A tak už jděte...

20. listopadu 2012, 12:00 - Adam Junek, Euro
20. listopadu 2012, 12:00

Lékaři všech (čtyř) zemí... Laskavý čtenář nechť si doplní sám variantu klasickou či „pelíškovskou“, jak se mu zlíbí. Až dnes v nemocnici uvidíte pět minut po dvanácté hlouček doktorů, jak pokuřují a na pláštích přitom mají placky jako Američané při volbě prezidenta, tak vězte, že protestují.

Nebojte se však, jsou to jen ti, kteří zrovna nemají do čeho (koho) píchnout. Ti, co mají objednané pacienty nebo nedej bože operují, skalpel neodhodí. Dnes je to totiž jen poslední (kolikáté už?) vážné varování. Buď nám přidejte, nebo už fakt budeme zlí. A aby tato slova měla opravdu váhu, spojila se lékařská komora se svými sestrami (myšleno sesterskými organizacemi, ne s paními v čepcích) na Slovensku, v Maďarsku a v Polsku.

A když naše podmínky nesplníte, zorganizujeme celovisegrádskou akci Děkujeme, odcházíme, hrozí odboráři. Kam by horda doktorů ze čtyř zemí šla (a kde tedy na ně čekají všichni s otevřenou náručí) se už tisková zpráva nezmiňuje. Poslední „exodus“ ale ukázal, že ani v tom vychvalovaném Německu to tak slavné není a nebude.

Zato ovšem potěší zpráva na serveru iDnes, čím se lékaři krom pacientů musejí zabývat. Směrnice ve velkých nemocnicích totiž pamatují skutečně na všechno. Zdravotnický personál se tak seznámí ve dvaceti bodech třeba s tím, jak umýt pacientovi vlasy: je třeba omývat, dokud neteče čistá voda a po vysušení vyvětrat místnost. Nebo co je a jaký život má takové razítko: Razítko je malé značkovací zařízení, vytvářející jednobarevné otisky. Životní cyklus razítka končí v ¬místní spalovně.

Zejména těm, kdo v nemocnicích tyto směrnice vytvářejí (a jistě budou činní i v odborech, protože takové kádry tam postrádat nesmějí), bych rozhodně přidal. Jejich kreativita se fakt musí ocenit.

Jinak bych ale samozřejmě lékařům přál vyšší ohodnocení. Jejich práce je často nedocenitelná. Jenže při stavu české ekonomiky se teď zkrátka šetří. V soukromých firmách na růst platů musí všichni zapomenout. A stát je firma, která je věčně ve ztrátě, ta skutečně přidat nemá z čeho. A hlavně, když ministerstvo zdravotnictví náhodou vymyslí nějakou reformu, která by třeba přinesla úspory a tudíž by se dala část peněz přesunout právě na platy, bývá lékařská odborová organizace jejím nejhlasitějším odpůrcem.


Další komentáře Adama Junka:

Můžu vám pomoci?

Fraška a la Sklodowská

Vládní teambuilding


Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry.…
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Hyundai i30 N: Krátké svezení s dalším korejským dítětem Alberta Biermanna
Z nuly na 161 km/h za 3,8 s? Už za tři roky si takové auto budete moci koupit
Technologie
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Asus uvádí monitory s technologií ELMB. Low motion blur konečně i pro LCD s FreeSync
Bixby je u nás dřív než Cortana. Samsung v Česku spustil hlasového asistenta
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít