Aby zaměstnanci nekradli

22. října 2010, 18:31 - Martin Rychlík
22. října 2010, 18:31

Bezpečnostní software

Hraní her v pracovní době, stahování pirátských souborů, výlety za internetovou erotikou. A také vynášení důvěrných firemních dat. Problémy, s nimiž se setkává řada firem, mohou být minulostí. Společnost Cosect vydává 1. listopadu nejnovější verzi bezpečnostního softwaru Safetica 4.0 (dříve DisCryptor), která integruje nástroje pro monitoring zaměstnanců a předchází interním krádežím.
„Vycházíme z toho, že zaměstnanci ve firmách kradou. A tím nejcennějším jsou data. Náš software proto integruje nástroje proti interním hrozbám, jež představují většinu reálných útoků na uživatele. Na těchto nástrojích pracujeme od roku 2004, nyní vstupujeme na trh ve 42 zemích včetně Mexika a dalších států Latinské Ameriky,“ řekl týdeníku EURO ředitel Jakub Mahdal.
Cosect je výhradně česká firma. Na tuzemském trhu nabízí v oblasti Data Loss Prevention (DLP) unikátní řešení, další dva domácí subjekty se specializují na monitoring činností. Aspirace jsou značné. „Naší dlouhodobou vizí je stát se světovou jedničkou v oblasti DLP,“ říká Mahdal. Na trhu s DLP, který nabízí roční objem zakázek až 3,2 miliardy dolarů, by chtěli Češi v následujících letech poskočit do první pětky.
Protože se práva ve věci „šmírování“ pracovníků liší stát od státu, budou existovat i lokalizované legislativní šablony, aby byl dohled v souladu se zákonem.
Safetica sestává ze dvou modulů: Auditor (monitoring a upozornění na hrozící rizika při změně typického chování) a Supervisor (omezení nežádoucích aktivit a nastavení přístupu k různým souborům). Systém zaznamenává změny souborů, takže při nepovolené manipulaci se složkou umějí administrátora varovat e-mailem či esemeskou. Na vývoji softwaru se podílelo asi třicet lidí; společnost Cosect jej vyvinula v Jihomoravském inovačním centru (JIC).

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Asus uvádí levnější 10Gb/s síťovku. XG-C100C stojí pod tři tisíce a umí i 2,5/5,0Gb režim
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít