Jestřábí Lhoty. Obě stavby by měly výrazně zlepšit situaci v Chlumci nad Cidlinou.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
GeForce GTX 1070 Ti by tu mohla být už za měsíc. Skoro tak rychlá, jako GTX 1080?
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít