A jaké vy si představujete auto?

02. června 2003, 00:00 - Zdeněk Kubín
02. června 2003, 00:00

Brněnský Autosalon 2003 se začátkem června chystá přivítat 150 000 návštěvníkůAutomobilový průmysl patří v České republice snad k nejsilnějším odvětvím. Jeho intenzivní vývoj žene kupředu také obor výstavnictví. Letošní Autosalon v Brně již lze označit za významnou a prestižní výstavní akci v tomto oboru ve střední Evropě.

Brněnský Autosalon 2003 se začátkem června chystá přivítat 150 000 návštěvníků

Automobilový průmysl patří v České republice snad k nejsilnějším odvětvím. Jeho intenzivní vývoj žene kupředu také obor výstavnictví. Letošní Autosalon v Brně již lze označit za významnou a prestižní výstavní akci v tomto oboru ve střední Evropě.

Autosalon Brno 2003 přichází do nového ročníku s interaktivní koncepcí veletrhu a doprovodných akcí. Základním principem je ukázat brněnský automobilový veletrh jako „atraktivní akci“ plnou zábavy, zážitků ale i poučení s možností výhry automobilů, jejich doplňků a příslušenství. To vše za zvýšené pozornosti a aktivity samotných návštěvníků a vystavovatelů. Nejen proto provází letošní ročník veletrhu Autosalon Brno 2003 slogan: „A jaké Vy si představujete auto?“ Autosalon i jeho doprovodný program je koncipován tak, aby zde našel potěšení nejen nadšený motorista, ale i celá rodina. Pořadatelé očekávají, že brněnský Autosalon letos uvítá na 150 tisíc návštěvníků z celé republiky i ze zahraničí. Letošní ročník veletrhu Autosalon Brno je podle pořadatelů přelomový i v jeho rozsahu a dopadu pro město Brno. Po dobu jednoho týdne bude v moravské metropoli plno krásných aut světových značek, vůně benzinu, akcí a také několik šťastlivců, kteří vyhrají svého automobilového miláčka. Program na brněnském výstavišti je spojen s programem Brno - město uprostřed Evropy, jehož součástí Autosalon je. Kromě bohatého programu projektu města, kam patří také tradiční festival ohňostrojů, má Autosalon připravenu řadu vlastních akcí.

Pro nadšence, rodinu i odborníky

Doprovodný program Autosalonu lze rozdělit do dvou základních kategorií: pro širokou veřejnost a pro odborníky z jednotlivých oborů - ať již přímo z automobilového průmyslu či odvětví s ním souvisejících. Na některé akce pro odbornou veřejnost upozorňujeme v samostatném přehledu, stejně jako na některé programy pro širokou veřejnost. Proto se na tomto místě jen ve stručnosti zmiňujeme o některých akcích. Mezi ně bude patřit především tematická výstava Jak se rodí automobil v pavilonu E, která bude věnována zejména vývoji automobilů, designu a tuningovým úpravám vozů. Objeví se zde řada originálních návrhů a konceptů, které bude možné vidět i v expozicích vystavovatelů. Dalším lákadlem je tzv. bonusová knížka. Všichni návštěvníci, kteří vyplní anketu umístěnou na zadní straně vstupenky, dostanou za odměnu právě Bonusovou knížku s řadou kuponů na slevy od dvaceti partnerských firem. Slevy budou moci čerpat až do konce roku 2003. Partneři Bonusové knížky nabízejí výrazné slevy na své produkty z různých oblastí služeb a spotřebního zboží, které se pohybují mezi 15 - 20 %. Návštěvníci zde tak naleznou například slevy na autobaterie, značkové motorové oleje, náhradní díly, pneumatiky a služby v pneuservisech, ale také třeba fotoaparáty či oděvy. Hlavním lákadlem k vyplnění zmíněné ankety ale zřejmě bude možnost výhry několika automobilů v soutěži „Vyhrajte automobily!“ Tato soutěž začíná v sobotu 7. června, kdy proběhne na brněnském výstavišti Den s vozem Peugeot 307, který bude tento den hlavní výhrou. V neděli pak čeká návštěvníky Den s novým modelem Citroen C3, o který proběhne odpoledne losování.

Téma: design a tuning

I když lákadlem pro návštěvníky jsou doprovodné akce a soutěže, nelze zapomínat na samotný veletrh a jednotlivé expozice. Do nomenklatury Autosalonu 2003 jsou zařazeny osobní automobily, off-roady, sportovní vozy a prototypy. Předchozí kategorie doplní tuning, autodoplňky, servisní a garážová technika, autodíly a služby v silniční dopravě. Hlavním tématem Autosalonu je podle pořadatelů design a tuning, které budou útočit na návštěvníky nejen ze špičkových expozic vystavovatelů, ale zejména z připravované tematické výstavy Jak se rodí automobil. Na ní samozřejmě nesmějí chybět nejnovější modely takových automobilek, jako je Porsche, Maserati či Ferrari.

Leasing i pojištění

V záplavě nových vozů či doplňků k nim by ale návštěvníci neměli zapomenout i na další možnost jak získat prakticky v jeden den na jednom místě užitečné informace (což je příležitost, která se nenaskýtá každý den). Pokud je některý z návštěvníků motivován k návštěvě výstavy i proto, že právě zvažuje koupi nového vozu, bude si chtít zřejmě nejen prohlédnout auta, mezi nimiž si bude vybírat, ale také získat informace, které s koupí a provozem vozu souvisejí. V první řadě to bude způsob financování nového vozu, dále jeho pojištění (ať již tzv. povinné či havarijní), ale také nároky na servis. Mnohé informace tohoto typu může získat právě na Autosalonu, kde budou přítomny i mnohé leasingové společnosti a pojišťovny. Může tedy v případě zájmu navštívit jejich stánky, získat zde potřebné informace a porovnat si konkurenční nabídky, než se rozhodne pro tu „svoji“ leasingovou společnost či pojišťovnu. Na veletrhu budou zastoupeny rovněž autoopravárenské služby, budete mít možnost seznámit se s nejrůznějšími doplňky a blížeji se u odborníků o nich informovat.

Podnikatelé budou mít na brněnském Autosalonu možnost v klidu si prohlédnout vůz, o jehož koupi uvažují. Získají také cenné informace o způsobu a financování nového automobilu či pojištění.

ILUSTRAČNÍ FOTO: ARCHIV (2X)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
Windows 10 Insider Preview build 16296 opravuje drobné chyby. Pozor na jazykové balíčky
Cnews FM: Náhrada za reklamy a podivné počty Microsoftu [podcast]
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Intel prý chystá už i dvoujádrové Kaby Lake-X, extrémní Core i3 pro platformu X299
Nvidia nabízí levnější Shield TV. V balení však nemá gamepad
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít