Aktuálně

22. srpna 2005, 00:00 - (tj)
22. srpna 2005, 00:00

V Mělníku asi vyroste nový přístav Do dubna příštího roku by měl na Labi v Mělníce vzniknout nový přístav. Chce ho vybudovat německý investor. Přístav by využívaly zejména německé lodě přivážející turisty až z Berlína.

V Mělníku asi vyroste nový přístav Do dubna příštího roku by měl na Labi v Mělníce vzniknout nový přístav. Chce ho vybudovat německý investor. Přístav by využívaly zejména německé lodě přivážející turisty až z Berlína. Vedení města se podle starosty Mělníka Miroslava Neumanna s investorem dohodlo a pomáhá mu s vyřízením „Každý ví, že Mělník leží na soutoku dvou největších tuzemských řek, ale my nemáme přístav,“ vysvětluje starosta, proč radnice projekt podporuje. Středočeské město sice jeden přístav má, ten však slouží především velkému překladišti zboží a nemohou jej využívat turisté. Na nových úsecích zatím bez placení Na nových úsecích dálnic a rychlostních komunikací, kde měly být od září nově povinné dálniční známky, se zatím platit nebude. Rozhodl o tom ministr dopravy Milan Šimonovský, který zpoplatnění nových dálnic odložil na příští rok. Do konce roku se tak nebude platit na úseku Chotoviny-Měšice na budoucí jihočeské dálnici D3, na úseku Řehlovice-Trmice na D8, Horní Počernice-Běchovice a SlivenecRuzyně na pražském okruhu, Bystřany-Řehlovice na R63, Kamenný Dvůr-Cheb na R6, OlomoucHolice na R35, Mořice-Rajhrad na R52 a Ostrava-Frýdek-Místek na R56. Stát má podle ministra zájem na tom, zpoplatnit pokud možno co nejširší síť. Zároveň však rozumí argumentům těch regionů, kde je dálniční síť velmi řídká. Některé lokálky možná osiří**

Na některých lokálních železničních tratích se možná od prosince zastaví osobní doprava. A to přesto, že zveřejněný návrh nového jízdního řádu platného od prosince 2005 do prosince 2006 se zrušením žádné lokálky nepočítá. Kraje se totiž netají tím, že ještě chtějí s vedením Českých drah jednat o výši jejich příspěvků na zajištění základní dopravní dostupnosti železniční dopravou. Na některých úsecích se chystají nahradit vlak autobusem. Například ve Středočeském kraji hrozí zrušení osobní dopravy na trati ze Zlonic do Straškova.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Asus uvádí levnější 10Gb/s síťovku. XG-C100C stojí pod tři tisíce a umí i 2,5/5,0Gb režim
Sega vdechne život starým hrám. Na mobilech zdarma vydala Sonica a další pecky
Vědci vymysleli další způsob, jak udělat foťák tenký jako papír
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít