Nová online služba pro drobné řemeslníky a podnikatele

03. srpna 2011, 17:15 - Profit, TZ
03. srpna 2011, 17:15

Hojně využívaným kanálem pro vyhledávání i nabízení služeb a zboží mnoha firem i státních institucí se stávají poptákové servery. Nový takový server s názvem Profito.cz byl spuštěn do ostrého provozu, se zaměřuje na soukromé poptávky, tedy i na ty, kde se jedná jen o drobnou řemeslnou službu či produkt. Využívat jej tak mohou i drobní živnostníci a podnikatelé k nabídce svých služeb .

Foto: Profit

Server Profito.cz byl spuštěn letos v červnu a za první měsíc jeho fungování na něm bylo uveřejněno více jak 1 500 poptávek v celkové výši přes 50 milionů korun. „Profito.cz je klasický poptávkový server s tím rozdílem, že jej mohou využívat i drobní podnikatelé,“ říká Otto Kočí, produktový manažer společnosti B2M. „Zaměřuje se na poptávky spíše nižšího rozsahu a ceny, proto jej může využít každý, kdo hledá opravdové profesionály pro drobné práce. Této specializaci odpovídá i design a ovládání serveru. Poptávkový formulář i veškerá terminologie je maximálně zjednodušena a šitá na míru drobným živnostníkům. Jednotlivé firmy a živnostníci se na serveru nazývají PROFÍCI a jejich záběr je opravdu široký.

Nový poptávkový server začal se 143 000 registrovanými firmami v České republice (pro porovnání - 36 000 na Slovensku) a síť uživatelů se navíc každým dnem rozrůstá. Každý živnostník má svůj vlastní profil s informacemi o sobě a službě, kterou nabízí. Registrace na serveru Profito.cz je zdarma, stejně jako zasílání poptávek.

**Princip online poptávkových systémů**

Po zadání konkrétní poptávky do systému, je poptávka zkontrolována našimi operátory a rozeslána registrovaným dodavatelům dle poptávané oblasti. Ke každé zadané poptávce jsou přiřazeny relevantní nabídky dodavatelů. Pak už je jen na zákazníkovi, jakou z nich si vybere. Zákazníci tak velmi rychle a pohodlně mohou sehnat přesně ty produkty, které hledali. Ušetří tak svůj čas i peníze.“ vysvětluje princip systému ePoptávka.cz Otto Kočí, produktový manažer společnosti B2M.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít