Adoptujte sedadlo

23. dubna 2010, 13:20 - David Kasl
23. dubna 2010, 13:20

V Divadle Na Zábradlí lze adoptovat sedačku

Nejnovější inscenací pražského Divadla Na Zábradlí je „aerodynamická ubunalita“ Ubu se baví. Jedinou dekorací po celou dobu inscenace je kus trupu dopravního letadla a sedačky v jeho útrobách jsou obráceny zády k divákům, takže publikum protagonistům „pasažérů“ zejména v prvních desítkách minut často nevidí do tváře. Až se budou diváci po letních divadelních prázdninách během tohoto i dalších představení divadla smíchy ohýbat v pase, budou si moci navíc přečíst jména lidí či firem, díky nimž sedí na opravených a nově „ošacených“ sedačkách.
Divadlo Na Zábradlí totiž spustilo projekt podobný již dobře zaběhnutým „adopcím“ v pražské zoologické zahradě, jejichž prostřednictvím lidé přispívají na krmení vybrané zvěře, ptactva či hmyzu. Na Zábradlí si mohou příznivci divadla adoptovat konkrétní sedadlo v sále a stát se jeho „pěstouny“. „Původně jsme hledali sponzora pro celkovou rekonstrukci. Když jsme jednali s Jiřím Kavanem z Metrostavu, zeptal se nás, kolik stojí jedno sedadlo,“ popisuje zrod nápadu Tomáš Novotný, který má na Zábradlí na starosti mimo jiné finanční sponzoring. Opravu a přečalounění sedadel po více než sedmi letech plánuje divadlo během července a srpna, výše podpory jednoho sedadla začíná na 1500 korunách. Záleží na tom, zda jde o pěstouna soukromého či firmu. Za finanční příspěvek budou jména dárců zvěčněna (do příští rekonstrukce, tedy minimálně pět let) na tabulce na opěradle sponzorované sedačky.
Zatím si několik sedadel „koupili“ příznivci, návštěvníci či zaměstnanci divadla. „A nejen lidé z Prahy. Jedno si osvojila i paní ze Sezimova Ústí,“ dodává Novotný. Jak přesně budou sedadla s cedulkami vypadat, se zatím neví, ale firemní dárci na ně budou mít kromě jména možnost umístit i své logo. V době, kdy nejen divadlům, ale kultuře obecně není finančně zrovna dvakrát do smíchu, je každá koruna navíc dobrá. Na rozdíl od „dotace na vstupenku“ je „dotace na sedadlo“ docela dobrý nápad.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Fiat slaví už podruhé 60. narozeniny modelu 500. Tentokrát…
Totálka do šrotu? Kdepak. Z těchto vraků dělají v Rusku zánovní ojetiny
Pouštní supersport Zarooq SandRacer 500 GT jde do výroby. Stojí přes 10 milionů
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní Ameriky. Pokochejte se
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Technologie
Intel uvádí první disk s 64vrstvou NAND, SSD 545s. Slibuje vysoký výkon i ve velké zátěži
Intel Core i5-7400: jak si vede čtyřjádrový Kaby Lake za 5 tisíc? (uživatelská recenze)
Levné telefony budou výkonnější a déle vydrží. Díky Snapdragonu 450
iPhone slaví 10 let. Na svět přišel bez MMS, Javy, Flashe, GPS i videa
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít