Article, show

Aktuálně

22. srpna 2005, 00:00 - (tj)
22. srpna 2005, 00:00

V Mělníku asi vyroste nový přístav Do dubna příštího roku by měl na Labi v Mělníce vzniknout nový přístav. Chce ho vybudovat německý investor. Přístav by využívaly zejména německé lodě přivážející turisty až z Berlína.

V Mělníku asi vyroste nový přístav Do dubna příštího roku by měl na Labi v Mělníce vzniknout nový přístav. Chce ho vybudovat německý investor. Přístav by využívaly zejména německé lodě přivážející turisty až z Berlína. Vedení města se podle starosty Mělníka Miroslava Neumanna s investorem dohodlo a pomáhá mu s vyřízením „Každý ví, že Mělník leží na soutoku dvou největších tuzemských řek, ale my nemáme přístav,“ vysvětluje starosta, proč radnice projekt podporuje. Středočeské město sice jeden přístav má, ten však slouží především velkému překladišti zboží a nemohou jej využívat turisté. Na nových úsecích zatím bez placení Na nových úsecích dálnic a rychlostních komunikací, kde měly být od září nově povinné dálniční známky, se zatím platit nebude. Rozhodl o tom ministr dopravy Milan Šimonovský, který zpoplatnění nových dálnic odložil na příští rok. Do konce roku se tak nebude platit na úseku Chotoviny-Měšice na budoucí jihočeské dálnici D3, na úseku Řehlovice-Trmice na D8, Horní Počernice-Běchovice a SlivenecRuzyně na pražském okruhu, Bystřany-Řehlovice na R63, Kamenný Dvůr-Cheb na R6, OlomoucHolice na R35, Mořice-Rajhrad na R52 a Ostrava-Frýdek-Místek na R56. Stát má podle ministra zájem na tom, zpoplatnit pokud možno co nejširší síť. Zároveň však rozumí argumentům těch regionů, kde je dálniční síť velmi řídká. Některé lokálky možná osiří**

Na některých lokálních železničních tratích se možná od prosince zastaví osobní doprava. A to přesto, že zveřejněný návrh nového jízdního řádu platného od prosince 2005 do prosince 2006 se zrušením žádné lokálky nepočítá. Kraje se totiž netají tím, že ještě chtějí s vedením Českých drah jednat o výši jejich příspěvků na zajištění základní dopravní dostupnosti železniční dopravou. Na některých úsecích se chystají nahradit vlak autobusem. Například ve Středočeském kraji hrozí zrušení osobní dopravy na trati ze Zlonic do Straškova.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Transfăgărășan s Mazdou MX-5 je zážitek, na jaký se jen tak…
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První majitelé se dočkají v říjnu
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Technologie
Velká aktualizace ovladačů u AMD. Mnohé novinky pro hráče, GPU Profiler pro vývojáře
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít